کفسازی در تهران

از مباحث مهم در ساختمان سازی می توان به کفسازی اشاره نمود. کفسازی برای ایجاد سطحی زیبا و تمیز به منظور استفاده راحت تر بهره برداران اجرا می شود. علاوه بر مقوله ی زیبایی، کفسازی به دوام و استحکام بنا هم کمک می کند. به دلیل اینکه بخش کفسازی از مواردیست که در معرض دید قرار دارد باید به صورت حرفه ای انجام شود تا تمامی انتظاراتی که از کفسازی می رود برآورده گردد. در این مقاله قصد داریم به عنوان ارائه دهنده بهترین خدمات کفسازی در تهران اطلاعاتی در زمینه کفسازی بتنی در اختیار شما خوانندگان گرامی قرار دهیم.

اجرای کف سه مرحله مختلف دارد که در ادامه به شرح هر یک از این مراحل خواهیم پرداخت.

 

مرحله زیرسازی کف

زیرسازی خود به دو بخش تقسیم می شود که به منظور جلوگیری از ایجاد نشست در کف و ایجاد بستر مناسب برای لوله های تاسیساتی اجرا می گردد.

  1. مرحله اول : کوبیدن کف و متراکم سازی خاک
  2. مرحله دوم: ماهیچه کشی (به ریختن ملات برای جلوگیری از آسیب رسیدن به لوله های تاسیساتی گفته می شود و یکی از مراحل کفسازی در تهران و به طور کلی کفسازی محسوب می شود)

یک نوع کفسازی هم وجود دارد که در زیر فنداسیون انجام می شود. در این روش تمامی ترک ها و فرو رفتگی های زمین با مصالح مناسب پر می گردد تا سطحی مناسب جهت اجرای فنداسیون ایجاد گردد. این کفساری در تهران با بتن مگر اجرا می شود.

کفسازی در تهران
کفسازی در تهران

تسطیح کف

تسطیح کردن کف به معنی ایجاد  یک سطح تراز و همباد است. در مکان های خیس و به طور کلی تمام مکان هایی که احتمال ورود آب وجود دارد، کف باید با شیب مناسب به سمت آبرو اجرا شود.

از مکان هایی که آب به آن ها وارد می شود می توان به پیلوت و پشت بام اشاره نمود.

در مکان های خیس نیاز به عایق کاری نیز وجود دارد که در همین مرحله انجام می شود و عایق در کفسازی در تهران با استفاده از قیر و گونی انجام می شود.

 

برای اجرای سقف سازه ای و به منظور جلوگیری از افزایش وزن سازه برای مسطح کردن کف و ایجاد ضخامت مناسب از مصالحی مانند پوکه های معدنی و فوم بتن که از نظر وزنی سبک هستند، استفاده می کنند.

توجه داشته باشید که اجرای سقف به صورت گرده ماهی مطابق با آئین نامه نیست و وزن سقف را به میزان غیر استانداردی افزایش می دهد.

برای اجرای کفسازی در تهران و مکان هایی که محل عبور وسایل نقلیه و ماشین آلات سنگین هستند باید در ساخت مصالح از سیمان با عیار بالا استفاده شود تا کف استحکام و مقاومت کافی داشته باشد.

کفسازی در استان تهران
کفسازی در استان تهران

مرحله روسازی

دومین مرحله از کفسازی در تهران مرحله روسازی با سنگ فرش کردن است. این مرحله در معرض دید قرار دارد و باید علاوه بر استحکام و دوام و اصولی اجرا شدن، زیبا نیز باشد. بنابراین پیشنهاد می کنیم از ابتدا کار را به یک اکیپ متخصص بسپارید و بعد نگران نتیجه کار نباشید.

به منظور گرفتن مشاوره رایگان در مورد کفسازی در تهران و انتخاب اکیپ اجرایی متخصص می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

یکی از نکات مهمی که در مورد اجرای روسازی باید مورد توجه قرار گیرد تراز بودن و همباد بودن سنگفرش هاست و این مسئله کاملا به توانایی و تجربه اکیپ اجرایی بستگی دارد.

گاهی نیاز است سنگفرش ها در قسمت هایی کوچکتر  و یا با فرم های خاصی مانند منحنی  بریده شوند. در این صورت نیز یک استاد کار ماهر است که می تواند بدون آسیب رساندن به قطعات و با مناسب ترین حالت ممکن آن ها را برش دهد و کار بگذارد.

سنگفرش کردن محوطه کمی با فضای داخلی متفاوت است زیرا کف این منطقه باید دوام و استحکام بالایی داشته باشد تا بتواند در مقابل عبور و مرور مکرر مقاومت نشان دهد.

برای کفسازی در تهران و محوطه ها نوعی سنگ کوچک وجود دارد که از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه است برای گرفتن مشاوره در مورد کفسازی در تهران برای فضاها و مکان های مختلف می توانید با ما تماس بگیرید.

 

کفسازی برای جاهایی مانند رمپ و … که دارای شیب هستند نکات خاص خود را دارد. در این مناطق باید از قطعاتی استفاده کرد که مانع لیز خوردن بشوند. همین موضوع باعث می شود پس از اجرای کفسازی دوغابی از پودر سنگ روی کف بریزند تا هم خلل و فرج پر شود و هم سطح لیز نباشد.

 

برای کفسازی زمین های طبیعی که خشک هستند از یک لایه بتن با عیار 200 کیلوگرم سیمان در متر مکعب استفاده می کنند که در یک لایه 10 سانتی متری اجرا می شود.

ابتدا لایه متراکم می شود و سپس سطح آن را با تخته ماله تسطیح می کنند و به عنوان پوشش نهایی از ملات ماسه سیمان، سنگ فرش و موزائیک استفاده می گردد.

 

در این مقاله با کفسازی در تهران و چگونگی آن آشنا شدیم. بتن یکی از بهترین متریالی است که در اجرای کف از آن استفاده می شود. از بتن برای کفسازی در تهران و ساختمان های مختلف تجاری، صنعتی و مسکونی بهره می گیرند.

به دلیل مقاومت بالای بتن آن را یک گزینه مناسب برای اجرای کف در مکان هایی که به مقاومت بالا نیاز دارند، می دانند.

ما اینجاییم تا با معرفی بهترین گزینه های مصالح و روش های اجرا در کنارتان باشیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

شماره تماس: 09001887000

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.