کفسازی در اصفهان

کفسازی از مهم ترین مراحل اجرای ساختمان محسوب می شود که منجر به ایجاد یک سطح صاف تمیز و یکدست می گردد.
اجرای کف با مواد مختلفی صورت می گیرد که بر اساس کاربری فضا، آب و هوای منطقه و موارد دیگر تعیین می گردد. یکی از مهم ترین موادی که در ساخت کف به کار می رود بتن است که مزایا، معایب و ویژگی های خاص خود را دارد.
برای آشنایی شما عزیزان با کفسازی در اصفهان با استفاده از بتن این متن را آماده کردیم و امیدواریم از خواندن آن لذت ببرید.

 

تعریف کفسازی

به ایجاد  یک سطح صاف با استفاده از مصالح مختلف گفته می شود که بر اساس شرایط دارای مراحل خاص خود است.

برای کفسازی در اصفهان با بتن ابتدا یک لایه نازک از ملات روی کف ریخته می شود تا بستر مناسبی برای عبور لوله ها و اعضای تاسیساتی ایجاد گردد.

در مرحله بعد و پس از اجرای تاسیسات مصالح پرکننده ازجمله پوکه یا خاک استفاده می شود تا سطحی تراز برای کفسازی ایجاد گردد و در آخرین مرحله بتن اجرا می گردد.

مراحل ذکر شده برای فضاهایی اجرا می شود که نیازی به عایق کاری کف نباشد. در صورتی که کف برای فضاهایی اجرا شده که احتمال نفوذ رطوبت وجود دارد، لایه های عایق کاری بر اساس آئین نامه زیر لایه بتن اجرا می گردد.

بتن برای کفسازی در اصفهان و ساختمان های مختلف تجاری، فرهنگی، مسکونی و …. قابل استفاده است.

 

کفسازی در اصفهان
کفسازی در اصفهان

 

چرا برای کفسازی از بتن استفاده کنیم؟

بتن برای کفسازی در اصفهان یکی از مواد متداول و رایج به شمار می رود در این بخش می خواهیم بدانیم در کف بتنی چه ویژگی هایی وجود دارد که سبب شده تا بتن به یکی از مواد مناسب برای کفسازی تبدیل گردد.

ما در کفسازی از بتن استفاده می کنیم زیرا:

 

معایب کفسازی بتنی

تا اینجای متن تا حدودی با کفسازی در اصفهان با استفاده از بتن آشنا شدیم و دانستیم چه مزایایی دارد اما برای تصمیم گیری دقیق تر لازم است با معایب آن نیز آشنا شویم و ما در این بخش به معرفی معایب کفسازی با بتن خواهیم پرداخت.

در ادامه مقاله به معرفی چند نمونه از کفسازی در اصفهان با استفاده از بتن خواهیم پرداخت.

 

 

کف پوش بتنی

کف پوش بتنی بهترین گزینه برای کفسازی بتنی محسوب می شود و بسیار هم محبوب است از مهم ترین ویژگی های مثبت این نوع کف می توان به آسان بودن اجرا و راحت بودن تعمیر اشاره نمود.

چرا می گوییم تعمیر کف پوش های بتنی راحت است زیرا در صورت شکستن یک یا چند قطعه می توان به راحتی قطعات جدید را جایگزین نمود بدون آن که هزینه های زیادی تحمیل شود.

همین ویژگی یک نکته منفی نیز دارد و آن هم این است که به دلیل پیوسته نبودن کف احتمال نفوذ رطوبت افزایش پیدا می کند. برای انتخاب گزینه مناسب کف سازی در هر فضا باید ویژگی ها و مزایا و معایب هر کدام را در نظر بگیرید تا بهترین گزینه را انتخاب نمایید. برای مشاوره در این مورد می توانید با شماره های ما که در سایت درج شده است تماس بگیرید.

 

کفسازی در اصفهان با بتن استامپی

می توان کفسازی در اصفهان با بتن استامپی را با بتن ریزی درجا مقایسه کرد و آن ها را شبیه به هم دانست اما بین این دو مورد یک تفاوت وجود دارد و آن هم استفاده از قالب های طرح دار و غلتک در بتن استامپ است. این روش هزینه های پایینی دارد و می توان کفسازی را در طرح ها و رنگ های مختلفی اجرا نمود.

ایجاد طرح با قالب پس از خشک شدن بتن انجام می شود و برای بهتر اجرا شدن این مورد افزودنی های مناسب استفاده می کنند و در قالب ها روغن مخصوص به کار می برند.

در اجرای کف با بتن استامپی لازم است کار به یک اکیپ کاربلد و با تجربه سپرده شود زیرا در غیر این صورت نتیجه ای که توقع دارید، حاصل نخواهد شد. ثابت بودن قالب استامپ و شیب کار از نکات مهم در این روش محسوب می شود.

کفسازی در استان اصفهان
کفسازی در استان اصفهان

بتن مسلح در کف

بتن مسلح به بتنی گفته می شود که با مصالح خاص مقاوم سازی شده است بنابراین از این نوع کفسازی در اصفهان برای مواردی استفاده می کنند که لازم است کف مقاومت بسیار بالایی داشته باشد. تردد زیاد روی کف باعث می شود با گذشت زمان سطح دچار پوسته پوسته شدن و کنده شدن شود.

این اتفاق را می توان یکی از ویژگی های منفی کفسازی دانست که مسلح کردن بتن در مکان های با تردد بالا آن را جبران می کند.

برای مسلح سازی بتن کف از سیمان 350 تا 400 کیلوگرم استفاده می کنند تا جلوی ترک خوردن گرفته شود.

 

کف بتنی در ترکیب با رزین پلی اورتان

در این روش بتن با ماده ای به نام رزین پلی اورتان ترکیب می شود اما باید توجه داشته باشید که این روش باید به صورت کاملا تخصصی انجام شود بنابراین اگر قصد دارید با این روش به کفسازی در اصفهان بپردازید می توانید با ما در تماس باشید.

این مدل کفسازی باید روی یک سطح کاملا صاف اجرا گردد. از ویژگی های روش ذکر شده می توان به سخت بودن اجرا در مقایسه با روش های دیگر، هزینه بالا در اجرا و مقاومت پایین تر کف اشاره نمود. در سالن های ورزشی و مکان های دارای سقف می توان از این شیوه استفاده نمود.

 

کف بتنی در ترکیب با اپوکسی

رزین اپوکسی یکی از موادی است که می توان در ترکیب با بتن برای کفسازی در اصفهان استفاده نمود. یکی از این مواد  رزین هاردنر است که با نام رزین اپوکسی شناخته می شود.

در این روش از مواد رقیق کننده و حلال استفاده نمی کنند. این روش را برای کفسازی در مکان های بهداشتی و شیمیایی به کار می برند. هزینه نگهداری و تعمیر کردن آن کمتر از روش های دیگر است و با توجه به اینکه در ضخامت های کم اجرا می شود گزینه ای مناسب برای مکان هایی با ارتفاع کم است.

 

در این مقاله سعی کردیم شما را با کفسازی در اصفهان آشنا کنیم و چند مورد از انواع آن را شرح دهیم. همان طور که می دانید کفسازی یک مرحله مهم در ساخت و ساز محسوب می شود و لازم است برای بهره برداری بهینه از هر فضا به بهترین نحو ممکن انجام و اجرا گردد در همین رابطه ما در کنارتان هستیم و شما عزیزان می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با ما در تماس باشید.

شماره تلفن: 09001887000

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.