کفسازی در کرمانشاه

استفاده از بتن و قطعات بتنی یکی از متداول ترین و مهم ترین روش های کفسازی در فضاهای مختلف به شمار می رود.
بر همین اساس تصمیم گرفتیم در این مقاله به بررسی کفسازی بتنی، ویژگی های آن و کفسازی در کرمانشاه بپردازیم.

 

کفسازی چیست؟

یکی از مراحل مهم در ساختمان سازی، ساختن کف است. به دلیل اینکه کف از اعضایی محسوب می شود که بسیار در معرض استفاده و تماس قرار دارد به همین دلیل لازم است به نحو مناسبی ساخته شود تا بتواند به اندازه کافی دوام، استحکام و طول عمر داشته باشد.

با توجه به اینکه کفسازی در کرمانشاه با اقلیم خاص خود انجام می شود و بر اساس کاربری فضای کفسازی شده روش هایی برای انجام کار در نظر گرفته می شود. به عنوان مثال در کف فضاهای خیس مانند حمام، استخر و … عایق رطوبتی نسبت به اتاق خواب از اهمیت بیشتری برخوردار است.

 

بتن بهترین ماده ای است که برای کفسازی با استحکام بالا به کار می رود. کفسازی در کرمانشاه و استفاده از بتن بسیار رایج است و در چند مرحله انجام می شود. بتنی که در ساخت کف به کار می رود دارای ترکیبات و افزودنی های خاص خود است که در ادامه بیشتر در این رابطه صحبت خواهیم کرد.

کفسازی در کرمانشاه
کفسازی در کرمانشاه

بتن برای کفسازی در کرمانشاه

بدون کفسازی امکان بهره برداری از ساختمان های مختلف از جمله صنعتی، تجاری، مسکونی و غیره وجود ندارد. کفسازی یک فضای تمیز و قابل استفاده به ما تحویل می دهد که می توانیم به راحتی از فضاهای مختلف بهره ببریم.

کفسازی در کرمانشاه با استفاده از بتن دارای چندین مرحله است که به شرح زیر انجام می گیرد:

لازم به ذکر است که کفسازی با توجه به اقلیم، کاربری فضا و موارد دیگر می تواند مراحل دیگری مانند عایق کاری هم داشته باشد. چنانچه قرار به اجرای عایق کاری باشد این مرحله پیش از مرحله سوم انجام می شود.

 

بررسی انواع کف با بتن

تا اینجای مطلب دانستیم کفسازی با بتن چیست و چگونه اجرا می شود، همچنین گفتیم مراحل اجرای کف با توجه به اقلیم و موارد مختلف دیگر می تواند مراحل مختلفی داشته باشد.

مثلا کفسازی در کرمانشاه با توجه به آب و هوای سرد و کوهستانی این منطقه با اجرای کف در یزد متفاوت خواهد بود.

کفسازی را از نظر طبقات می توانیم به سه دسته کف در زیرزمین، همکف و طبقات بالاتر از همکف تقسیم بندی کنیم.

 

کف با بتن درجا و آماده

بتن درجا به بتنی گفته می شود که آن را در محل اجرای پروژه می سازند و بتن آماده نیز بتنی است که در کارخانه ساخته می شود. نوع بتن با توجه به شرایط خاص هر پروژه و مزایا و معایب هر کدام انتخاب می شود.

بتن آماده در کارخانه با استفاده از قالب ساخته می شود و یکی از گزینه های مناسب برای کفسازی در کرمانشاه محسوب می گردد.

هزینه ی اجرای بتن آماده کمتر است و به دلیل بالا بردن سرعت کار بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. در این خصوص توصیه می کنیم در انتخاب کارخانه بتن سازی دقت کافی داشته باشید و از اعتبار و با کیفیت بودن مصالح اطمینان کسب نمایید. در ادامه به تعدادی از کف های بتنی اشاره خواهیم کرد.

 

کف با دال بتنی

دال بتنی به قطعاتی گفته می شود که در دسته قطعات پیش ساخته بتن آرمه قرار می گیرد. قطعات دال دارای ضخامتی بتن 10 تا 50 سانتی متر است و برای کفسازی در کرمانشاه و شهرهای دیگر به کار می رود.

اجرای کف با دال به زیرسازی نیاز دارد و یکی از بهترین موادی که معمولا برای کف سازی مورد استفاده قرار می گیرد، بتن است. این لایه تنها یک بستر برای اجرای دال فراهم می کند و در استحکام کف نقشی نخواهد داشت.

این قطعات در ضخامت های مختلفی ساخته می شوند اما می توان گفت نوع کم ضخامت تر بیشتر به کار می رود.

بر اساس نوع قرارگیری، دال در سه نوع سه طرفه، دو طرفه و تخت ( در ابعاد مختلف) تولید می شود.

کفسازی در استان کرمانشاه
کفسازی در استان کرمانشاه

کف با بتن سبک

در شرایطی برای کفسازی در کرمانشاه از بتن سبک استفاده می شود که کاهش یافتن وزن کف را به دنبال خواهد داشت. بتن سبک از فوم بتن تشکیل شده است و در ساختمان های زیادی به کار می رود.

اگر بخواهیم بتن سبک را از نظر وزنی با پوکه کفسازی مقایسه کنیم می توانیم بگوییم، بتن سبک چیزی در حدود 35% از پوکه سبک تر است و همین مقدار می تواند وزن ساختمان را به مقدار چشمگیری کاهش دهد.

کفسازی با بتن سبک در بسیاری از کشورها با تکنولوژی جدید انجام می شود که باعث ایجاد زهکشی ( با استفاده از بتن اسفنجی) نیز می گردد. این نوع کفسازی کمک می کند آب باران روی سطح نماند و به دورن زمین نفوذ کند و عبور مرور ماشین و انسان راحت تر انجام شود. از نظر مقاومت نیز این نوع بتن بیش تر از 17 مگاپاسکال مقاومت دارد.

 

بررسی مزایای کف با بتن

 

در این مقاله با کفسازی در کرمانشاه با استفاده از بتن آشنا شدیم و آن را از جنبه های مختلف بررسی کردیم. بدیهی است که مهم ترین مساله در این زمینه انتخاب متریال با کیفیت و مناسب و اجرای مناسب و استاندارد آن خواهد بود.

بر همین اساس ما در کنار شما خواهیم بود تا یک کفسازی فوق العاده برای ساختمان خود داشته باشید. برای بهره مندی از مشاوره رایگان می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

شماره تماس: 09001887000

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.