کفسازی در کهگیلویه و بویراحمد

در حال حاضر کفسازی با استفاده از مصالح مختلفی اجرا می شود که بتن یکی از مهم ترین آن هاست. بر همین اساس در این بخش به کفسازی در کهگیلویه  و بویراحمد و ویژگی های آن خواهیم پرداخت.

ابتدا می خواهیم بدانیم کفسازی چیست و به چه دلیل از بتن برای اجرای این بخش استفاده می کنند.

 

کفسازی چیست؟

به طور کلی و بدون در نظر گرفتن مصالح کف سازی به کلیه فعالیت هایی گفته می شود که بعد از پایان یافتن مرحله سفت کاری ساختمان آغاز می شود و سبب استفاده راحت تر از ساختمان می گردد و آن را قابل سکونت می سازد.

کفسازی در کهگیلویه  و بویراحمد هم مطابق با همین تعریف اجرا می گردد اما بسته به شرایط خاص ممکن است تغییراتی جهت بهتر شدن در آن داده شود. در مرحله اول یک ملات نرم روی کف ریخته می شود تا سطحی مسطح برای مراحل بعدی ایجاد گردد.

در این مرحله از کفسازی در کهگیلویه  و بویراحمد یک بستر مناسب برای اجرای تاسیسات برقی و مکانیکی به وجود آمده است که پس از اجرا، آن ها را با ملات سبک مانند پوکه می پوشانند.

حال نوبت به لایه پایانی می رسد که با استفاده از مصالح مختلف از جمله بتن، سیمان، سرامیک، موزائیک و …. اجرا می شود.

البته باید توجه باشید که فضا ممکن است در معرض رطوبت قرار داشته باشد. این رطوبت یا از عوامل جوی نشات می گیرد یا فضاهای داخلی مانند حمام، استخر و …. سبب ایجاد آن می شوند.

در این گونه کف ها نیاز است یک لایه عاق کاری نیز اجرا شود که بعد از لایه اول قرار می گیرد. البته گاهی برای برخی از فضاها عایق حرارتی هم در نظر گرفته می شود. اجرای عایق حرارتی و رطوبتی به طور همزمان نیز امکان پذیر است.

کفسازی در کهگیلویه و بویراحمد
کفسازی در کهگیلویه و بویراحمد

کف سازی برای مکان های صنعتی

کفسازی در کهگیلویه  و بویراحمد برای فضاهای صنعتی هم خصوصیات خاص خود را دارد. این فضاها به کفی بسیار محکم و با دوام نیاز خواهند داشت زیرا رفت و آمد در آن ها زیاد است و ماشین آلات و ابزار سنگین نیز جابه جا می شوند به همین دلیل استفاده از کف های معمولی مانند بتن کم دوام، سرامیک، سنگ و مواردی از این قبیل به هیچ وجه مناسب نیست.

کفسازی در کهگیلویه  و بویراحمد در فضاهای صنعتی به بتن بسیار سخت نیاز دارد که هم در مقابل وزن مقاوم باشد و هم تحمل بالایی در مقابل شرایط جوی و مواد شیمیایی داشته باشد.

همچنین کف های صنعتی بسیار در معرض سایش قرار دارند و نیروهای فشاری و مکانیکی زیادی به آن ها وارد می شود. این موارد کف را خیلی سریع خراب می کنند و چنانچه کفسازی در کهگیلویه  و بویراحمد به درستی اجرا نشده باشد، ترمیم کردن آن هزینه های زیادی تحمیل خواهد کرد.

کف سازی بتنی از نظر ظاهری نیز زیبا است و می توان به کمک آن طرح های مختلف در رنگ های متنوع ایجاد کرد.

 

ویژگی های کفسازی در کهگیلویه و بویراحمد

کفسازی در کهگیلویه  و بویراحمد با استفاده از بتن دارای ویژگی های زیر است:

در رابطه با کفسازی در کهگیلویه و بویراحمد چند نکته  مهم وجود دارد که باید حتما در نظر گرفته شود. یکی از مهم ترین این نکات ترک در بتن است. چنانچه در کف بتنی ترک ایجاد شده باشد باید برای تعمیر آن اقدام نمایید چون ممکن است در گذر زمان بزرگتر شود همچنین کف ضد آب بودن خود را از دست می دهد.

وقتی کف بتنی خیس می شود لغزنده خواهد شد پس باید در این مورد حواس جمع باشید.

 

موزائیک بتنی چیست؟

موزائیک یکی از انواع کف پوش های بتنی است که برای کفسازی در کهگیلویه  و بویراحمد مورد استفاده قرار می گیرد. این مصالح  برای فضای داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می گیرد و ویژگی های خاص خود را دارد.

موزائیک بتنی با موادی از جمله سیمان، آب و ماسه تولید می شود و افزودنی های خاصی نیز در آن می ریزند.

چنانچه در موزائیک بتن رنگدانه و پیگمنت استفاده شود، موزائیک رنگی تولید می شود که امکان اجرای کف های زیبا و متنوع را فراهم می کند.

این محصول در مدل های موزائیک شیاردار، موزائیک با بتن شسته شده و موزائیک سیمانی تولید و عرضه می شود.

 

کفسازی در کهگیلویه و بویراحمد
کفسازی در کهگیلویه و بویراحمد

مزایای موزائیک بتنی

مزایای موزائیک بتنی که برای کفسازی در کهگیلویه  و بویراحمد مورد استفاده قرار می گیرد به شرح زیر است:

 

کاربرد موزائیک بتنی

از این محصول برای کفسازی در کهگیلویه  و بویراحمد در موارد زیر استفاده می کنند:

 

در این مقاله با تعریف کفسازی و کفسازی در کهگیلویه  و بویراحمد با بتن آشنا شدیم. چنانچه به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید با ما تماس بگیرید.

 

کاربرد کفسازی در کهگیلویه و بویراحمد

مهم ترین کاربرد کفسازی در کهگیلویه  و بویراحمد به این شرح است:

شماره تماس: 09001887000

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.