کفسازی در سیستان و بلوچستان

بتن ماده ای متداول و مقاوم برای اجرای کفسازی در سیستان و بلوچستان محسوب می شود. این ماده نیز مانند مصالح دیگر دارای مزایا، معایب و کاربردهای خاص خود است و ما در این مقاله سعی داریم هر کدام از این موارد را به همراه انواع کفسازی بتنی مورد بحث قراردهیم، با ما همراه باشید.

 

کف بتنی

کفسازی در سیستان و بلوچستان به تمامی عملیاتی گفته می شود که در آن کف فضا تمیز، زیبا، مسطح و قابل استفاده می شود. حال اگر ماده اصلی اجرای کف بتن باشد به آن کف بتنی می گویند.

ترکیبات و نسبت های موادی که در ساخت بتن مخصوص کفسازی در سیستان و بلوچستان به کار می روند متفاوت خواهد بود. در کنار مواد اصلی به عنوان سنگدانه، آب، سیمان موادی مانند انواع افزودنی نیز برای تولید بتن کف به کار می روند که با ایجاد تغییر در نسبت ها و نوع آن بتن هایی با ویژگی های مختلف خواهیم داشت.

 

کفسازی در سیستان و بلوچستان
کفسازی در سیستان و بلوچستان

مزایای کف بتنی

استفاده از بتن برای کفسازی در سیستان و بلوچستان دارای مزایایی به این شرح است:

 

معایب کف بتنی

 

انواع کفسازی در سیستان و بلوچستان

در این بخش به بررسی انواع کفسازی در سیستان و بلوچستان با استفاده از بتن خواهیم پرداخت. به طور کلی می توان مهم ترین ویژگی کفسازی بتنی را مقاومت بسیار بالای آن در کنار عمر طولانی دانست.

بتن شکل پذیری خیلی خوبی دارد و ترکیبات  و نسبت های آن باید به نحوی انتخاب شود که این ویژگی را افزایش دهد زیرا کفسازی به شکل پذیری نیاز دارد.

بتن در برابر نیروهای کششی مقاومت پایینی دارد و همین مسئله موجب می شود در تولید آن از افزودنی هایی مانند الیاف بتن که افزایش دهنده مقاومت کششی و فشاری بتن هستند، استفاده کنند.

نکته مهم اینکه برای کفسازی در سیستان و بلوچستان باید ابتدا شرایط پروژه را به صورت کاملا دقیق بررسی کنید و مصالح مناسب برای اجرای کف را انتخاب نمایید و در صورتی که نتیجه حاصله اجرای کف بتنی باشد پیشنهاد می کنیم موارد زیر را با دقت مطالعه بفرمایید.

 

انواع کف سازی بتنی

همان طور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم برای کفسازی در سیستان و بلوچستان انواع مختلفی از کف بتنی وجود دارد که در ادامه دسته بندی می کنیم:

 

کفسازی در سیستان و بلوچستان با بتن آماده

بتن آماده روشی سریع برای اجرای کف به شمار می رود بنابراین در مواقع لزوم از این نوع کفسازی در سیستان و بلوچستان استفاده می کنند.

در این روش بتن دارای انعطاف زیادی است و به همین دلیل طرفداران زیادی دارد. بتن آماده را در کارخانه قالب بندی می کنند و سطح آن صاف می شود. روش کفسازی در سیستان و بلوچستان با استفاده از بتن آماده در مقایسه با کف های دیگر ارزان است و بتن مصرفی در این روش به دلیل این که در کارخانه ساخته می شود کیفیت بالایی دارد.

البته باید توجه داشته باشید برای تهیه بتن کارخانه های معتبر را انتخاب نمایید.

 

دال بتنی پیش ساخته برای کف

یکی دیگر از روش های اجرای کفسازی در سیستان و بلوچستان است اما پیش از اجرای دال باید زیرسازی انجام شود. این زیرسازی را با بتن انجام می دهند تا بستر خوبی ایجاد شود. دال بتنی به قطعات پیش ساخته بتن آرمه گفته می شود.

کفسازی در استان سیستان و بلوچستان
کفسازی در استان سیستان و بلوچستان

کفسازی همراه میلگرد

در این روش از کفسازی در سیستان و بلوچستان میلگردهای 25*25 سانتی متری استفاده می کنند. هدف استفاده از این میلگردها را می توان افزایش پایداری بتن و حفظ وضعیت ظاهری آن دانست. به این صورت بتن از تغییر شکل و نشست در امان می ماند.

مشکلات مختصری نیز برای این شیوه عنوان شده که با استفاده از روان کننده های مناسب قابل حل شدن است. این مشکلات را می توان عدم جایگیری مناسب بتن در گوشه ها دانست که با روان تر شدن ایراد برطرف می گردد.

 

کف بتنی با استفاده از الیاف

برای این روش از کفسازی در سیستان و بلوچستان از الیاف پلی پروپیلن و ماکروسنتتیک استفاده می کنند. این دو نوع الیاف پر مصرف ترین الیاف های مخصوص بتن کف هستند. هدف از این افزودن این ماده تقویت نمودن بتن در سه بعد است.

بتن با این نوع الیاف مسلح می شود که درمقایسه با میلگرد روشی آسان تر برای مسلح کردن بتن به شمار می رود.

 

بتن کف با پلی اورتان

اجرای بتن کف با پلی اورتان برای کفسازی در سیستان و بلوچستان بسیار تخصصی است و کار اجرا را باید به یک اکیپ بسیار ماهر و با تجربه بسپارید.

در این روش لازم است زیرسازی نیز هم انجام شود تا سطحی صاف و مناسب کف ایجاد شود. اگر کفسازی تعیین شده ضخامتی بیش از 10 سانتی متر داشته باشد باید از سیستم های مکانیکی مناسب این روش استفاده نمایید.

با توجه به موادی که در این روش از کفسازی در سیستان و بلوچستان به کار می رود و سختی اجرا معمولا پر هزینه خواهد بود بنابراین پیش از انتخاب این روش باید به این موضع توجه داشته باشید.

 

کف بتنی با رزین اپوکسی

استفاده از رزین اپوکسی باعث افزایش مقاومت فشاری در بتن می شود. کف بتن و رزین اپوکسی را می توان یکی دیگر از روش های کفسازی در سیستان و بلوچستان دانست به حفظ خاصیت پلیمری بتن در طول زمان های طولانی کمک می کند.

همچنین در این روش کف مقاومت مکانیکی و چسبندگی خود را از دست نخواهد داد و این نوع کف برای محیط های بهداشتی و شیمیایی گزینه مناسبی خواهد بود.

 

از دیگر نمونه های کفسازی در سیستان و بلوچستان می توان به موارد زیر اشاره کرد که به ذکر نام آن ها بسنده می کنیم:

 

سخن پایانی درباره کفسازی در سیستان و بلوچستان

در این مقاله با روش های مختلف کفسازی در سیستان و بلوچستان ، مزایا و معایب آن و موارد دیگر آشنا شدیم. در صورتی که به اطلاعات بیشتری نیاز دارید می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

همکاران ما آماده ارائه راهنمایی های لازم به شما خوانندگان گرامی هستند.

شماره تماس:09001887000

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.