کفسازی در ایلام

آیا تا به حال فکر کرده اید کدام عنصر از ساختمان است که بیشترین استفاده را از آن می کنید؟
بله این کف است که از لحظه ورود به ساختمان با آن در ارتباطید و روی آن گام بر می دارید. کف یکی از عناصری است که در معرض دید قرار دارد، بنابراین از جنبه های مختلفی اهمیت پیدا می کند و ما در این بخش به شرح ویژگی های کفسازی در ایلام خواهیم پرداخت.

به دلایلی که در بخش قبلی ذکر کردیم اجرای کف اهمیت خاص خود را پیدا می کند. برای اجرای این بخش از ساختمان مواد مختلفی مانند سرامیک، سیمان، پارکت، موزائیک، کاشی و … وجود دارند اما بسته با موضوع این مقاله، کفسازی در ایلام با استفاده از بتن را بررسی می کنیم.

کفسازی در ایلام
کفسازی در ایلام

کف بتنی چیست؟

به کفی که متریال اصلی آن بتن باشد، کف بتنی گفته می شود.عمده ترین دلیلی که بتن در ساخت کف استفاده می شود، مقاومت بالای آن است به همین دلیل کفسازی در ایلام با بتن در مکان هایی مانند پارکینگ، کارخانه، سالن های شلوغ مانند سالن اجتماعات، کف مراکز خرید و … به کار می رود.

کیفیت اجرای کف بتنی بسیار مهم است. چرا؟ چون به طور معمول از کف بتنی انتظار می رود مقاومت و طول عمر بالایی داشته باشد اما این خواسته تنها در صورتی برآورده می گردد که بتن مصرفی بسیار با کیفیت تولید شود و اکیپ حرفه ای آن را اجرا کنند.

در این زمینه می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با ما تماس بگیرید تا راهنمایی های مفیدی در اختیار شما دوستان عزیز قرار دهیم.

 

مشکلات کف بتنی

در بخش قبلی گفتیم کیفیت بتن و اجرای بتن برای کفسازی در ایلام مسئله ای بسیار مهم است و در صورتی که رعایت نشود، مشکلات زیر ایجاد می شود:

 

مراحل کفسازی در ایلام

کف سازی بتنی بر اساس این مراحل انجام می شود:

 

 

بررسی مزایای کف بتنی

بتن برای کفسازی در ایلام دارای مزایایی به این شرح است:

 

انواع کف بتنی

در این بخش از مقاله کفسازی در ایلام به شرح انواع کفسازی از نظر موقعیت اجرا می پردازیم.

 

کف طبقه همکف یا زیرزمین

در شیوه دیگری از کفسازی در ایلام از دال بتنی استفاده می شود به این شکل که دال بتنی روی سازه ای که کور کننده، مصالح مختلف و هاردکور دارد، قرار می گیرد.

کفسازی در استان ایلام
کفسازی در استان ایلام

کف طبقه همکف معلق

نوعی دیگر از کف سازی بتنی است که در آن دال را روی تیر و دیوارهای باربر قرار می دهند به این شکل دال ارتباط مستقیمی با زمین ندارد.

 

کف طبقات

در کف سازی بتنی طبقات دال بتنی روی تیرهایی که ممکن است بتنی یا فولادی باشند قرار می گیرد و به وسیله ستون و دیوار باربر ساپورت می شود.

 

با توجه به توضیحات بند قبلی متوجه شدیم که کفسازی در ایلام با استفاده از بتن هم برای همکف و هم طبقات کاربرد دارد. در انتخاب نوع کف باید موارد مختلفی از جمله شرایط اقلیمی و جغرافیایی، بودجه، میزان فشار و سایر نیروهای وارده، کاربری فضا، نوع خاکی که ساختمان در آن واقع شده و موارد دیگر در نظر گرفته شود.

 

انواع کف بتنی از نظر اجرا

بتن برای کفسازی در ایلام به روش های مختلفی انجام می شود. بدیهیست که هر روشی ویژگی های خاص خود را دارد که باید با توجه به شرایط پروژه بهترین روش اجرا انتخاب گردد. اما به صورت تیتروار انواع کف بتنی به شرح زیر است:

 

 

ویژگی های کف بتنی

 

کف بخش مهمی از ساختمان به شمار می رود. این عنصر هم در طراحی نقشی اساس ایجاد می کند و هم لازم است به صورت کاملا اصولی اجرا شود.

یک کف زیبا با طرح و رنگ اصولی می تواند احساس گرما، آسایش، هماهنگی با محیط، نشاط، تمیزی و … را القا کند و در مقابل طراحی بد می تواند تداعی کننده آشفتگی، بهم ریختگی و … باشد. پس هم در انتخاب اکیپ اجرایی و مصالح با کیفیت دقت نمایید و هم کار طراحی را به طراح کاربلد بسپارید.

در این مقاله با کفسازی در ایلام و انواع کف بتنی آشنا شدیم. چنانچه به اطلاعات بیشتری در مورد اجرای کف، بتن مناسب و … نیاز دارید از راه شماره های درج شده در سایت با ما در تماس باشید.

شماره تماس:09001887000 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.