کفسازی در مازندران

بتن و محصولات تولید شده از بتن یکی از مهم ترین مصالحی هستند که برای اجرای کف مورد استفاده قرار می گیرند. تکنیک های ویژه ای برای اجرای کف بتنی وجود دارد که اکیپ های اجرایی با تجربه و متعهد می تواند به خوبی از پس اجرای آن به صورت کاملا اصولی بر بیاید. در این مقاله با کفسازی در مازندران ، خصوصیات کف بتنی و مواردی در این زمینه آشنا خواهیم شد.

کفسازی در مازندران
کفسازی در مازندران

اجرای کف بتنی

در حال حاضر کف پوش های بتنی تنوع بسیار بالایی دارند و برای هر مدل خاص روش ها و قلق هایی در اجرا وجود دارد. کفسازی در مازندران با بتن به طور کلی مراحل خاصی دارد که به صورت زیر دسته بندی می شود:

 

مرحله زیرسازی

پیش از اجرای کف پوش های بتنی نیاز به لایه ای به نام زیرسازی است. این بخش بستر مناسبی برای لایه نهایی و بتنی کف ایجاد می کند. اجرای لایه زیرسازی باید مطابق با ضوابط باشد زیرا هرگونه اهمال کاری در این بخش از کفسازی در مازندران باعث می شود کیفیت نهایی کف مناسب نباشد و مشکلاتی از قبیل نشت، مسطح نبودن و … ایجاد شود.

سطحی که قرار است زیرسازی روی آن انجام شود باید عاری از هرگونه ضایعات باشد تا در نهایت سطحی یکدست و تراز اجرا گردد. بعد از پاکسازی لایه ای از شن و ماسه خرد شده به ارتفاع 4 الی 5 سانتی متر روی کف می ریزند بعد آب روی آن می پاشند و با استفاده از غلطک صاف می کنند.

 

مرحله ملات پاشی

در این مرحله از کفسازی در مازندران روی زیرسازی ملات می ریزند. ملات ریزی به دو روش زیر انجام می گردد:

 

مرحله مرزبندی

باید برای محدوده ای که قرار است کف سازی شود مرزی تعیین نمود تا قطعات به بیرون از این محدوده تجاوز نکنند. برای مرزبندی از دو روش میله و دو چوب استفاده می کنند.

 

مرحله چیدن کف

در این مرحله قطعات را در کنار یکدیگر می چینند و پس از آن که هر قطعه روی زیرسازی قرار گرفت با ضربه چکش آن را در جای خود محکم می کنند. این کار برای کفسازی در مازندران باعث می شود استحکام قطعات در جای خود بیشتر شود. نکته مهم اینکه برای اجرای بندکشی لازم است قطعات در فاصله 2 تا 5 میلی متری از هم قرار بگیرند.

 

مرحله بندکشی

مرحله بندکشی آخرین مرحله از کفسازی در مازندران محسوب می شود. در مورد کف پوش های بتنی ذکر این نکته مهم است که معمولا نیازی به بندکشی ندارند.

 

برای اجرای کفپوش بتنی چه مواردی رعایت شود؟

برای اجرای کفسازی در مازندران باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

کفسازی در مازندران
کفسازی در مازندران

مزیت های کف پوش بتنی

رنگ کردن کف بتنی

رنگ آمیزی کف بتنی برای کفسازی در مازندران به روش های زیر انجام می شود:

 

استفاده از رنگ آکرلیک

این رنگ ها بر پایه آب تولید می شوند و باعث ایجاد یک سطح صاف و براق روی بتن خواهند شد. رنگ آکرلیک با بتن واکنش نشان نمی دهد و ظاهری شبیه به استیل در بتن ایجاد می کند.

 

استفاده از رنگ اسیدی

این نوع رنگ به دلیل خاصیت اسیدی که دارد با بتن واکنش می دهد و در آن نفوذ می کند به این صورت یک جز از بتن محسوب می شود و دوام بسیار زیادی خواهد داشت.

 

استفاده از رنگ خشک

رنگ خشک به رنگ های پودری گفته می شود که به بتن اضافه می گردد. رنگ را روی سطح بتن می پاشند و همین موضوع سطحی بسیار مقاوم ایجاد می کند.

 

همان طور که پیش تر اشاره کردیم اجرای کفسازی در مازندران باید به دست تیم اجرایی کاربلد و متخصص اجرا شود زیرا این بخش از ساختمان بسیار مهم است و در معرض استفاده روزمره قرار دارد.

ما در کنار شما هستیم تا کفی با کیفیت بسیار عالی و با طرح های بی نظیر اجرا شود. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در زمینه اجرای کف بتنی، کیفیت بتن کف و تیم اجرایی متعهد دارید از طریق شماره های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: 09001887000

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.