کفسازی در استان مرکزی

کف پوش های بتنی محصولاتی بسیار پرکاربرد هستند که برای کف سازی بتنی به صورت رایج و متداول مورد استفاده قرار می گیرند. این محصول برای اجرای کف انواع ساختمان، سد و جاده به کار می رود و ویژگی های منحصر به فردی دارد.
کف پوش بتنی برای کفسازی در استان مرکزی نیز کاربرد دارد و در بخش های سازه برای بخش هایی مانند روسازی، زهکشی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

از مهم ترین ویژگی های کف پوش های بتنی می توان به عمر طولانی، دوام و استحکام بالا، مقاومت خوب در برابر حرارت و …. اشاره نمود. گواه این قضیه موزائیک های بتنی کف حیاط های قدیمی است که همچنان به قوت خود باقی و آسیب ندیده اند.

 

تعریف کفپوش بتنی

برای کفسازی در استان مرکزی مواد مختلفی از جمله کاشی، سرامیک و … نیز وجود دارند اما کفپوش بتنی به قطعاتی گفته می شود که با بتن ساخته شده اند و به دلیل مقاومت بالایی که دارند گزینه مناسبی برای اجرای کف محوطه هستند.

علاوه بر محوطه کف پیاده روها و سالن های اجتماعات، مراکز خرید و سایر فضاهایی که پر تردد هستند هم با کف پوش های بتنی اجرا می شود.

 

ترکیبات بتن کفسازی

برای کفسازی در استان مرکزی با استفاده از بتن سیمان پرتلند، پرکننده شامل شن و ماسه، آب و افزودنی های مناسب با هم ترکیب می شوند. نسبت های ترکیب بتن و افزودنی هایی که در ساخت آن به کار می رود، بتن با مقاومت و خواص مختلف تولید می کند.

این ویژگی یکی از نقاط مثبت بتن برای کفسازی در استان مرکزی به شمار می رود زیرا با توجه به ویژگی های هر پروژه مانند نیروهای وارده، شرایط اقلیمی، کاربری فضا و … بتنی با خواص مناسب تولید می گردد.

در گذشته بیشترین استفاده ای که از بتن می شد، زیرسازی بود اما امروزه برای لایه نهایی کفسازی نیز گزینه خوبی است.

کفسازی در مرکزی
کفسازی در مرکزی

کاربرد بتن در کف

برای کف سازی در بتن از این ماده برای کف فضاهای زیر استفاده می کنند:

ویژگی مهم کف بتنی در تمامی موارد مقاومت بالای این محصول است همچنین مقاومت بالایی دارند و با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی خاص هر منطقه می توان آن را کف پوشی با عمر بسیار طولانی دانست.

 

سبک های اجرای کف بتنی

کفسازی در استان مرکزی با استفاده از کفپوش بتنی با سبک های زیر اجرا می شود:

کفپوش بتنی هم در سبک کلاسیک و هم در سبک مدرن مورد استفاده قرار می گیرد و نکته ی جالب و مهم این که کف بتنی را می توان به صورت سرتاسری هم اجرا نمود. این نوع اجرا به دلیل پیوستگی در مقابل نفوذ رطوبت مقاومت خوبی دارد و سرعت اجرای بالایی هم دارد همچنین اجرای آن راحت تر است.

در حال حاضر کف پوش های بتنی در طرح ها و رنگ های بسیار زیبا و متنوع تولید و در بازار عرضه می شوند به همین دلیل می توانید کف هر فضا را متناسب با کاربری و سلیقه خود طراحی نمایید.

 

ترکیبات بتن

بتنی که برای کفسازی در استان مرکزی به کار می رود از این مواد ساخته می شود:

 

کف پوش های بتنی که برای کفسازی در استان مرکزی به کار می روند بسیار سخت هستند و بر خلاف کاشی و سرامیک نمی توان آن ها را جدا کرد.

کفسازی در استان مرکزی
کفسازی در استان مرکزی

بررسی انواع کفپوش بتنی

کفپوش های مخصوص کفسازی در مرکزی در انواع مختلفی تولید می شوند که در این قسمت به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

 

کف پوش با بتن شسته شده

از این محصول که با بتن شسته شده ساخته می شود برای اجرای کف محوطه، پارک و مواردی از این قبیل استفاده می کنند.

ترکیبات بتن کفپوش با بتن شسته شده: سنگدانه هایی که به صورت طبیعی رنگی هستند، چسب مخصوص بتن، پودر سنگ، الیاف های مخصوص بتن، روان کننده کربوکسیلاتی.

کف پوش هایی که در این روش تولید می شوند طرح ها، رنگ ها و ابعاد مختلفی دارند و همین موضوع به ایجاد کف های زیبا کمک می کند. این نوع کف پوش به دو روش پرسی و ویبره ای تولید می گردد.

 

کف پوش ترافیکی

به دلیل این که این نوع کف پوش استحکام بسیار بالایی دارد برای استفاده در مکان هایی با تردد زیاد به کار می رود و به همین دلیل به کف پوش ترافیکی معروف شده است. این نوع کف پوش برای کفسازی در استان مرکزی و مکان هایی که استحکام بالا نیاز دارند، استفاده می شود و در دو نوع مستطیلی و شش ضلعی به کار می رود.

 

کف پوش مخصوص پیاده رو

کف پوش هایی هستند که اندازه، طرح و رنگ های مختلفی تولید می گردند و برای کفسازی در استان مرکزی و مکان هایی مانند باغ، پارک و محوطه سازی مناسب هستند.

کف پوش با بتن سخت و رنگی

همان طور که از نام این محصول بر می آید با بتن سخت تولید می شود و بر همین اساس برای کفسازی در استان مرکزی در فضاهایی که به مقاومت زیاد نیاز دارند، اجرا می شود. این نوع کف سازی را می توان به صورت یکپارچه اجرا کرد.

 

انواع دیگری مانند کف پوش بتنی مخصوص حیاط، کف پوش با طرح سنگ، کفپوش با طرح پازلی و … نیز تولید می شوند.

 

کف بتنی چه مزایایی دارد؟

 

در این مقاله کف بتنی مخصوص کفسازی در استان مرکزی را مورد بررسی قرار دادیم. کف بخش مهمی از ساختمان و ساختمان سازی محسوب می شود که ما با آن در ارتباط دائمی قرار داریم.

ما کف را هم از نظر بصری زیاد می بینیم و هم فیزیکی با این عنصر مهم در ارتباطیم بنابراین اجرای با کیفیت آن به افزایش کیفیت زندگی انسان کمک می کند.

چنانچه به اطلاعات بیشتری در زمینه کفسازی در استان مرکزی نیاز دارید کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و شماره ها درج شده در سایت راه ارتباطی ما و شما عزیزان خواهد داشت.

شماره تماس:09001887000

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.