بچینگ پلانت لاینر بین دستگاهی است که تمامی مواد تشکیل ‌دهنده بتن را با توجه به ساختار خود با یکدیگر ترکیب کرده و باعث می‌شود تا بتن باکیفیت‌ تر تولید شود. در واقع بچینگ پلانت لاینر بین توزیع مصالح را که یکی از بخش‌های مهم ایستگاه مرکزی بتن هست اندازی گیری کرده و مقدار مصالح مورد استفاده را نیز بر اساس یک اندازه دقیق برای تولید بتن استفاده می‌کند.

این دستگاه یک نوع بچینگ اندازه‌گیری است که به ‌صورت دیجیتالی تمامی سیستم توزیع مصالح خود را انجام داده و به وسیله لوسن دیجیتالی با مکانیزم دقیق بر اساس تناژ تعیین ‌شده که در حافظه نمایشگر ایجاد می‌شود تولیدات بتن را انجام می‌دهد.

همان ‌طور که می‌دانید برای آنکه بتوان یک بتن با استحکام بسیار بالایی تولید کرد باید مقادیر مصالح در ساخت بتن را با دقت اندازه‌گیری کرد که در این دستگاه با وجود سیستم توزیع دیجیتال باعث می‌شود تا ا بتن ‌سازی بدون هیچ مشکلی انجام شود. 

ویژگی های بچینگ پلانت BPT60

ویژگی های بچینگ پلانت BPT90

ویژگی های بچینگ پلانت BPT120

ویژگی های بچینگ پلانت BPT150

ویژگی های بچینگ پلانت BPT180

ویژگی های بچینگ پلات لاینر بین

این دستگاه بر اساس بهترین مواد اولیه و آخرین تکنولوژی روز دنیا ساخته‌ شده و هر گونه تغییرات را به سفارش مشتری می‌تواند بر روی خود اعمال کند. ظرفیت دپوی این دستگاه با توجه به نیاز مشتری از ۱۰ تا ۵۰۰ تن بتن قابل تغییر است است.

استفاده از فناوری و تجربه‌ای که در ساخت بچینگ و پلانت لاینر بین در نظر گرفته شده این قابلیت را به آن می‌دهد که در مقابل فشار زیاد مقاوم بوده و هزینه نگهداری از نوع این فیدر ها را بسیار پایین بیاورد. در واقع بچینگ پلنت لاینر بین نگهداری و سرویس بسیار راحتی دارد.

از دیگر ویژگی‌ های آن ظرفیت تولید بتن در هر ۷۰ متر مکعب است این دستگاه می‌تواند ۱ متر مکعب بتن را در هر بچ تولید کند. ظرفیت دپوی مصالح آن ۴۰ تن و ظرفیت نوار توزیع مصالح آن ۳ هزار کیلوگرم است. این دستگاه ظرفیت باسکول توزیع سیمان آن ۱۰۰ کیلوگرمی را داشته و مصالح را با ۳ دریچه تخلیه پنوماتیک انجام می‌دهد. اسپرو انتقال سیمان آن ۴۰ تن در ساعت است و کمپرسور باد آن ۳۵۰ لیتر است.

نحوه کارکرد دستگاه

این دستگاه بچینگ برای بارگیری و انتقال مصالح از مخزن‌های فلزی استفاده کرده و مصالح را بر روی یک نوار مقاله به شکل تجمعی توزیع می‌کند. سپس این مصالح را با روشن ‌شدن نوار مقاله به داخل سیستم بالا برنده که همان کت یا نوار انتقال است هدایت کرده و مخازن مصالح خود را نیز توسط لودر یا کامیون می‌توانند شارژ کنند.

برای آنکه عملیات پر نمودن مخازن آسان شود از یک رب پیشرت اینر بین استفاده می‌کنند که در طراحی‌های جدید این دستگاه غالباً از این نوع سیستم نیز استفاده می‌شود. این دستگاه هیچ‌گونه اپراتور ختصاصی نداشته و اپراتور سیستم دستگاه نیز از داخل اتاق فرمان کنترل می‌شود. تعداد مخازن آن با توجه به نیاز مصرف و مشتری انتخاب خواهد شد.

چرا برای تولید بتن است بچینگ پلانت لاینر بین استفاده کنیم؟

طرح اختلاط بتن به شکل وزنی یا به‌صورت حجمی ارائه‌شده که محاسبه آن کمی پیچیده ‌است و به عوامل مختلفی مانند اسلامپ، بزرگ ‌ترین بعد دانه، مقدار آب، میزان هوا، مقدار سیمان و موارد دیگر بستگی دارد.

به ‌عبارت ‌دیگر بچینگ پلانت لاینر بین با توجه به طرح اختلاط بتن و استفاده از پمپ‌ های تعبیه‌ شده درون خود سیمان را از طریق سیلوها و سنگدانه‌ها به مرکز دپو با توجه به نسبت‌های مختلف ریخته و سپس با استفاده از آب آن‌ها را به یکدیگر مخلوط می‌کنند.

درواقع با استفاده از این دستگاه بتن تولید شده مقاومت بالاتری دارد زیرا مقدار تمامی مصالح استفاده ‌شده درون بتن با اندازه دقیق ریخته ‌شده است.

بچینگ پلانت لاینر بین

اجزای تشکیل‌ دهنده بچینگ پلانت لاینر بین

بچینگ پلانت لاینر ببین اجزائی مانند سیلوی سیمان، منبع آب، مخازن شن و ماسه، باسکول شن و ماسه، باسکول سیمان، میکسر، اتاق اپراتور می‌گوید حلزون انتقال، کنتور آب دارد.

این سیلوهای سیمان محلی برای ذخیره ‌سازی سیمان است که با توجه به اندازه‌ی دستگاه بین 3 تا ۵ سیلو درون خود طعبیه دارد. آب مورد نیاز با توجه به طرح اختلاط از منبع ذخیره آب وارد میکسر شده و مقداری از مشخصی از شن و ماسه و سیمان را با توجه به باسکول معین کرده و داخل میکسر می‌ریزند. توجه داشته باشید که مخازن شن و ماسه نیز با توجه به تیپ‌ های مختلف سیمان به شکل مجزا صورت می‌گیرد.

سخن پایانی 

در این مقاله شما عزیزا را با بچینگ پلانت لاینر بین آشنا کرده و اجزای آن را به ‌اختصار توضیح دادیم. این بچینگ دستگاهی برای تولید بتن بوده و با استفاده از اندازه دقیق سبب تولید بتنی با مقاومت بسیار بالا می‌شود.

شرکت بتنو را از جمله شرکت‌های ارائه‌دهنده انواع ابزارآلات و مصالح مربوط به بتن است که توانسته در این راستا با عرضه باکیفیت ‌ترین محصولات رضایت بسیاری از مشتریان خود را جلب کند. این شرکت به چینگ پلان لاینر بین را با بالاترین کیفیت تولید کرده و می‌تواند در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.