بچینگ پلانت توین شفت دستگاه تولید بتن است که مواد تشکیل ‌دهنده بتن را با یکدیگر مخلوط کرده و بعد از آماده شدن می‌توان از آن استفاده کرد. در واقع درون این دستگاه بتن به وسیله تراک میکسر به محل مورد نظر منتقل‌ شده و در محل بتن‌ ریزی استفاده می‌شود. این امر باعث می‌شود تا در زمان و منبع هزینه پروژه صرفه‌جویی زیادی شود.

در بعضی از موارد دستگاه‌های بچینگ پلانت توین شفت به شکل موقت در پروژه‌ها بکار برده شده و به‌عنوان یک دستگاه دائمی نیز از آن استفاده می‌شود. در این موارد محل نصب این دستگاه باید نزدیک به بتن‌ریزی بوده تا بتوان از آن با هدف بهینه زمان و مکان با سهولت کامل بتن را استفاده کرد. در واقع این مسئله باعث می‌شود تا از هر گونه تاخیر در فرآیند ساخت ‌و ساز جلوگیری شده و ترکیب مصالح با دقت بالاتری انجام شود.

هر دستگاه بچینگ برای ترکیب مصالح مانند آب، سیمان و سایر ترکیبات و بتن به يک میکسر نیاز داشته تا بتواند این ترکیبات را به‌خوبی انجام دهد. ابعاد و اندازه این میکسر ها با توجه به پروژه درحال‌احداث تهیه خواهد شد این دستگاه دارای ۱ فیدر توزین نیز است که برای ذخیره مصالح و توزین دقیق آن‌ها استفاده‌شده و با استفاده از آن می‌توان بتنی مستحکم و مطابق با اصول ساختمانی تولید کرد.

خرید بچینگ پلانت BPT60

خرید بچینگ پلانت BPT90

خرید بچینگ پلانت BPT120

خرید بچینگ پلانت BPT150

خرید بچینگ پلانت BPT180

ویژگی‌ های دستگاه بچینگ پلانت توین شفت

در عصر حاضر به دلیل تنوع و کیفیتی که در طرح اختلاط ها ایجاد شده معمولاً استفاده‌ی این نوع دستگاه در پروژه‌های عمرانی نیز افزایش پیدا کرده است. دستگاه بچینگ پلانت توین شفت یکی از بهترین و قابل ‌اعتماد ترین دستگاه‌هایی است که می‌تواند بتن با کیفیت را با طرح اختلاط مناسب تولید کند. این دستگاه قابل استفاده برای تمامی بتن ‌ها بوده و می‌تواند ویژگی‌های بتن را افزایش دهد.

در واقع از مهم ‌ترین ویژگی‌ های دستگاه بچینگ پلانت توین شفت می‌تواند به‌ صورت کامل مخلوط‌های بتن را با کیفیت بالا از دانه‌ی درشت تا دانه ریز با سازی‌های مناسب مصالح در تولید بتن استفاده کرده و کیفیت آن را افزایش دهد.

در واقع این نوع از دستگاه‌ ها مناسب برای ساخت ‌و ساز یا مخلوط کردن یا اسلامپ بسیار پائین بتن‌ها است. مصالح و افزودنی‌هایی که می‌توان در این میکسر نیز استفاده کرد به ‌صورت پراکنده با سرعت بالا درون مصالح دیگر بتن اضافه ‌شده و باعث می‌شود تا بتن با استحکام بالاتری تولید شود.

میکسر بچینگ پلانت توین شفت از نظر قیمت نیز از دیگر میکسر ها بالاتر بوده و از نظر کیفی نیز بهترین تولید را در زمان کم و البته با مصالح مناسب می تواند بتن را تولید کند.

امروزه از این دستگاه در سیستم ‌های عمرانی روز جهان به ‌خصوص پروژه ‌های ساختمانی بزرگ استفاده‌ شده تا علاوه‌ بر صرفه‌ جویی در هزینه صرفه ‌جویی از مصالح نیز انجام شود.

میکسر بچینگ پلانت توین شفت

مزایای استفاده از میکسر بچینگ پلانت توین شفت

بچینگ پلانت توین شفت با سرعت بالا عمل میکس و اختلاط را فقط در ۳۰ دقیقه انجام می‌دهد. این دستگاه باعث صرفه ‌جویی در مصرف سیمان در طرح اختلاط بتن است و باعث می‌شود تا مقدار قابل‌ ملاحظه‌ای به علت استفاده بهینه از سیمان در پروژه صرفه ‌جویی شود.

به‌ علت داشتن دو عدد شفت که هر شیفت نصف بدنه را دربر می‌گیرد باعث می‌شود تا طول عمر میکسر افزایش پیدا کند. تخلیه بتن از این میکسر در کمتر ۴ ثانیه انجام می‌شود و به‌علت داشتن بدنه ضد سایش در بازوها خراب شده و ساییدگی میکسر با درصد خیلی پایینی صورت می‌گیرد

دهانه این دستگاه بزرگ است و باسکول می‌تواند بالای میکسر قرار گرفته تا وزن کردن مصالح را بدون هیچ مشکلی انجام دهد. دریچه میکسر کاملاً آب ‌بندی است و باز و بسته شدن آن به کمک جک‌های پنوماتیکی صورت می‌گیرد. به ‌علت داشتن اختلاط ۹۸ درصد دانه ‌بندی بتن و مواد پودری و مایعات میکس کردن آن با این دستگاه‌ها کاملاً همژون بوده و باعث می‌شود تا بتن تولید شده از نظر کیفیت و در سطح بالایی انجام شود.

مقاومت فشاری بتن تولید شده با وسیله بچینگ توین شفت کاملاً بالا بوده و باعث می‌شود تا ویژگی‌های دیگر بتن نیز افزایش پیدا کند. تمامی میکسر های این دستگاه در ۲ نوع می‌توانند بارگیری کنند.

بچینگ پلانت توین شفت شامل چه قسمتی است؟

این دستگاه شامل قسمت‌ هایی به نام سیلوهای سیمان، مخازن شن و ماسه، باسکول شن و ماسه، باسکول سیمان، میکسر، اتاق اپراتور، حلزون‌های انتقال سیمان، کنترل آب است.

هر کدام از این دستگاه ‌ها وظایف خاص خود را دارند که عبارت‌اند از:

ذخیره سیمان در سیلوهای سیمان اندازه گرفته‌شده و با توجه به ایستگاه مرکزی بتن هماهنگ می‌کند. منبع ذخیره آب نیز اندازه ‌گیری خودکار آب را بر هر پچ و انتقال به میکسر بر عهده دارد. بعد از آن مخازن شن و ماسه به تمامی ذخیره‌های مورد نیاز را به تفکیک کرده و به وسیله باسکول شن و ماسه آن مقدار را اندازه‌گیری کرده و به میکسر انتقال می‌دهند. 

نگهداری سیمان با تیپ‌های مختلف به وسیله باسکول سیمان به‌ طور جداگانه صورت ‌گرفته و میکسر درون این دستگاه مخلوط مواد و مصالح را برعهده می‌گیرد. اتاق اپراتور کنترل کمیت ‌ها و داده‌ها را برعهده می‌گیرد و حلزونی انتقال سیمان سیمان از سیلوها به باسکول و کنترل آب منتقل می‌کنند.

سخن پایانی 

در این مقاله شما را با بچینگ که پلانت توین شفت آشنا کرده و بیان کردیم که این دستگاه يم دستگاه اختلاط و تولید بتن است. در واقع از این دستگاه در بسیاری از پروژه‌ های عمرانی استفاده‌ شده و عمل بتن ‌ریزی را با صرفه‌ جویی در هزینه و زمان ایجاد می‌ کند.

شرکت بتن از جمله شرکت های ارائه انواع محصولات بتنی است که توانسته در این ‌راستا با عرضه با کیفیت ‌ترین محصولات رضایت مشتریان خود را جلب کند. این شرکت انواع بچینگ پلانت را داشته و هر مشتری می‌تواند براساس نیاز خود آن را خریداری کند

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.