فروش آب بند کننده بتن در کرمان

بتن به عنوان پر مصرف ترین متریال مصرفی در دنیا ضعف هایی دارد که حتما باید با شیوه های گوناگون رفع شود. یکی از این ضعف ها این است که آب را به خود جذب می کند و همین مسئله باعث کاهش مقاومت و طول عمر آن می شود.
در این مقاله تصمیم داریم به راه های آب بند کردن بتن و فروش آب بند کننده بتن در کرمان بپردازیم، چنانچه به این اطلاعات نیاز دارید تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

فروش آب بند کننده بتن در کرمان
فروش آب بند کننده بتن در کرمان

آب بند کردن بتن چیست؟

به هر کار و شیوه ای که به وسیله ی آن بتوان بتن را در برابر نفوذ آب مقاوم ساخت، آب بندی می گویند. ما این روش ها را به دو گروه آب بندی و نم بندی تقسیم می کنیم.

چنانچه بتن در معرض آب دارای فشار باشد آن را آب بند می کنند و برای بتن هایی که در مجاورت آب بدون فشار هستند از روش نم بندی استفاده می گردد.

اگر بخواهیم این مورد را با یک مثال شرح دهیم می توانیم به دیوارهایی که در برابر بارندگی قرار دارند اشاره کنیم، این دیوارها باید طوری آب بند شوند که اثر موییندگی باعث نفوذ آب به درون آن ها نشود.

برای اطلاع از شرایط فروش آب بند کننده بتن در کرمان ادامه ی متن را بخوانید.

ساختن ساختمان در مجاورت آب باعث می شود اهمیت آب بند کردن بتن افزایش پیدا کند به خصوص که امروزه که استفاده از بتن در این شرایط به طرز چشمگیری افزایش یافته است و به دلیل اینکه بتن جسمی با تخلخل بالاست راه های زیادی برای ایجاد مقاومت در آن به وجود آمده اند.

با توجه به مطالب گفته شده می توان دریافت که راه اصلی آب بند کردن بتن، پر کردن خلل و فرج های آن به شیوه های مختلف است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد. پر شدن خلل و فرج همچنین باعث می شود بتن از شر سیکل های متناوب آب شدن و یخ زدن در امان بماند و دچار خرابی زود هنگام نگردد.

وجود آب در بتن و یخ زدن و آب شدن مکرر این آب در نهایت به ترکیدگی بتن منجر خواهد شد. به همین منظور روش های مانند به کارگیری پوسته های اورتان و آسفالت و پلیمر وجود دارد که با کشیدن آن ها روی سطح بتن کمک می شود تا آب به درون آن راه پیدا نکند. این روش برای پس از اجرای کامل بتن و رفع نقص در آب بندی آن همچنین  بالا بردن مقاومت در بتن مناسب است.

مطالعه بیشتر: ژل میکروسیلیس 

پودر میکروسیلیس

در ادامه در مورد فروش آب بند کننده بتن در کرمان توضیحاتی ارائه خواهیم داد.

 

عملکرد افزودنی ها در آب بند کردن بتن

مواد افزودنی که به این منظور در بتن استفاده می شوند، آن را متراکم می کنند و اینگونه امولسیون های روغنی که با مواد شیمیایی دیگر واکنش نشان می دهند با متورم کردن ذرات بتن، روزنه های آن را می بندند و به این شکل آب به درون بتن راه پیدا نمی کند.

فروش آب بند کننده بتن در کرمان
فروش آب بند کننده بتن در کرمان

روش های مکمل برای آب بند کردن بتن

در این قسمت روش هایی که تکمیل کننده ی شیوه ی اصلی آب بند کردن بتن هستند را نام می بریم:

زهکش کردن اطراف سازه های مختلف بتنی به وسیله ی ژئوسنتتیک های مختلف از جمله ژئوممبرین و ژئوتکستال

در رابطه با این روش لازم است بگوییم که بهترین زمان اجرای آن در حین اجرا یا پیش از ساختن سازه های بتنی است زیرا در زمان بهره برداری کاری بسیار پر هزینه خواهد بود

در قسمت آخر در مورد فروش آب بند کننده بتن در کرمان صحبت خواهیم کرد.

 

انواع روش آب بند کننده بتن در کرمان

دو شیوه به منظور آب بند کردن بتن وجود دارد:

 

تفاوت های نم بند و آب بند

این دو روش در میزان نفوذ مایعات در شرایط صفر یا هیدرواستاتیک مثبت و منفی باهم متفاوت هستند. البته لازم است بدانید که میزان نفوذ را نمی توان به طور دقیق اندازه گرفت. اما به روش غوطه وری در آب می توان به مقداری قابل قبول دست پیدا کرد.

فروش آب بند کننده بتن در کرمان
فروش آب بند کننده بتن در کرمان

خرید و فروش آب بند کننده بتن در کرمان

برای اطلاع از شرایط فروش آب بند کننده بتن در کرمان با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر هم می توانید به همین روش با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

شماره تماس: 09001887000

 

 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.