ابر روان کننده بتن در قزوین

در دنیای امروز اهمیت بتن بر کسانی که در زمینه ساخت و ساز فعالیت دارند، پوشیده نیست و همگی می دانند که بار اصلی ساختمان بر دوش سازه آن است و نقش اصلی سازه را نیز بتن در بخش های مختلف آن مانند فنداسیون، سقف و ستون (در ساختمان بتنی) ایفا می کند.
بنابراین به صورت متناوب تلاش می شود تا موادی در جهت بهبود کیفیت بتن تولید شود و از این رو مکمل هایی مانند روان کننده، تندگیر کننده و کندگیر کننده و … ساخته شده اند تا ضعف های بتن را پوشش دهند.
در این مقاله می خواهیم در مورد ابر روان کننده بتن در قزوین صحبت کنیم. به طور کلی می توان گفت افزودنی های بتن موادی هستند که به این ماده اضافه می شوند تا خصوصیات جدید و مثبتی به آن اضافه کنند یکی از این افزودنی های مهم ابر روان کننده است.

در ادامه ابتدا می خواهیم کاربرد و ویژگی های آن را بررسی کنیم و بعد به ابر روان کننده بتن در قزوین بپردازیم.

ابر روان کننده بتن در قزوین
ابر روان کننده بتن در قزوین

روان کننده چیست؟

به این ماده کاهنده آب نیز می گویند. اگر بخواهیم به دلیل این نامگذاری بپردازیم به نقش آب در بتن اشاره خواهیم کرد، آب باعث روان شدن بتن می شود و هرچه آب بیشتری در آن بریزیم روانی آن افزایش پیدا می کند.

اما باید دقت داشته باشید که آب بیشتر، مقاومت بتن را کاهش خواهد داد و چنانچه مقدار آن از حدی بیشتر شود اجزای بتن از هم می پاشند و بتن از بین می رود.

روان کننده هم همان طور که از نامش پیداست باعث روان شدن بتن می شود و به همین دلیل است که در صورت استفاده در بتن، به مقدار کمتری آب نیاز است و نکته مهم اینکه روان کننده تاثیر منفی در کیفیت و مقاومت بتن نخواهد گذاشت. همچنین برای اطلاع از دسترسی به ابر روان کننده بتن در قزوین متن را تا پایان مطالعه فرمایید.

نکته مهم در ارتباط به استفاده از این مکمل به مقدار مصرف آن بر می گردد که باید حتما توسط کارشناس ذیربط تعیین گردد تا در کیفیت بتن خللی وارد نگردد.

ابر روان کننده بتن در قزوین
ابر روان کننده بتن در قزوین

فروش روان کننده بتن

چرا از ابر روان کننده استفاده کنیم؟

این ماده به دلیل اینکه اسلامپ و روانی بتن را افزایش می دهد سبب می گردد تمامی اجزای تشکیل دهنده به خوبی با هم ترکیب گردند و اجزای ریزتر در لابه لای اجزای درشت تر قرار بگیرند و جاهای خالی را پر کنند. به این ترتیب یک ترکیب یکنواخت ایجاد می شود که پس از گیرش و به دست آمدن مقاومت نهایی در برابر نفوذ آب مقاوم خواهد بود و در مقابل نیروهای فشاری نیز مقاومت بیشتری نسبت به بتن معمولی از خود نشان می دهد.

برای اطلاع از شرایط خرید ابر روان کننده بتن در قزوین به ادامه متن توجه کنید.

ابر روان کننده بتن در قزوین
ابر روان کننده بتن در قزوین

انواع ابر روان کننده

ابر روان کننده ها در میان روان کننده های دیگر نسل جدید محسوب می شوند و بر پایه کربوکسیلات به خصوص کربوکسیلات اتر تولید می گردند.

اگر بخواهیم مکانیزم عملکرد ابر روان کننده را عنوان کنیم باید بگوییم که ذرات سیمان از طریق دافعه الکتروستاتیکی پر می شوند.

به این شکل که ذرات سیمان را از هم باز می کند و آب درون آن ها آزاد می گردد و واکنش هیدراتاسیون به بهترین شکل صورت می گیرد. به همین دلیل نیاز به آب کاهش پیدا می کند.

پس می توان گفت ابر روان کننده ها در دو نوع کاهنده آب و حفظ کننده اسلامپ وجود دارند. از نوع دوم یعنی حفظ کننده اسلامپ در فصل های گرم سال یا مناطق گرمسیر استفاده می شود زیرا در این شرایط گرمای هوا به سرعت آب درون بتن را تبخیر می کند و روانی آن از بین می رود و اگر بخواهیم مرتبا آب اضافه کنیم، مقاومت آن را کاهش داده ایم.

روان کننده نوع اول یعنی کاهنده آب در بتن هایی استفاده می شود که باید نسبت آب به سیمان آن کم باشد مانند بتن های پیش ساخته و … .

نکته مهم اینکه دسترسی به ابر روان کننده بتن در قزوین و سایر شهرها راحت است.

ابر روان کننده بتن در قزوین
ابر روان کننده بتن در قزوین

خرید ابر روان کننده بتن در قزوین

اگر به اطلاعاتی در زمینه خرید این مکمل مهم مانند قیمت و شرایط خرید ابر روان کننده بتن در قزوین نیاز دارید با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما دوستان گرامی خواهند بود.

فروش ابر روان کننده بتن
شماره تماس: 09001887000

 

 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.