فروش الیاف پ پ در یزد

الیاف پلی پروپیلن از پر اهمیت ترین و پر مصرف ترین ماده های افزودنی بتن است که از آن در صنعت ساختمان سازی استفاده می کنند. امروزه روند استفاده از الیاف پ پ روندی صعودی افزایشی است. ما در این مقاله سعی داریم این ماده و کاربردها و مشخصات آن و فروش الیاف پ پ در یزد را توضیح دهیم.

مطالعه بیشتر: الیاف سفید ایران بتن

فروش الیاف پ پ در یزد
فروش الیاف پ پ در یزد

توضیح 

الیاف  پلی پروپیلن که یک افزودنی بتن است از مواد ترکیبی پلیمری مختلف با پایه ی پروپیلن متشکل از رشته های بسیار نازک تک رشته ای در زمینه ی کفسازی تولید شده که باعث می شود یک سیستم بتن الیافی با کیفیت زیاد ایجاد شود. الیاف پ پ باعث می شوند که جمع شدگی بتن تازه کاهش یابد و مقاومت بتن در برابر ایجاد ترک های تصادفی در ساعت های اولیه ناشی از جمع شدگی پلاستیک افزایش یابد. این رشته ها یک شبکه ی منسجم الیاف تشکیل می دهند و به این ترتیب موجب می شوند که دوام بتن افزایش یابد و نیز مقاومت آن در برابر آتش سوزی بهبود یابد.

در ادامه ی متن به انواع این محصول و نیز فروش الیاف پ پ در یزد اشاره می کنیم.

انواع الیاف پ پ

الیاف پلی پروپیلن از نظر شکل ظاهری در دو نوع 6 میلی متری و 12 میلی متری وجود دارند. الیاف پ پ در اندازه های بزرگتر مثل 18 و 24 میلی متری به ندرت تولید می شوند. از الیاف ریز برای ملات و از الیاف بزرگ برای بتن استفاده می کنند. اگر سنگدانه بتن از 5 میلی متر بزرگتر باشد می توان الیاف 12 میلی متری را به بتن اضافه کرد. الیاف پ پ در دو رنگ سفید و مشکی در بازار وجود دارند.

الیاف پ پ از نظر ساختارمی توانند با اتیلن ترکیب شوند. اگر این دو ماده با هم مخلوط شوند الیاف پ پ پلاستیک مهندسی تولید می شود. این الیاف هیدروفوبیک یا آب گریز هم مانند الیاف پ پ معمولی می توانند مقاومت و شکل پذیری بتن را افزایش دهند.

در ادامه روش تولید الیاف پلی پروپیلن را توضیح می دهیم.

الیاف سفید سایز 6

 الیاف سفید سایز 12

 

الیاف پ پ چگونه تولید می شوند؟

این الیاف به روش ذوب ریسی تولید می شوند. حرارت دادن مواد و تبدیل کردن آن ها به الیاف کاری بسیار آسان می باشد به همین علت اگر در پروژه از الیاف پ پ استفاده شود هزینه ی زیادی ندارد. این ماده در صنعت پتروشیمی تولید می شود. این مواد در مسیر شکستن مولکول نفت و تولید اتیلن به صورت جانبی به دست می آیند.

فرآیند پلیمری شدن در دما و فشار کم با کمک کاتالیست زیگرناتا انجام می شود. این روش اولین بار در کشور ایتالیا در سال 1960 استفاده شد. در این روش بیش از 90 درصد تبلور اتفاق می افتد به همین دلیل این مواد خلوص زیادی دارند.

بین مولکول های بزرگ پلی پروپیلن پیوند چندان قوی وجود ندارد. موادی که پیوند واندروالسی دارند با افزایش یافتن چگالی قوی می شوند. این مواد دارای ساختار نفوذ ناپذیر هستند پس آب جذب نمی کنند. استفاده از الیاف پ پ در بتن طرح اختلاط و خصوصا نسبت آب به سیمان را دچار مشکل نمی کند.

فروش الیاف پ پ در یزد
فروش الیاف پ پ در یزد

در ادامه موارد کاربرد و همچنین فروش الیاف پ پ در یزد را توضیح می دهیم.

موارد کاربرد چیست؟

فروش الیاف پ پ در یزد
فروش الیاف پ پ در یزد

اکنون درباره فروش الیاف پ پ در یزد صحبت می کنیم.

نحوه خرید الیاف پ پ

برای خرید این محصول و همچنین اطلاع از قیمت ها و فروش الیاف پ پ در یزد با تولیدکننده ها و فروشندگان معتبر تماس بگیرید.

شماره تماس : 09001887000‏

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.