فروش الیاف پ پ در اهواز

به رشته های نازک ساخته شده از پلی پروپیلن به اختصار الیاف پ پ گفته می شود. از این رشته ها به منظور تقویت پی استفاده می کنند و یک ماده برای مسلح کردن بتن به شمار می رود. در این مقاله قصد داریم در مورد ویژگی ها، کاربردها و فروش الیاف پ پ در اهواز صحبت کنیم پس تا پایان متن با ما همراه باشید.

مطالعه بیشتر: الیاف پ پ

فروش الیاف پ پ در اهواز
فروش الیاف پ پ در اهواز

تاریخچه 

مهندسان آمریکایی در سال 1965 برای اولین بار از این ماده به عنوان تقویت کننده بتن استفاده کردند و بعد از گذشت سال ها هنوز هم به عنوان یکی از پر مصرف ترین مواد افزودنی مورد استفاده قرار می گیرد به طوری که سالانه در حدود 4 میلیون تن الیاف در دنیا تولید می شود که این میزان پس از موادی مانند پلی استر، پلی آمید و آکریلیک در رده ی چهارم قرار دارد.

این ماده در اندازه های 12، 18 و 6 میلی متری ساخته می شوند که به شکل زیر مورد استفاده قرار می گیرند.

برای اطلاع از شرایط فروش الیاف پ پ در اهواز متن را تا انتها بخوانید. یکی از مهم ترین کاربردهای الیاف پ پ ایجاد مقاومت در بتن فنداسیون و مقاوم کردن آن در برابر مواد شیمیایی و نیروهای مکانیکی است. همین کاربردی بودن پ پ است که باعث شده در دهه های اخیر به میزان چشگیری استفاده از آن افزایش پیدا کند. پ پ باعث می شود آب درون بتن دیرتر تبخیر شود بنابراین انقباض و ترک در بتن رخ نخوهد داد. الیاف پ پ بتن را مقاوم می کند بنابراین می توان از آن در تقویت بتن کف محل رفت و آمد ماشین های سنگین استفاده نمود. برای مقاوم تر کردن الیاف می توان به آن الیاف فولادی نیز اضافه نمود.

با گذشت زمان استفاده از این الیاف گسترش پیدا کرده و در حال حاضر از الیاف پ پ به صورت چاپد شده در مسلح سازی بتن استفاده می شود.

تغییراتی که الیاف پ پ در بتن ایجاد می کند

باعث افزایش مقاومت و سختی در بتن می شود و آن را در برابر خمش، کشش و ضربه مقاومت می کند. از دیگر تغییراتی که در بتن ایجاد می کند بهبود یافتن مود گسیختگی بتن است.

ویژگی های الیاف پ پ

سختی الیاف پ پ در رده ی بالایی قرار دارد بنابراین در مقابل حمله شیمیایی و باکتریایی از خود مقاومت نشان می دهد، علاوه بر این روش های وجود دارد که می توان با آن ها به مقاومت این الیاف افزود، بلورینگی الیاف پلی پروپیلن 70% و چگالی آن 0.9 گرم بر سانتی متر مکعب است.

الیاف پ پ سایز 6

 الیاف پ پ سایز 12

پلاستیک مهندسی چیست؟

پلاستیک مهندسی به الیاف پروپلینی که به آن اتیلن اضافه شده باشد گفته می شود ، اتیلن سفت و نسبت به الیاف پ پ منعطف تر است، محصول به دست آمده از این مواد شفاف یا مات است و در برخی مواقع به منظور کارهای تزیینی به آن رنگ اضافه می کنند. سازگاری این ماده با بتن بسیار زیاد است و بتن پس از مخلوط شدن با پ پ، خصوصیات آن را به خود می گیرد، این ماده خنثی است و این ویژگی مثبت سبب می گردد بتن تقویت شده با پ پ کمتر در تهدید حمله ی شیمیایی قرار گیرد.

مقاومت الیاف پلی پروپیلن در برابر مواد شیمیایی در حدی است که چنانچه در مجاورت مواد شیمیایی قرار گیرند به مرور بتن دچار خرابی می شود اما الیاف همچنان سالم خواهند ماند. این ماده در زمان اختلاط با بتن گلوله ای نخواهد شد و این مسئله را می توان یکی دیگر از ویژگی های مثبت این ماده در نظر گرفت. الیاف پ پ، به خود آب جذب نمی کند و بنابراین در مخلوط هایی که از این ماده استفاده می شود، به مصرف بیشتر آب نیاز پیدا نخواهید کرد.

فروش الیاف پ پ در اهواز
فروش الیاف پ پ در اهواز

کاربردهای مهم الیاف پ پ

برای اطلاع از شرایط فروش الیاف پ پ در اهواز به ادامه متن توجه کنید.

فروش الیاف پ پ در اهواز
فروش الیاف پ پ در اهواز

خرید الیاف پ پ

برای اطلاع از شرایط فروش الیاف پ پ در اهواز با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

شماره تماس : 09001887000‏

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.