فروش الیاف پ پ در سمنان

الیاف پلی پروپیلن از ماده های افزودنی بتن است که بتن را دربرابر ضربه مقاوم می کند همچنین این ماده جزو پر مصرف ترین مواد در ساخت بتن است. در این مقاله قصد داریم بیشتر در مورد این محصول کاربردی صحبت کنیم و خواص و اثرات آن را بررسی کنیم و درباره ی فروش الیاف پ پ در سمنان صحبت کنیم. 

مطالعه بیشتر: الیاف پ پ

فروش الیاف پ پ در سمنان
فروش الیاف پ پ در سمنان

تعریف الیاف پ پ

الیاف پلی پروپیلن بلافاصله بعد از اضافه شدن اسلامپ بتن را کاهش می دهند به همین علت بیشتر مواقع الیاف بتن با روان کننده ی بتن به بتن اضافه می شود. باید توجه داشت که نه تنها جبران قوام بتن با آب موجب بهبود کیفیت نمی شود بلکه حتی باعث ایجاد یک بتن بسیار ضعیف هم می شود.

الیاف پ پ تراکم و پیوستگی بتن را زیاد می کنند و مقاومت آن را افزایش می دهند به این ترتیب نفوذ پذیری بتن الیافی بسیار کم و مقاوم تر از یک بتن معمولی می باشد.

از این محصول می توان به جای میلگرد استفاده کرد علت این موضوع اجرای آسان و تولید بتن یکنواخت بدون دردسر است.

الیاف پلی پروپیلن بتن را در سه بعد تقویت می کنند، میلگرد در شرایط خوب بتن را در دو بعد تقویت می کند. این محصول در مقایسه با الیاف فولادی عملکرد بهتری دارد و از آن به مقدار کمتری نسبت به الیاف فولادی مصرف می شود. الیاف هنگامی جایگزین میلگرد می شود که شبکه ی آرماتور برای ایجاد سازه و اسکلت بتن ریزی نباشد. الیاف در مواردی مثل بتن کفسازی که به یک شبکه برای جلوگیری از ترک خوردگی نیاز باشد بهتر عمل خواهد کرد.

در ادامه به کاربردهای این محصول و فروش الیاف پ پ در سمنان اشاره می کنیم.

 

الیاف پ پ چه کاربردی دارند؟

یکی از کاربردهای الیاف در بتن این است که قوام نسبی بتن را افزایش می دهد. این مواد درگیری و اصطکاک بین ذرات بتن را تا حدی افزایش می دهند و به این گونه پایداری بتن را زیاد می کنند. به همین دلیل است که از این الیاف در بتن ریزی غیر افقی مثل شاتکریت و بتن پاششی دیواره و بتن ریزی سطوح شیب دار استفاده می کنند.

الیاف پلی پروپیلن شکل پذیری و افزایش مقاومت کششی در بتن را تامین می کنند. این موردها در قطعات بزرگ و گسترده مانند دال بتنی وسیع یا عرشه پل بیشتر به چشم می خورند. این الیاف در مکان هایی که بتن تحت بارگذاری شدید و سیکل ضربه قرار دارد به تقویت بتن کمک می کنند.

از کاربردهای دیگر الیاف پ پ ساخت قطعات پیش ساخته بتنی است. استفاده از الیاف در این محصولات باعث با کیفیت شدن آن ها می شود. این الیاف برای ساخت ورقه های نازک بتنی که در معرض ترک خوردگی هستند مناسب می باشد.  در ادامه ی متن خصوصیات الیاف پ پ را بررسی می کنیم.

الیاف پ پ سایز 6

الیاف پ پ سایز 12

فروش الیاف پ پ در سمنان
فروش الیاف پ پ در سمنان

خصوصیات چیست؟

این الیاف سطح مقطع کوچکی دارند که قطر اکثر آن ها زیر 30 میکرومتر است. طول این الیاف بین 6 تا 18 میلی متر می باشد.  الیاف پ پ به شکل رشته های باریک تولید می شوند. چون این مواد ساختار پلاستیکی دارند از جذب آب بتن جلوگیری می کنند. الیاف پلی پروپیلن چون چگالی کمی دارند روی آب شناور می مانند.

این مواد به علت ساختار شیمیایی خود در برابر مواد قلیایی مقاومت دارند. این مواد به روش ذوب ریسی تهیه می شوند به همین دلیل هزینه ی تولید بسیار کمی دارند. برای این که کیفیت الیاف پلی پروپیلن افزایش یابد باید چگالی آن ها را در مرحله تولید بالا ببرند که با تنظیم حرارت و تبلور بهینه این کار را انجام می دهند.

اکنون روش مصرف این محصول و فروش الیاف پ پ در سمنان را شرح می دهیم.

روش مصرف چگونه است؟

این الیاف معمولا در ابتدا به مصالح خشک اضافه می شوند چون پخش کامل الیاف در کل حجم بتن می باشد. در صورت عدم پخش یکنواخت این الیاف در بتن کارایی آن ها بسیار کم می شود. اگر این الیاف به مقدار زیادی در قسمتی از بتن تجمع یابند مقاومت بتن را کاهش می دهند. در صورت اضافه شدن این الیاف در محل بتن ریزی به کامیون حمل بتن حداقل 4 دقیقه با دور تند باید با مصالح دیگر مخلوط بشوند.

فروش الیاف پ پ در سمنان
فروش الیاف پ پ در سمنان

در ادامه به فروش الیاف پ پ در سمنان اشاره می کنیم.

نحوه خرید الیاف پ پ

برای دریافت اطلاعات در مورد هزینه ها ونیز فروش الیاف پ پ در سمنان با تولیدکنندگان و فروشندگان تماس بگیرید.

شماره تماس : 09001887000‏

 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.