فروش الیاف پ پ در کاشان

مقاله ی زیر در مورد یک ماده ی پلیمری پر کاربرد به نام پلی پروپیلن نوشته شده است اگر به اطلاعاتی در مورد جزئیات کاربرد و ویژگی های این ماده و شرایط فروش الیاف پ پ در کاشان نیاز دارید تا انتهای متن را مطالعه فرمایید.کاربرد اصلی الیاف پلی پروپیلن با نام اختصاری الیاف پ پ تقویت بتن است. این ماده تا اندازه ای می تواند در استحکام بتن نقش داشته باشد که در مواقع خاص می تواند به جای فولاد مورد استفاده قرار گیرد.به عبارت دیگر می توان الیاف پ پ را مسلح کننده بتن دانست.

مطالعه بیشتر: الیاف سفید

ویژگی های الیاف پ پ

این ماده پلیمری جدید است و سالانه 4 میلیون تن از آن تولید می شود و چهارمین ماده ی پلیمری از نظر میزان تولید به شمار می رود. در سال 1965 در آمریکا برای اولین بار از پ پ به منظور تقویت بتن استفاده کردند و این کار در حال حاضر نیز انجام می شود. برای آگاهی از شرایط فروش الیاف پ پ در کاشان متن را تا انتها بخوانید.

سایز الیاف پ پ

رشته های نازک الیاف پ پ را در سایزهای هجده، دوازده و شش میلی متری تولید می کنند که دو سایز بزرگتر یعنی هجده و دوازده برای بتن و سایز شش میلی متری در ملات های نازک مانند ملات گچ کاربرد دارد.

الیاف سفید سایز 6

 الیاف سفید سایز 12

فروش الیاف پ پ در کاشان
فروش الیاف پ پ در کاشان

تاثیرات الیاف پ پ در بتن

  1. با تقویت بتن باعث مستحکم شدن پی و افزایش مقاومت شیمیایی و مکانیکی آن می شود.
  2. ترک های بتن را حذف می کند زیرا پ پ باعث می شود سرعت تبخیر آب در بتن کاهش یابد و اینگونه به دلیل کاهش انقباض، بتن ترک نخواهد خورد.
  3. الیاف پ پ در بتن یک شبکه ی منسجم از الیاف را ایجاد می کند که این شبکه مانند سازه ی بتن عمل می کنند و مقاومت آن را در برابر نیروهای فشاری افزایش می دهند.
  4. به دلیل اینکه الیاف پ پ پیوستگی بین اجزای بتن را افزایش می دهند بنابراین در برابر نیروی خمشی، برشی و کششی مقاوم می شود.
  5. همچنین به دلیل اینکه الیاف پ پ باعث ایجاد پیوستگی در بین اجزای تشکیل دهنده ی بتن می شود بنابراین این ماده را در برابر نیروهای کششی، خمشی و برشی مقاوم می کند.
  6. به کمک این الیاف سفتی و سختی در بتن افزایش پیدا می کند و در برابر ضربه مقاوم می شود.
  7. بتن را در برابر گسیختگی مقاوم می کند.
  8. به دلیل مقاومت بالایی که در بتن ایجاد می کند از آن به منظور تقویت بتن کفسازی محل های عبور و مرور ماشین آلات سنگین استفاده می کنند.
  9. در حال حاضر این ماده به صورت چاپده شده به کار می رود.

نکته: قابلیت افزایش استحکام در صورت مخلوط شدن با الیاف فولادی و ماکرو سنتتیک را دارد.

این ماده بتن را در برابر مواد شیمیایی و باکتریایی مقاوم می کند و از بلورینگی 70 درصد و چگالی 0.9 دهم گرم بر سانتی متر مکعب برخوردار است. یعنی وزن بسیار کمی دارد و این مسئله یکی از ویژگی های مثبت الیاف پ پ محسوب می شود.

در ادامه در مورد شرایط فروش الیاف پ پ در کاشان صحبت خواهیم کرد.

فروش الیاف پ پ در کاشان
فروش الیاف پ پ در کاشان

پلاستیک مهندسی چیست؟

اضافه نمودن اتیلن به الیاف پ پ باعث می شود تا سخت تر و منعطف تر شود در صورت انجام گرفتن این ترکیب ماده ی به دست آمده را پلاستیک مهندسی می نامند که از نظر ظاهری می تواند شفاف، مات و یا رنگی باشد. معمولا نوع رنگی با اضافه کردن رنگ به دست می آید و برای کارهای هنری مصرف می شود. این ماده به دلیل اینکه خنثی است و واکنش شیمیایی نشان نمی دهد پس در برابر مواد شیمیایی نیز مقاوم است. الیاف پ پ با بتن و فرآیندهای مختلف اجرا سازگار است و به دلیل اینکه آب را به خود جذب نمی کند باعث افزایش میزان آب در ترکیبات مختلف نمی شود.

به دلیل فروش الیاف پ پ در کاشان دسترسی به این ماده به آسانی انجام می گیرد.

فروش الیاف پ پ در کاشان
فروش الیاف پ پ در کاشان

کاربرد پ پ

پ پ کاربردهای زیادی دارد و علاوه بر موارد گفته شده در بالا در ساخت لوزام تزیینی، بلندگو، طناب، کابل و مواردی از این قبیل استفاده می شود.

 خرید الیاف پ پ

به منظور آگاهی از شرایط فروش الیاف پ پ در کاشان و اطلاع از قیمت ها می توانید با شماره های نوشته شده در سایت تماس بگیرید و از این راه با کارشناسان و مشاوران ما در ارتباط باشید.

شماره تماس : 09001887000‏

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.