بلوک لیپر یکی از بلوک‌های سبک سیمانی است که در تولید آن پوکه صنعتی استفاده خواهد شد و به همین دلیل قیمت بلوک لیپر از دیگر بلوک‌ های سیمانی ارزان ‌تر بوده و بیشتر در صنایع مختلف ساختمان‌سازی استفاده می‌شود. این بلوک ویژگی‌های منحصر به ‌فردی دارد که به دلیل مزایای زیادی که به ‌همراه داشته توانسته در بسیاری از صنایع ساختمان‌سازی مورد استفاده قرار بگیرد. ماده اصلی ساخت بلوک لیپر ماده‌ای بنام پرلیک است که متخلخل و سبک ‌وزن می‌باشد. پرلیک یک ماده کروی ‌شکل است که خاصیت عایق حرارتی و عایق صوتی دارد. مهم‌ترین استفاده از این بلوک‌ها در سقف، کف و دیوارهای جداکننده و غیر جداکننده است. 

بلوک لیپ انتقال حرارتی بسیار پایینی داشته و همین‌طور غیر قابل‌اشتعال است به‌همین دلیل به‌عنوان یک عایق حرارتی با وزن بسیار کم و به باعث شده تا مقاومت سازه‌ها در برابر زلزله و آتش‌سوزی افزایش پیدا کند از دیگر مواد استفاده‌شده در این بلوک‌ها آب، سیمان، پوکه کرب، میکرو سیلیکا، الیاف پلی پروپلین است توجه داشته باشید که در ساخت گروه و لیپ به‌هیچ‌عنوان شن یا ماسه استفاده نخواهد شد.

مزایای استفاده از بلوک لیپر

همان‌طور که در پاراگراف قبلی بیان شد بلوک لیپر از جمله بلوک‌ های سیمانی وزن سبک است که به دلیل ویژگی‌های منحصر به ‌فردی که داشته در بسیاری از پروژه‌های ساختمانی از آن استفاده می‌شود. از ویژگی‌های بارز بلوک لیپر مقاومت بالای آن است و به‌ همین دلیل باعث شده تا قیمت بلوک لیپر نیز به دلیل استفاده و کاربرد بالایی که دارد افزایش پیدا کند. این بلوک عایق صوتی و حرارتی خوب است که باعث می‌شود تا مقاومت در برابر حرارت افزایش پیدا کند.

تحمل دمای این بلوک بیش‌از صد و هشتاد دقیقه در دمای هزار و دویست درجه سانتی‌گراد است که می‌تواند نشان ‌دهنده مقاومت حرارتی بسیار بالای آن باشد. این بلوک‌ها بعد از آنکه در ساختمان ‌سازی استفاده شد و در گذر زمان فاسد نشده و در برابر تغییرات شیمیایی دارای مقاومت بسیار بالایی است. از دیگر مزایای استفاده از آن قابلیت رنگ‌پذیری و برش پذیری آن است. توجه داشته باشید که قیمت بلوک لیپر در صورت آن که ار رنگ ‌های ضد زنگ بر روی آن زده شود. 

بالاتر از مقاومت فشاری اولی که دیوار تقریباً بیست و هشت کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع بوده که نشان‌ دهنده استحکام بالای آن است و در صورت استفاده باعث می‌شود تا سازه بتنی دارای استحکام بسیار بالایی شود. این بلوک‌ها کاملاً سبک هستند باعث می‌شود تا سرعت نصب بالایی داشته و درنتیجه هزینه و زمان اجرای پروژه نیز کاهش پیدا کند.

قیمت بلوک لیپر

عوامل مؤثر در قیمت بلوک لیپر

برای ساخت بلوک لیپر مصالح و ابزار آلات مختلفی استفاده می شود. این مصالح و ابزار آباد می‌تواند در قیمت نهایی بلوک لیبرال تاثیر زیادی بگذارد. داشتن امکانات مناسب و تجهیزات خط تولید اتوماتیک می‌تواند باعث شود تا قیمت بلوک لیپر افزایش یا کاهش پیدا کند.

از دیگر عوامل مؤثری که بر روی این قیمت تاثیر می‌گذارد و هزینه‌های جانبی مانند آب برق یا گازوئیل و حامل‌های انرژی برای تولید بلوک لیپر است. بلوک‌هایی که نوع کاربری متفاوتی دارند مثلاً باربر نیستند استحکام کمی داشته و بیشتر جنبه جداکننده محیط را برعهده دارند.

به‌همین دلیل ممکن است مواد اولیه‌ای که درون آن استفاده می‌شود متفاوت باشد و ممکن است قیمت آن نسبت ‌به دیگر قیمت ‌های بلوک لیپر که برای دیوارهای باربر استفاده می‌شود کمتر باشد.

دیگر پارامترهای مؤثر در قیمت بلوک لیپر هزینه مواد اولیه، هزینه خرید سیمان، دستمزد کارگران برای تولید، هزینه آب‌وبرق می‌گفت ضریب اطمینان است.

مواد اولیه‌ای که در تولید بلوک لیپر استفاده می‌شود تاثیر مستقیمی بر قیمت نهایی این بلوک‌ها دارد. اگر از مواد اولیه کاملاً مرغوب و باکیفیت مانند سیمان باکیفیت استفاده شود قطعا قیمت نهایی آن نیز افزایش پیدا می‌کند. 

بازار عرضه و تقاضا از دیگر عوامل مؤثر برای تعیین قیمت بلیت لیپ اصل این بازار درصورتی‌که با تقاضای بسیار زیادی روبه‌رو شود تولیدات زیادی داشته و درنتیجه به فراوانی زیادی از این بلوک در بازار دیده می‌شود و قیمت آن نیز ارزان‌تر خواهد شد ما برعکس اگر میزان تقاضا کمتر باشد و فراوانی در بازار کاهش پیدا کرده و درنتیجه قیمت بالاتری برای این بلوک در نظر گرفته می‌شود.

قیمت سیمان و البته پوکه‌های معدنی و تاثیر مستقیمی بر قیمت بلوک لیپر دارد. در صورتی ‌که پوکه‌های معدنی و سیمان با افزایش قیمت روبه‌رو شود قیمت این مواد و محصولات وابسته به سیمان نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

جدول قیمت بلوک سیمانی

شرح کالاابعاد محصول (cm)قیمت درب کارخانه (تومان)وزن کیلوگرمظرفیت حمل
تریلی کفی (پالت)
قیمت بلوک سبک ۷ سانت دو جداره۴۰*۲۰*۷۵۰۰۰۸/۳۴۸۶۰
قیمت بلوک سیمانی سبک ۱۰ سانت دو جداره۴۰*۲۰*۱۰۵۴۰۰۵۳۷۸۰
قیمت بلوک سبک ۱۰ سانت سه جداره۴۰*۲۰*۱۰۵۵۰۰۶۳۷۸۰
قیمت بلوک سبک ۱۵ سانت سه جداره۴۰*۲۰*۱۵۶۵۰۰۵/۷۲۵۰۸
قیمت بلوک سبک۱۵ سانت چهارجداره۴۰*۲۰*۱۵۶۶۰۰۸۲۵۰۸
قیمت بلوک سبک ۲۰ سانت سه جداره۴۰*۲۰*۲۰۷۵۰۰۱۰۱۹۴۴
قیمت بلوک سبک ۲۰سانت چهارجداره۴۰*۲۰*۲۰۷۶۰۰۱۰۱۹۴۴

سخن پایانی

بلوک لیپر یکی از بلوک‌های سیمانی سبک است که مقاومت فشاری، خشم، حرارتی، عایق صداگیر، مقاومت در برابر تغییرات شیمیایی، مقاومت با شرایط مختلف جوی آب‌وهوایی را داشته و وزن بسیار سبکی دارد. این محصول باعث می‌شود تا هزینه نهایی پروژه‌های ساختمان‌ سازی به شکل چشمگیری کاهش پیدا کرده و وزن ساختمان نیز در حالت استاندارد قرار بگیرند.

معمولاً استفاده از این بلوک باعث می‌شود تا سازه در برابر عواملی مانند زلزله کاملاً مقاوم باشد و بتواند استحکام سازه را افزایش دهد و بلوک لیپر در گرید ها و درجات مختلفی در بازار تولید و عرضه ‌شده که هر مصرف‌کننده می‌تواند براساس نیازی که دارد آن را تهیه کند. شرکت بتنو از جمله شرکت‌های ارائه انواع بلوک‌های سیمانی و مصالح ساختمانی است توانسته با عرضه بهترین محصولات اعتبار و اعتماد بسیاری از مشتریان خود را جلب کند

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.