قبل از آنکه به سراغ قیمت آجر لفتون برویم بهتر است این مصالح پرکاربرد ساختمانی را برای شما عزیزان توضیح داده و مزایای استفاده از آن را بیان کنیم. آجر لفتون یا آجر ده سوراخ آجری است که به وسیله سوراخ‌هایی که دارد حدوداً بیست و پنج درصد از وزن آن کمتر از آجر معمولی است و از موادی مانند خاک رس، خاکشیر، خاک نسوز تهیه‌ می شود. این آجر می‌تواند یکی از بهترین آجرها برای ساخت‌وساز باشد. قیمت آجر لفتون که از خاک شیل و نسوز تولید شده بیشتر از قیمت آجر لفتون رسی است.

آجر لفتون در بازار به نام ‌های آجر های نمای لفتون، آجر زبره، آجر نمای زبره یا آجر سوراخ ‌دار یا آجر سوله معرفی‌ شده و معمولاً کاربرد آن به شکل استفاده در دیوارهای حایل و غیر حايل است. 

مزایای استفاده از آجر لفتون

جدا از قیمت آجر لفتون که کمتر از آجرهای معمولی است می‌توان گفت که این آجر مصالح مورد نیاز هر پروژه را تامین کرده و باعث می‌شود تا سازه از استحکام بالاتری برخوردار باشد. در واقع با استفاده از آجر لفتون مهندسان می‌تواند هزینه تمام‌ شده پروژه خود را کاهش داده و از طرف دیگر صرفه جویی قابل ‌توجهی در زمان اتمام پروژه داشته باشند.

آجر لفتون به دلیل استفاده از مواد نسوزی که درون خود دارد یک عایق حرارتی مقاوم است که می ‌تواند سازه را در برابر عوامل مختلف محیطی، عوامل حرارتی، شرایط متغیر آب‌ و هوایی مقاوم کرده و باعث شود تا سازه آجری استحکام و مقاومت فشاری بالاتری داشته باشد.

چرا آجر لفت تن دارای سوراخ است؟

یکی از مهم‌ ترین عوامل کاهش قیمت آجر لفتون وجود سوراخ‌ ها درون آن است. عموماً وزن آجر ها بسیار زیاد است و همین امر باعث می‌شود تا هزینه‌ای حمل آجر از محل تا کارگاه ساختمانی افزایش پیدا کند. مواد اولیه‌ای که در آجرهای معمولی نیز استفاده می‌شود بیشتر از آجرهای ده سوراخ است. 

برای کاستن وزن آجر و همین‌طور افزایش مقاومت و چسبندگی بالای آن بر روی آجرهای لفتون سوراخ‌هایی تعبیه‌شده است که علاوه ‌بر استفاده از کمترین مواد اولیه و ملات برای چسبندگی مقاومت سازه را نیز افزایش می‌دهد.

به همان‌طور که در پاراگراف‌های قبلی بیان شد به مواد اولیه یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت آجر لفتون و آجرهای معمولی است. به ‌همین دلیل که آجر لفتوم تا مواد اولیه کمتری برای تولید خود استفاده کرده قیمت ارزان ‌تر از آجر های معمولی دارد. اما باید توجه داشته باشید که دیگر ویژگی‌ های آجر لفتون مانند مقاومت فشاری، مقاومت حرارتی، مقاومت خشمی و مقاومت در برابر شرایط مختلف آب‌وهوایی بیشتر از آجرهای معمولی است. 

کاربرد آجر لفتون چیست؟

قیمت آجر لفتون نسبت به دیگر آجر های معمولی کاملاً مقرون و به ‌صرفه است. همین امر باعث شده تا کاربرد آن در بسیاری از صنایع ساخت ‌و ساز افزایش پیدا کند. کاربرد اصلی آجر لفتون برای دیوار چینی، سقف و سوله بوده که معمولاً از آن برای دیوار هایی استفاده می شود که وزن را تحمل کرده یا فشار مستقیم بر روی آن وارد می‌شود.

به دلیل داشتن مقاومت فشاری بالا معمولاً دیوار های باربر با استفاده از آجر لفتون تولید می‌شود. این آجرها به ‌صورت پازلی بر روی یکدیگر چیده ‌شده و تحمل اصلی فشار و وزن ساده را در بر می‌گیرد. آجر لفتون به‌ صورت دوبله یعنی دوقلو نیز در بازار عرضه می‌شود که بسته به نیاز مشتری تولید می‌گردد.

قیمت آجر لفتون

قیمت آجر لفتون بر اساس چه معیارهایی مشخص می ‌شود؟

همان ‌طور که در پاراگراف قبلی بیان شد عوامل متعددی بر روی قیمت آجر لفتون تاثیر می‌گذارد. مواد اولیه یکی از مهم ‌ترین و اولین عواملی است که می‌تواند در قیمت آجرهای معمولی یا آجر لفتون تاثیرگذار باشد. خاک مورد استفاده برای تولید این آجرها باید مرغوب باشد تا بتواند بهترین عملکرد را از خود داشته باشد.

دستگاه‌های مورد نظر که در فرآیند تولید آجر از آن استفاده می‌ شود تاثیر بسیار زیادی بر روی قیمت آجر لفتون دارد. زمانی‌ که خاک این آجرها آسیاب زیادی شود و ریزدانه گردد تراکم محصول نهایی افزایش پیدا کرده و درنتیجه قیمت بیشتر و کیفیت بالاتری نیز دارد. 

دستگاه‌هایی که برای استفاده از این آسیاب کردن‌ آنها استفاده می‌شود باید کیفیت بالایی داشته باشند تا بتوانند محصولی با کیفیت را نیز تولید کند. نوع حرارتی که برای پخت آجر خام استفاده می‌شود و تاثیر مستقیم بر روی قیمت آجر دارد. درواقع زمانی ‌که حرارت بیشتری برای تولید آجرها نیاز است و در صورتی ‌که این حرارت‌ها بالای هزار درجه باشند آجر تولیدشده کیفیت بالاتری دارد.

لیست قیمت انواع آجر لفتون

تاریخ: ۱۴۰۰/۱۱/۱۵

آجر لفتون طرح گرانیتی 5.5X21.5X10 سانتی آجر لفتون ده سوراخ 5.5 سانتی۵,۵۰۰
آجر لفتون زرد لب پخ 5.5X21.5X10 سانتی آجر لفتون ده سوراخ 5.5 سانتی۵,۵۰۰
آجر لفتون ضد زلزلهآجر لفتون۸,۰۰۰
آجر لفتون پرتقالی 5.5X21.5X10 سانتی آجر لفتون ده سوراخ 5.5 سانتی۱۵,۰۰۰
آجر لفتون طرح تکنو 5.5X21.5X10 سانتی آجر لفتون ده سوراخ 5.5 سانتی۵,۵۰۰
آجر لفتون طرح ترک 5.5X21.5X10 سانتی آجر لفتون ده سوراخ 5.5 سانتی۱۰,۶۰۰
آجر لفتون لب گرد زرد 5.5X21.5X10 سانتی آجر لفتون ده سوراخ 5.5 سانتی۳,۰۰۰
آجر لفتون قهوه ای 5.5X21.5X10آجر لفتون ده سوراخ 5.5 سانتی۹,۰۰۰
آجر لفتون نیمه زردآجر لفتون نیمه۱۲,۸۰۰
نیمه قرمزآجر لفتون نیمه۱۲,۸۰۰
نیمه گلبهیآجر لفتون نیمه۷,۰۰۰
آجر لفتون زرد 5X20X10 سانتی درویشآجر لفتون ده سوراخ 5 سانتی۳,۹۰۰
آجر لفتون زرد سنگین7X23X11 سانتی اصفهانآجر لفتون ده سوراخ 7 سانتی۱۶,۵۰۰
آجر لفتون زرد سبک 7X23X11 سانتی اصفهانآجر لفتون ده سوراخ 7 سانتی۱۶,۵۰۰

سخن پایانی

همان‌ طور که در این مقاله بیان شد آجر لفتون یکی از پر کاربرد ترین و البته مستحکم ‌ترین آجرها است. این آجر به آجر ده سوراخ نیز در بازار معروف شده و مقاومت فشاری، خشم، مقاومت حرارتی، عایق صدا، مقاومت در برابر شرایط مختلف آب‌وهوایی داشته و در زمان استفاده در پروژه ساختمانی استحکام سازه را نیز افزایش می‌دهد. قیمت آجر لفتون بر اساس عوامل مختلفی و نهایی می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها مواد اولیه است شرکت بتنو از جمله شرکت ‌های ارائه ‌دهنده انواع مصالح ساختمانی است که توانسته با عرضه باکیفیت ‌ترین محصولات در این راستا رضایت و اعتماد مشتریان خود را جلب کند

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.