قبل از آنکه به سراغ قیمت آجر سفال بلوک برویم باید این مصالح پرکاربرد ساختمانی را برای شما عزیزان توضیح داده و کاربردهای آن را بیان کنیم.

آجر سفال در واقع یک مصالح ساختمانی است که از خاک رس و خاک سفال ساخته‌شده و و و در اصطلاح عام به آن آجر سفال بلوک می ‌گویند. آجر سفال بلوک یکی از پر کاربرد ترین مصالح ساختمانی است که از دیرباز تا امروز برای دیوارچینی و دیوارکشی ساختمان ‌ها و منازل از آن ‌ها استفاده می‌ شود در واقع آجر سفال بلوک دارای مقدار کمی سیمان یا بتن نیز است.

شکل ظاهری آجر سفال بلوک

از آجرها از نظر ساخت، شکل، رنگ و مشخصات در نهایت دقت تهیه‌شده و بسته به کاربردی که دارد و شکل آن‌ها متفاوت است. به‌علت جذب آب بسیار پایین و چسبندگی مناسب با ملات در انواع بسیار مختلفی تولید می‌شود از دیگر خواص این‌جور آجرها بالا رفتن سرعت اجرای پروژه است و به‌علت یکپارچگی و یکنواختی که درصد دارد می‌توان آن را برای نمای آجری استفاده کرد.

مزیت‌های استفاده از آجر سفال بلوک 

در واقع مزیت و کاربرد های متفاوت این محصول باعث شده تا استفاده آن در بازار و البته ساختمان‌سازی ایران بسیار رواج پیدا کند. قیمت آجر سفال بلوک نسبت ‌به مصارف و کاربرد های آن کاملاً مقرون ‌به ‌صرفه است در این مقاله قصد داریم تا چند نمونه از مزیت ‌های استفاده از این مصالح پر کاربرد ساختمانی را برای شما عزیزان توضیح دهیم.

اولین مزایای استفاده از ملات بسیار کم ماسه و سیمان در دیوارچینی است در واقع با استفاده از تیغه‌ های سفالی شما می ‌توانید تا شصت درصد از مصالح ماسه سیمان را نسبت‌ به آجر لفتون کاهش دهد.

از دیگر ویژگی‌ های استفاده از آن صرفه‌ جویی در زمان و هزینه کارگران است. زیرا سرعت کار این نوع آجرها بسیار بالا بوده و شما می‌ توانید حدوداً سی تا چهل درصد زمان و هزینه کار را صرف جویی کنید. این نوع آجرها عایق حرارتی بسیار مناسبی هستند و تیغه‌های سفالی و سوراخ‌هایی که روی خود دارد باعث می ‌شود تا حرارت و هوا در داخل آن حفظ شود. معمولاً این نوع از مصالح ساختمانی بیست تا سی درصد عایق بهتری نسبت‌به آجرهای معمولی بوده و می‌توانند تبادل حرارت را بسیار متعادل نگه دارد و در واقع این ویژگی باعث صرفه‌جوی انرژی مورداستفاده برای تنظیم شرایط محیطی است.

وزن کم آن باعث شده تا بیست درصد از اسکلت ساختمان و کاهش وزن داشته باشد. قیمت آجر سفال بلوک از دیگر آجرها کمتر است و نسبت‌به ویژگی‌ها و مزیت‌هایی که دارد می‌تواند حدوداً باعث صرفه‌جویی در هزینه تمام‌شده ساختمان شود این محصول به دلیل سوراخ‌هایی که در تیغه سفالی خود دارد باعث می‌شود تا عایق صدای بسیار مناسبی شود و تا حدودی از ورود صداهای بلند به داخل مکان مورد استفاده جلوگیری کند.

مطالعه بیشتر: قیمت آجر

قیمت آجر سفال بلوک

انواع آجر

به عبارت ساده ‌تر آجر سفال بلوک در سه کیفیت متفاوت تولید شده‌است قیمت آجر سفال بلوک در سه نوع کیفیت با یکدیگر متفاوت است. این آجر به سه دسته ممتاز، درجه یک، درجه دو تقسیم ‌شده و مهم ‌ترین عاملی که در این دسته‌ بندی نقش دارد کیفیت و سلامت جداره داخلی آن است.

به‌ عبارت‌ دیگر باید جداره داخل باید هیچ ‌گونه ترک نداشته و تا بیشترین فشار را بر روی آجر وارد نکند. اگر بخواهیم به‌طور تخصصی موضوع رو باز کنیم بیشتر فشارهایی که بر روی آجر وارد می‌ شود از طریق جداره داخلی است و زمانی‌که این جداره دچار ترک باشند طبیعی است که خرد شده و از یکدیگر.

از دیگر فاکتور های مهم در تضمین کیفیت تیغه سفالی رنگ تیغه‌ ها است. رنگ آجر سفال بلوک باید زرد یکدست باشد و اگر محصول دچار کمی قرمزی باشد نشان‌دهنده عدم مرغوبیت مواد اولیه برای تولید آن است درواقع این فاکتور یکی از مهم‌ترین موارد تعیین‌کننده قیمت آجر سفال بلوک می‌باشند آجر مرغوب نباید هیچ‌گونه جوش بر روی سطح خود داشته باشد و این جوش‌ها نشان‌دهنده حرارت دیدن بیش‌از حد این آجرها در کوره است که مرغوبیت آن را دچار تزلزل می‌کند این آجرها علاوه‌بر آنکه ظاهر نامناسب دارند مقاومت فشاری کمتری داشته و هنگام مواجهه با فشارها و ازهم‌گسسته می‌شود.

آجر سفال بلوک در ابعاد متفاوتی تولید می‌ شود که پر استفاده ترین آن ‌ها تیغه‌ های سفالی پانزده در بیست و ده در بیست سانتی‌متر است. آجرهای سفالی ده سانتی قالب کوچک نیز وجود دارد که برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قیمت آجر سفال بلوک

تا این قسمت از مقاله این محصول پرکاربرد را برای شما عزیزان توضیح دادیم در واقع قیمت آجر سفال بلوک به عوامل متعددی مانند نوع، شکل ظاهری، اندازه، رنگ، مرغوبیت و کیفیت این محصول بستگی دارد و البته توجه کنید که آشفتگی بازار ارز می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی محصولات مختلف در ایران بگذرد که قیمت آجر سفال بلوک نیز ازین قاعده مستثنی نخواهد بود. زیرا بسیاری از مواد اولیه تولید این محصول وارداتی است و از طریق قیمت ارز مشخص می‌شود. 

سخن پایانی 

در این مقاله تمامی موارد مهم در قیمت آجر سفال بلوک برای شما عزیزان توضیح دادیم. این محصول یکی از پر کاربرد ترین مصالح ساختمانی بشمار رفته که در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد. سفال بلوک در گرید ها و درجات مختلفی است و برای آنکه بتوان از آن بهترین عملکرد را داشت باید از نوع مرغوب آن استفاده کرد. به‌همین دلیل توصیه می‌شود که حتما از فروشگاه‌های معتبر اقدام به خریداری این محصول بکنید. فروشگاه بتنو ازجمله فروشگاه‌های معتبر ارائه انواع مصالح ساختمانی است که در این ‌راستا توانسته با عرضه بهترین محصولات توجه و اعتماد و رضایت بسیاری از مشتریان و مراجعه‌کنندگان خود را دریافت کند

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.