افزودنی روان کننده بتن در شهرکرد

روان کننده یک مکمل بتن است و مکمل یا افزودنی به مواد مصرفی برای افزایش و بهبود خواص بتن گفته می شود. در این مقاله در مورد افزودنی روان کننده بتن در شهرکرد صحبت خواهیم کرد.

روان کننده هم برای تقویت استحکام، افزایش تراکم، روان سازی و آسان کردن بتن ریزی مورد استفاده قرار می گیرد. روان کننده در انواع مختلفی تولید می شود که ماده سازنده آن ها می تواند نفتالین و ملامین، لیگنو سولفونات و پلی کربوکسیلات باشد.

همچنین این مکمل ممکن است کاهنده آب یا حفظ کننده اسلامپ باشند. روان کننده های کاهنده آب از لیگنو سولفونات اصلاح شده تولید می شود که ماده ای شیمیایی است و ترکیبات پیچیده دارد. لینگنین یک محصول جانبی است که در زمان تولید کاغذ از چوب به دست می آید و تاثیرات زیادی  روی بتن دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

مطالعه بیشتر: فروش روان کننده بتن

تاثیرات روان کننده

مهم ترین اثری که این مکمل روی بتن می گذارد، کاهش دادن نسب آب به سیمان بتن است که همین مسئله سبب بالا بردن مقاومت و استحکام بتن می شود.

به طور کلی وقتی بتنی روان شود به صورت یک ترکیب یکنواخت در می آید و ذرات ریز و درشت به خوبی و به طور کامل با هم ترکیب می شوند وقتی این اتفاق بیفتد در بتن سخت شده روزنه وجود ندارد و رطوبت، آب و … به دورن آن نفوذ نمی کند. این ویژگی خصوصا برای بتن مسلح اهمیت دارد زیرا آرماتور در برخورد با رطوبت و مواد شیمیایی ضعیف است و دچار خوردگی و پوسیدگی می شود.

افزودنی روان کننده بتن در شهرکرد
افزودنی روان کننده بتن در شهرکرد

دلایل استفاده از روان کننده

 

میزان مصرف روان کننده

بهترین میزان مصرف افزودنی روان کننده بتن در شهرکرد بین 0.5 تا 1.5 درصد است که البته به برند و نوع مکمل مصرفی هم بستگی دارد.

در این مورد به طور معمول آزمایشگاه های بتن با توجه به شرایط هر پروژه نسبت های ساخت بتن را تعیین می کنند. برای شیوه مصرف از دستور روی بسته بندی استفاده کنید.

علاوه بر روان کننده های معمولی انواعی نیز وجود دارد که تاثیرات ثانویه دارند، به عنوان مثال روان کننده ای با خاصیت دیرگیر کنندگی بتن یا روان کننده با خاصیت زودگیر کنندگی که از نامشان مشخص است علاوه بر روان سازی بتن روی زمان گیرش آن نیز اثر می گذارند.

افزودنی بتن شهرکرد
بهترین میزان مصرف افزودنی روان کننده بتن در شهرکرد بین 0.5 تا 1.5 درصد است که البته به برند و نوع مکمل مصرفی هم بستگی دارد.

خرید افزودنی روان کننده بتن در شهرکرد

در این متن با کاربرد و خصوصیات روان کننده آشنا شدیم. برای خرید افزودنی روان کننده بتن در شهرکرد و اطلاع از لیست قیمت همچنین هرگونه راهنمایی در مورد نحوه مصرف با ما تماس بگیرید.

با ما تماس بگیرید: 09001887000

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.