افزودنی روان کننده بتن در بهبهان

بتن ماده ای است که کاربردهای فراوانی دارد مثلا در ساخت مجسمه های هنری، یا طرح های معماری همچنین سازه ساختمان و پروژه های عمرانی مورد استفاده قرار می گیرد. در همه موارد نسبت ترکیبات بتن متفاوت خواهد بود اما به طور کلی از آب، سنگدانه و سیمان ساخته می شود. بتن مصرفی در کارهای مختلف باید از میزان اسلامپ و روانی مناسبی برخوردار باشد و فقط در این صورت است که در مناسب ترین زمان ممکن می گیرد و به مقاومت لازم دست پیدا می کند. برای این کار از افزودنی روان کننده بتن در بهبهان استفاده می کنند چرا که میزان آب موجود در بتن اگر از حدی بیشتر شود کاهش مقاومت آن را به دنبال خواهد داشت.

روان کننده به خصوص در آب و هوای گرم مانند شهر بهبهان که تبخیر شدن آب بتن سریع تر است، کاربرد دارد. البته این افزودنی انواع مختلفی دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

مطالعه بیشتر: فروش روان کننده بتن

افزودنی روان کننده بتن در بهبهان
افزودنی روان کننده بتن در بهبهان

انواع روان کننده

3 نوع روان کننده داریم و این دسته بندی بر اساس مواد سازنده آن ها انجام شده است: 1. روان کننده نفتالینی 2. روان کننده کربوکسیلاتی 3. روان کننده ملامینی

هر کدام از این افزودنی ها خصوصیات خاص خود را دارند، به منظور صحیح ترین روش استفاده از محصول  می توانید از مشاور بتن کمک بگیرید.

در نتیجه می توان گفت با توجه به اینکه میزان آب موجود در بتن تا حد زیادی تعیین کننده مقاومت آن است، معمولا سازندگان به دنبال راهی برای کمتر کردن مقدار آن هستند و چه راهی بهتر از به کار بردن روان کننده!

 

اهمیت افزودنی روان کننده بتن در بهبهان

خب حالا به چند مورد از دلایل مهم بودن این مکمل اشاره می کنیم:

 

کاهش دادن نیاز به ویبراتور

همان طور که می دانید بتن به وسیله ی ویبراتور متراکم می شود و هوای اضافه از آن خارج می گردد، حال اگر بتن از نظر روانی در بهترین حالت باشد نیاز کمتری به ویبراتور پیدا خواهد کرد.

 

فراهم کردن بتن ریزی در شرایط مختلف

در شرایطی مانند هوای گرم و شهرهای گرمسیر می تواند بتن را روان کند مانند به کار بردن افزودنی روان کننده بتن در بهبهان.

 

آسان کردن بتن ریزی های سخت

در مواقعی ممکن است قالب کوچک باشد یا فرم خاصی داشته باشد و کار بتن ریزی با مشکل مواجه گردد در این شرایط وقتی بتن روان باشد راحت تر در قالب جا می گیرد.

 

کاهش دادن سیمان

سیمان از نظر قیمت از روان کننده گران تر است و وقتی واکنش نشان می دهد گرمای زیادی تولید می کند، از طرفی روان کننده به دلیل موادی که دارد می تواند واکنش را بهبود بخشد و نیاز به سیمان را کاهش دهد به این شکل هزینه ها و گرمای بتن کاهش می یابد.

افزودنی روان کننده بتن در بهبهان
افزودنی روان کننده بتن در بهبهان

بهبود اتصال بتن به آرماتور

هرچه بتن روان تر باشد بهتر می گیرد و اتصال بهتری با آرماتور برقرار می کند. همچنین به دلیل یکنواخت شدن بتن، آب و رطوبت از آن عبور نمی کند.

همچنین روان کننده، بتن را شکل پذیرتر می کند و با افزایش دادن مقاومت آن به ساخت سازه هایی مستحکم تر و با کیفیت تر کمک می کند.

 

خرید روان کننده

چنانچه قصد خرید افزودنی روان کننده بتن در بهبهان را دارید یا به اطلاعات بیشتری در زمینه قیمت این محصول یا روش استفاده از آن نیاز پیدا کردید با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: 09001887000

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.