افزودنی روان کننده بتن در آوج

روان کننده به یکی از انواع افزودنی های بتن گفته می شود که به منظور اصلاح خواص مختلف بتن مورد استفاده قرار می گیرند. این مقاله به تاثیر افزودنی روان کننده بتن در آوج روی انواع بتن اختصاص دارد.

مطالعه بیشتر: فروش روان کننده بتن

افزودنی روان کننده بتن در آوج
افزودنی روان کننده بتن در آوج

تاثیر روان کننده روی بتن معمولی

برای ساخت بتن معمولی به طور کلی روان کننده را در همان محل پروژه به بتن اضافه می کنند، به همین دلیل به میزان مصرف بالایی نیاز نیست. بیشترین کاربرد روان کننده در بتن معمولی به منظور روان ساختن بتن و ایجاد پمپ پذیری بهتر در آن است.

 

تاثیر روان کننده روی بتن پر مقاومت

آب بتن را روان می کند اما مقاومت آن را می کاهد. حال اگر به بتنی پر مقاومت نیاز داشته باشیم باید از روان کننده استفاده کنیم که نیاز به آب را به میزان زیادی کاهش دهد و در عین حال آن را روان سازد. بهترین نوع روان کننده برای افزایش مقاومت بتن، روان کننده های پلی کربوکسیلاتی است.

میزان مصرف مناسب افزودنی روان کننده بتن در آوج برای تولید بتن پرمقاومت معمولا بیش از 0.5 درصد وزن سیمان است.

 

تاثیر روان کننده بتن روی بتن خود متراکم شونده

روان کننده مناسب برای ساخت بتن های خود متراکم شونده نیز از نوع پلی کربوکسیلاتی است و در این مورد به کار بردن روان کننده با پایه مواد دیگر مانند نفتالین و ملامین ممنوع است.

میزان مناسب مصرف افزودنی روان کننده بتن در آوج باید حداقل 0.6 درصد وزن سیمان است.

 

تاثیر دما روی استفاده از روان کننده

دمای هوا و شرایط جوی تاثیر بسیار زیادی روی افزودنی روان کننده بتن در آوج و سایر مناطق دارد. همان طور که می دانید افزایش دما موجب تبخیر آب می شود و به این صورت روانی کاهش پیدا می کند و لازم است روان کننده بیشتری مصرف شود.

 

تقسیم بندی روان کننده ها بر اساس بسته بندی

در زمان خرید به تاریخ انقضای محصول توجه داشته باشد زیرا حداکثر مدت زمانی که می توانید از افزودنی روان کننده بتن در آوج استفاده کنید، یک سال است.

همچنین برای نگهداری باید آن را در محیط خشک و به دور از گرما و سرمای شدید قرار دهید. معمولا از روان کننده های یک لیتری برای نمونه آزمایشگاهی طرح اختلاط استفاده می کنند. همچنین گالن های 20 لیتری برای به کارگیری در شرایطی است که بتن به صورت دستی به محل پروژه انتقال داده می شود. پالت های 1000 لیتری بتن را برای تولید قطعات پیش ساخته بتنی و کارخانه های تولید انواع بتن آماده به کار می برند. در نهایت روان کننده های 25000 لیتری را به عنوان محصولات صادرات و وارداتی استفاده می کنند.

افزودنی روان کننده بتن در آوج
افزودنی روان کننده بتن در آوج

اثرات روان کننده

 

برای آشنایی بیشتر با خصوصیات روان کننده های مختلف و خرید این محصول کاربردی با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: 09001887000

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.