روغن قالب یک نوع ماده شیمیایی بر پایه مواد نفتی است که برای جداسازی راحت قالب از بتن استفاده می شود. این روغن از ترکیب مواد شیمیایی و روغن های مخصوص ساخته می شود. انواع مختلفی از این روغن مخصوص، بر اساس جنس قالب تولید می شود که باید آن را متناسب با نیاز خود انتخاب کرد. مواد شیمیایی روغن قالب با بتن ترکیب نشده  و باعث صاف و صیقلی شدن سازه بتنی می گردد. موضوعی که اهمیت آن در ساخت بتن های اکسپوز، بیشتر از انواع دیگر سازه های بتنی است. 

مزایای روغن قالب چیست؟

مزیت های این نوع روغن نسبت به روغن های سوخته و نامرغوب بسیار بیشتر است. چون روغن سوخته با مواد شیمیایی بتن ترکیب شده و باعث ایجاد سطحی پودری در محصول می شود. علاوه بر این، استفاده از روغن نامرغوب منجر به ایجاد لکه در سطح بتن شده و کیفیت کار را کاهش می دهد. اما روغن قالب مخصوص به طول عمر قالب ها کمک کرده و از زنگ زدگی نوع فلزی آنها جلوگیری می کند. چون ساختار شیمیایی این ماده به گونه ای است که به راحتی بر روی سطح قالب پخش می شود. پس برای جداسازی قالب از بتن، دیگر نیازی به چکش کاری و ضربه زدن به آن نیست.

ویژگی دیگری که خرید روغن قالب و استفاده از آن را توجیه می کند، مربوط به مقرون به صرفه بودن آن است. چون این روغن باعث تسهیل و تسریع بخشی به فرآیند ساخت سازه های بتنی می شود. قالب به راحتی از بتن جدا شده و حتی تمیزکاری آن هم برای کارگران راحت تر است. بنابراین پروسه تولید کوتاه تر شده و هزینه های قالب بندی بتن کاهش می یابد. پس شاید خرید این محصول در ظاهر یک هزینه مازاد باشد، اما کیفیت و مزایای این محصول به قدری است که آن را توجیه می کند.
شما می توانید برای اطلاعات بیشتر و خرید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

روغن قالب پایه آب

روغن قالب امولسیونی

روغن قالب پایه نفتی

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.