سنگ مرمر مصنوعی یکی از سنگ هایی است که برای تزیین اماکن و دیوارهای خارجی ساختمان‌ها از دوران باستان تا به امروز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سنگ به‌هیچ‌وجه برای هم قابلیت دسترس نیست و قیمت سنگ طبیعی مرمر نیز از ۲۰ هزار روبل شروع خواهد شد. به‌همین دلیل بسیاری از افراد شروع به ساخت و تولید مرمر مصنوعی کرد. فرمول ساخت مرمر مصنوعی تولید سنگ مصنوعی کاملاً یک‌شکل است. زیرا از مواد بتن، سیمان، رزین سنگ مصنوعی و آب و ماسه استفاده‌شده است. این مواد جایگزین اقتصادی مناسب‌تری برای تولید سنگ هستند و همین‌طور قدمت و البته طول عمر و مقاومت‌های خشمی، کشش، حرارتی سنگ را افزایش داده است. اگر سنگ مرمر مصنوعی را در کنار سنگ مرمر طبیعی قرارداد هیچ‌گونه تفاوتی و زیبایی‌ها پیدا نخواهید کرد.

ویژگی‌های مرمر مصنوعی

فرمول و ساخت مرمر مصنوعی به گونه‌ای طراحی‌شده تا در این سنگ را از نظر مقاومت‌های کششی، خشم، حرارت، نفوذناپذیر در مقابل آب نسبت‌به سنگ طبیعی افزایش داده و سبب شود تا سنگ باکیفیت‌تر و البته با دوام بهتری تولید شود. مرمر مصنوعی از بتون، و سنگ گرانیت و سرامیک تولید شده و تکنولوژی تولید این ماده تقریباً با ساخت سنگ مصنوعی یکسان است. البته روش‌های مختلفی برای فرمول و ساخت مرمر مصنوعی وجود دارد که در ادامه برای شما عزیزان آن را توضیح می‌دهیم.

ساخت سنگ مصنوعی

مرمر مصنوعی سخت‌تر، مقاوم‌تر در برابر آسیب‌های مکانیکی است بنابراین زمانی‌که از گرانی که سرامیکی و سیمان، آب، ماسه و رزین سنگ مصنوعی تولید می‌شود باعث می‌شود تا مقاومت و سختی بیشتری پیدا کرده و درنتیجه سنگ باکیفیت‌تر تولید شود.

مرمر مصنوعی دوام بالایی نسبت‌به سنگ مرمر طبیعی داشته و برای آنکه زیبای مرمر طبیعی را نیز داشته باشد به لطف رنگ‌ها و نقش‌ونگارهای زیبایی که در این حوزه استفاده می‌شود و تصویر به‌یادماندنی را از خود نشان می‌دهد.

کاربرد مرمر مصنوعی

فرمول و ساخت مرمر مصنوعی به گونه‌ای است که کاربرد این سنگ را مانند سنگ طبیعی افزایش داده‌است. از این سنگ برای بدلیل مقاومت و ضخامتی که دارد برای پوشش‌دهی در مناطقی با ترافیک سنگین عابر روبرو است استفاده می‌شود.

معمولاً این سنگ را در کف مراکز خرید، سوپرمارکت‌ها، متروها، مراکز حمل‌ونقل در آن محل رانندگی، دیوارها، کف سالن‌ها، آشپزخانه، حمام‌ها استفاده می‌شود.

این سنگ‌ها دارای نقش و نگاره‌های بسیار زیادی هستند به‌همین دلیل در بیشتر طراحی داخلی یا حتی طراحی بیرونی نیز می‌توان از این سنگ استفاده کرد. پالت رنگ سنگ مصنوعی مرمر بسیار متنوع است و بر خلاف سنگ طبیعی که رنگ‌های محدودی دارد می‌تواند در طراحی‌های داخلی، مجسمه‌سازی نیز استفاده شود.

فرمول ساخت مرمر مصنوعی

تکنیک‌های و فرمول و ساخت مرمر مصنوعی

برای فرمول و ساخت مرمر مصنوعی چندین فناوری مختلف وجود دارد که در مقایسه با تکنیک‌های صنعت روش منحصربه‌فردی است ترکیب مخلوط‌ها و روش انتخابی این نوع فناوری‌ها بستگی داشته و البته کیفیت نهایی سنگ را نیز دربر می‌گیرد.

رایج‌ترین روش برای ساخت مرمر مصنوعی ریخته‌گری و گج کاری و استفاده از بتن سفارشی دوخته فناوری‌های تولید سنگ مرمر مصنوعی هم از نظر صنعتی و هم از نظر عموم گچ‌کاری مشترکات زیادی دارند.

فرمول و ساخت مرمر مصنوعی و روش ریخته‌گری یکی از روش‌هایی که پرمخاطب است که از شن کوارتر با ضایعات حاصل از تولید سنگ طبیعی مانند تراشه‌های مرمر، بتن و رزین سنگ مصنوعی بنام‌های رزین پلی استر استفاده می‌شود. رنگدانه‌هایی که در این سنگ کاربرد دارد حالت سایه‌روشن را در این محضر رسول به وجود آورده و باعث می‌شود تا زیبایی منحصربه‌فردی داشته باشد.

به سنگ مرمر از طریق روش تزریق که تولید می‌شود دارای ویژگی‌هایی مانند مقاومت بالا، زیبایی ظاهری، مقاومت خشمی و حرارتی بسیار خوبی است ترکیب ضد چسب برای فرم‌های پردازش و بهبود عملکرد در بیس ویبره، از دیگر امکانات سنگ مرمر مصنوعی از طریق روش تزریق است.

در این روش از رزین سنگ مصنوعی را با کمک رنگدانه‌ها سایه داده‌شده و منافذ محصول رو با قلمو یا تفنگ بر روی یک‌لایه از مواد اسپری می‌کند و بعد از خشک شدن و قرار گرفتن بر روی میزه فیگور به مدت ۴۰ ثانیه سنگ اصلی آماده است.

فرمول و ساخت مرمر مصنوعی از روش گچ

از دیگر جایگزین‌های سنگ مرمر طبیعی سنگ مرمر مصنوعی گچ است که این دستور و بوق ارزان‌تر از روش تزریق می‌باشند.

در این روش ابتدا گچ و چسب و آب را مخلوط کرده و سپس رزین سنگ مصنوعی را به آن اضافه می‌کنیم بعد از این مرحله رنگ آنی لین را با استفاده از مک لاک نارنجی و الکل فنی و ۱ سایه قهوه‌ای مخلوط کرده و بر روی مخ لوط سنگ اسپری می‌کنیم و مخلوط را در قالب ریخته و به مدت ۱۰ ساعت در دمای اتاق تا خروج خواهیم کرد و پس‌از خشک شدن سنگ مرمر مصنوعی گچ تولید می‌شود و مقاومت خوبی نیز برخوردار است.

فرمول و ساخت سنگ مرمر مصنوعی بر پایه بتن

یکی از روش‌ها و فرم و ساخت مرمر مصنوعی بر پایه بتن است که نیازی به تماس با تولیدکننده ثالث ندارد و اگر به تعداد خاصی از مواد دسترسی داشته باشید می‌توانید این سنگ را در کارگاه‌ها نیز بسازیم. مواد اصلی این سنگ بتن، سیمان، ماسه، روان‌کننده، رزین سنگ مصنوعی، خورده سنگ مرمر مصنوعی طبیعی، و آب است و این امر هزینه ساخت سنگ مصنوعی مرمر را به روش ریخته‌گری بسیار کاهش داده و همین‌طور از مقاومت بهتری از دیگر روش‌ها برخوردار است.

ابتدا در این روش باید شن و ماسه را الک کنید تا از شعر ناخالصی‌های غیرضروری رها شوید. سپس سیمان و ماسه و آب را با نسبت مشخص ترکیب کرده و بعد از آن رزین سنگ مصنوعی را اضافه کنید برای عناصر تزئینی می‌توانید از رنگ‌های مشخص مانند رنگ پلی استر با رنگ‌بندی متفاوت درون مواد ریخته و بر روی مخلوط‌کن هم بزنید سپس مواد برروی میز ویبره به مدت ۴۰ ثانیه قرار داده و بعد از آن درون قالب بریزید و به مدت ۲۴ ساعت بگذارید تا سنگ خودش را بگیرد.

این نوع سنگ مقاومت و زیبایی منحصربه‌فردی از دیگر روش‌ها داشته و با طوسی رنگ ناهموار زیبایی خاصی را به فضا می‌بخشد. از این سنگ می تواند در بسیاری از امکان عمومی، تجاری، مسکونی ‌حتی طراحی های داخلی و خارجی یا مجسمه سازی استفاده کرد.

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.