کفسازی در استان خراسان رضوی

ساختمان سازی مراحل مختلفی دارد و کفسازی یکی از همین مراحل به شمار می رود که اصول و ضوابط خاص خود را دارد و باعث می شود سحطی تمیز و قابل استفاده برای کار و زندگی و فعالیت های مختلف فراهم شود. امروزه مصالح و محصولات مختلفی برای اجرای کف در بازار وجود دارد. انتخاب بهترین ماده برای کف به عوامل زیادی از جمله شرایط اقلیمی، کاربری فضا، سلیقه کارفرما  و …. بستگی دارد. هر محصول دارای ویژگی های خاص خود است و در زمان انتخاب باید مزایا و معایب هر کدام را در کنار هم قرار داد تا بتوانیم بهترین انتخاب را داشته باشیم. بتن یکی از موادی است که برای کفسازی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد بر همین اساس تصمیم گرفتیم در این بخش به معرفی کفسازی در استان خراسان رضوی با استفاده از بتن بپردازیم.

کفسازی در استان خراسان رضوی
کفسازی در استان خراسان رضوی

کفسازی چیست؟

به لایه ای از کف گفته می شود که باعث ایجاد سطحی یکدست، تمیز و قابل استفاده می شود.

کف و سقف محل مناسبی برای عبور لوله های تاسیساتی محسوب می شود بنابراین پس از اجرای بخش سازه ای که لایه ای ملات نرم می ریزند تا بستر مناسبی برای لوله های تاسیساتی فراهم شود و به لوله ها و کانال ها آسیبی نرسد.

پس از آن که این مرحله از کفسازی در استان خراسان رضوی به پایان رسید روی لوله های تاسیساتی را با لایه ای ملات سبک مانند پوکه می پوشانند. این کار هم بستر مناسبی برای کف اصلی ایجاد می کنند هم در صورت لزوم، امکان شیب بندی را فراهم می کند و هم به دلیل سبک باعث افزایش وزن سازه نمی شود.

ناگفته نماند که برخی از فضاها مانند حمام، آشپزخانه و به طور کلی فضاهای خیس نیاز به عایق کاری دارند.

گاهی به دلیل بالا بودن سطح آب زیرزمینی یا واقع شدن پروژه در مناطق مرطوب لایه ای قلوه سنگ می چینند که به آن بلوکاژ گفته می شود.

اما در نهایت اجرای عایق رطوبتی با استفاده از قیر و گونی انجام می شود.

بتن ماده ای است که در تمامی ساختمان های مختلف از جمله مسکونی، اداری و … مورد استفاده قرار می گیرد و ماده ای متداول برای کفسازی در استان خراسان رضوی محسوب می شود.

 

مزایای کف سازی در بتن

استفاده از بتن دارای مزایا و ویژگی های خاص خود است. مزایای کفسازی در استان خراسان رضوی :

 

چه عیوبی دارد؟

در کنار مزایای جالب و مهم بتن برای کفسازی در استان خراسان رضوی معایب هم وجود دارد که در این بخش به آن ها می پردازیم.

کفسازی در استان خراسان رضوی با روش های مختلفی ساخته می شود که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

 

بررسی کف پوش های بتنی

شاید با شنیدن نام کف بتنی، کف هایی که بتن به صورت یکپارچه اجرا می شود را به یاد بیاورید اما لازم است بگوییم در حال حاضر انواع مختلفی از کف پوش های بتنی تولید و عرضه می شوند که ابعاد، رنگ و طرح های مختلفی دارند. همین مسئله بتن را به ماده ای محبوب برای طراحان معماری تبدیل کرده و بسیار برای کفسازی در استان خراسان رضوی مورد استفاده قرار می گیرد.

کف پوش های بتنی راحت اجرا می شوند و در صورتی که برخی از قطعات آسیب ببینند به راحتی می توان آن ها را تعویض نمود.

البته شیوه ی اجرای سرتاسری نیز وجود دارد که بیشتر از کف پوش های بتنی در مقابل نفوذ آب مقاوم است و برای فضاهایی مانند کف استخر و منابع آب به کار می رود.

کفسازی در استان خراسان رضوی
کفسازی در استان خراسان رضوی

کفسازی با استفاده از بتن استامپی

شیوه ای دیگر برای کفسازی در استان خراسان رضوی محسوب می شود. در این شیوه با استفاده از قالب کف به طرح دلخواه در می آید. اجرای این روش باید به دست افراد متبحر انجام شود و به همین دلیل پیشنهاد می کنیم در رابطه با این موضوع و برای بهره مندی از مشاوره های رایگان با ما تماس بگیرید.

نکات مهمی که در روش استامپی باید مورد توجه قرار گیرد، ثابت نگه داشتن قالب ها و شیب است.

 

خلاصه کفسازی در استان خراسان رضوی

برای بتن کف لازم است از روش مسلح سازی استفاده شود. در غیر این صورت کف با گذشت زمان خراب و پوسته پوسته می شود. در این روش سیمان 350 تا 400 مورد استفاده قرار می گیرد و به این صورت از ترک خوردن کف جلوگیری می شود.

برای اجرای کفسازی لازم است حتما از مصالح و مواد با کیفیت و استاندارد استفاده کنید تا نتیجه دلخواه اخذ شود. نکته مهم این که کف با کیفیت تنها در صورتی ساخته می شود، که به صورت کاملا حرفه ای و مطابق با اصول ساخته شود.

بنابراین پیشنهاد می کنیم کار را به کاردانش بسپارید و با ما تماس بگیرید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص کفسازی در استان خراسان رضوی پاسخگوی شما دوستان عزیز خواهیم بود.
شماره تماس: 09001887000

 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.