کفسازی در استان همدان

اگر بخواهیم در خصوص بتن بحث کنیم باید بگوییم که ماده ای بسیار پر کاربرد برای استفاده در بخش های مختلف ساختمان سازی و پروژه های عمرانی از جمله سد سازی، پل سازی، کانال سازی و … به شمار می رود. اما ما در این بخش می خواهیم به یکی دیگر از کاربردهای مهم بتن یعنی کفسازی در استان همدان بپردازیم.

بتن خواص ویژه ای دارد و به همین به ماده ای کاربردی و متداول برای کف سازی تبدیل شده است. ناگفته نماند که بتن در انواع مختلفی تولید می شود که هر کدام از این روش ها منجر به تولید بتن با خواص ویژه ای می شود.

حال این مزیت به چه کار می آید؟ بدیهی است که کفسازی در استان همدان در فضاهایی با کاربری های مختلف انجام می شود که هر کدام اولویت های خاص خود را دارند. به عنوان مثلا اولویت برای کف فضاهای خیس، ضد آب بودن کف است.

آیا بتن می تواند ضد آب باشد؟ جواب مثبت است. بتن با نسبت های خاص و افزودنی های مناسب می تواند به ماده ای با مقاومت بی نظیر در برابر نفوذ رطوبت تبدیل شود.

همین ویژگی کاربرد گسترده ای برای کفسازی در استان همدان با بتن فراهم کرده است که خود مزیت فوق العاده ای محسوب می شود. در بخش بعدی مزیت های دیگر بتن برای کفسازی در استان همدان را بررسی می کنیم.

کفسازی در استان همدان
کفسازی در استان همدان

مزایای بتن

بتن برای کفسازی در استان همدان از مزیت های زیر برخوردار است:

کف بتنی سالیان سال بدون هیچ تغییری باقی می ماند، زیرا مقاومت بسیار بالایی دارد. بتن را می توان از دو جهت ماده ای اقتصادی برای کف در نظر گرفت. اول این که این ماده بسیار مقاوم است و سال ها بدون خراب شدن به کار خود ادامه می دهد و همین ویژگی سبب می شود نیاز به تعمیر و تعویض نداشته باشد پس ماده ای اقتصادی محسوب می شود. دوم این که بتن ماده ای است که از سیمان، شن و ماسه، آب و افزودنی ساخته می شود تمامی این مصالح به وفور و با قیمت مناسب وجود دارند پس بتن در مقایسه با مصالح دیگر اقتصادی است.

 

سایش در اثر جابه جایی انسان، اشیا، خودرو و … ایجاد می شود پس بدیهی است در مکان هایی که رفت و آمد زیاد است، احتمال سایش نیز افزایش پیدا می کند.

بتن ماده ای بسیار مقاوم در برابر سایش محسوب می شود و همین ویژگی کمک می کند برای فضاهایی با احتمال سایش و کفسازی در استان همدان ماده ای مناسب محسوب شود.

کفسازی در استان همدان
کفسازی در استان همدان

ویژگی اصلی بتن مقاومت بالای آن است پس کفی که مقاومت بالایی دارد به راحتی خراب نمی شود این ویژگی کمک می کند نیاز نباشد نگهداری خاصی انجام دهید و تنها کافیست نظافت های معمول را برای کفسازی در استان همدان با بتن انجام دهید.

 

از بتن می توان در سبک های مختلف معماری برای کفسازی در استان همدان  استفاده نمود. اگر واژه ی کف پوش های بتنی را در اینترنت جستجو کنید خواهید دید چه تنوع رنگ و طرح بالایی وجود دارد و در کنار آن طراحان می توانند برای ایجاد یک کف زیبا با بتن خلاقیت های ویژه ای به خرج دهند.

 

در بخش قبلی هم به طراحی کف پوش های بتنی اشاره کردیم. اگر شما هم از آن دسته دوستانی هستید که با شنیدن نام بتن کف های خاکستری به ذهنتان می آید، باید بگوییم امروزه تنوع کف پوش های بتنی آن قدر بالاست که امکان ایجاد کف مقاوم در نهایت زیبایی، مدرن و شیک بودن فراهم شده است.

تنوع بالا سبب شده، امکان استفاده از کف پوش های بتنی برای فضاهایی با کاربری های مختلف فراهم شود و این خود ویژگی بسیار مهمی محسوب می شود. هر فضایی اولویت خاصی دارد و طراحان با در نظر گرفتن این اولویت ها دست به انتخاب می زنند.

علاوه بر طرح بتن در رنگ های مختلف تولید می شود و به راحتی می توان کفی در هماهنگی کامل با سایر عناصر فضا ایجاد نمود.

کف پوش های بتنی برای اجرای کفسازی در استان همدان در انواع مختلفی تولید می شوند که به شرح دو مورد از آن ها می پردازیم:

 

کف بتنی رنگی

برای ایجاد کف های رنگی با استفاده از بتن، کف پوش هایی با رنگ های مختلف از بتن تولید می شود. بتن با رنگ های مخصوص مانند رنگ اسیدی ، رنگ اکرلیک و … رنگی می شود که هر کدام حالتی خاص ایجاد می کنند.

به عنوان مثال رنگ اسیدی روی بتن پاشیده می شود و با بتن واکنش نشان می دهد این ویژگی سبب می شود رنگ جزیی از بتن باشد. از بتن رنگی برای فضاهایی که زیبایی اولویت دارد استفاده می کنند. از این فضاها می توان به نمایشگاه ها، ساختمان های فرهنگی و … اشاره نمود.

 

بتن های پلیمری

کف پوش های دیگری که از بتن و پلیمر ساخته می شوند و برای کفسازی در استان همدان مورد استفاده قرار می گیرند. این کف پوش به دلیل مقاومت فوق العاده ای که در برابر سایش دارد برای فضاهای صنعتی و با تردد بالا به کار می رود.

کفسازی
از بتن می توان در سبک های مختلف معماری برای کفسازی در استان همدان  استفاده نمود.

نکاتی که برای اجرای کف بتنی باید رعایت شود:

 

چگونه از کف بتنی مراقبت کنیم؟

برای مراقبت از کفسازی در استان همدان به این روش عمل کنید:

 

 در این بخش با کفسازی در استان همدان و ابعاد مختلف کف سازی با بتن مانند مزایا و معایب این ماده آشنا شدیم. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.
شماره تماس: 09001887000

 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.