کفسازی در استان خراسان شمالی

کف سازی با بتن چه خصوصیاتی دارد و چگونه انجام می شود؟ آیا به این موضوعات علاقه دارید یا در حال جستجو در اینترنت هستید؟ اگر پاسخ بله است متن زیر را تا انتها بخوانید. بتن یک از مواد مهم برای اجرای کف است. مهم ترین مشخصات این ماده را می توان استحکام و مقاومت بالا، طول عمر فوق العاده و قیمت مناسب دانست. در این مقاله به بررسی کفسازی در استان خراسان شمالی خواهیم پرداخت. معمولا در پروژه هایی که بزرگ هستند و سطح کف سازی زیاد است، بتن به دلیل قیمت مناسب گزینه  بسیار خوبی است.

امروزه کفسازی در استان خراسان شمالی با بتن در مقایسه با گذشته به شیوه های جذاب و جدیدی انجام می شود. این موضوع باعث شده تا معماران و طراحان داخلی به صورت گسترده ای در طرح های خود از آن استفاده کنند. در قسمت بعدی می خواهیم بدانیم کف سازی چیست.

کفسازی در استان خراسان شمالی
کفسازی در استان خراسان شمالی

تعریف کفسازی

اگر بخواهیم کف یا سقف را به صورت کامل شرح دهیم به لایه هایی گفته می شود که از ملات مختلف و مصالح با مقاومت سازه ای (آرماتوربندی، تیر و … ) تشکیل شده است اما کفسازی به آن لایه ی آخر گفته می شود که با ملات به کف می چسبد و آن را قابل استفاده می کند.

کفسازی در استان خراسان شمالی با استفاده از مصالح مختلفی اجرا می شود که از میان آن ها می توان به سرامیک، پارکت، چوب، سنگ، بتن و … اشاره نمود.

 

کف سازی با بتن

کفسازی در استان خراسان شمالی با بتن به روش های مختلفی انجام می شود که در این بخش می خواهیم به بررسی آن ها بپردازیم.

این ماده به دلیل این که مقاومت زیادی دارد در پروژه های عمرانی و مکان هایی که به مقاومت نیاز دارند به کار می رود.

کف با استفاده از بتن رنگی

بتن رنگی به بتن هایی گفته می شود که در ترکیبات خود رنگ های مخصوص دارند. همین ویژگی برای کفسازی در استان خراسان شمالی باعث تولید بتن با رنگ های مختلف و زیبا می شود که امکان طراحی کف های بی نظیر و هماهنگ با سایر عناصر محیط را فراهم می آورد.

رنگ مخصو بتن را در زمان اجرا به ترکیب اضافه می کند. بتنی که به این شیوه ساخته می شود مقاومت بسیار بالایی در مقابل فشار دارد.

سایر ویژگی های بتن رنگی برای کفسازی در استان خراسان شمالی به این شرح است: این نوع بتن باکتری به خود جذب نمی کند و این موضوع سبب ایجاد بتنی ضد باکتری می شود، بتن رنگی در مقابل سایش بسیار  مقاوم است و در مکان هایی که امکان سایش بالایی وجود دارد به کار می رود، بتن رنگی زیبا و متنوع است و کف زیبا و متنوع هم پدید می آورد، بتن رنگی دارای عمری بسیار طولانی برای کفسازی در استان خراسان شمالی است، رنگ در بتن های رنگی جزیی از همان ماده محسوب می شود بنابراین تا سال ها کاملا ثابت باقی می ماند، این بتن مقاومت فیزیکی و مکانیکی بالایی دارد.

اگر رنگ قبل از اضافه شدن بتن به میکسر در آن ریخته شود، سبب کاهش ترک های مویی در بتن می گردد و افزایش دهنده بتن است.

 

مطالعه بیشتر: کفسازی در آذربایجان غربی

 

کف پوش های بتنی

کف پوش های بتنی به قطعات بتنی گفته می شود که در ابعاد مختلف تولید می شوند و در مکان های مختلف برای کفسازی در استان خراسان شمالی مورد استفاده قرار می گیرند. حتما این کف پوش ها را در معابر شهری، پیاده روها و … دیده اید و حتما می دانید که پیاده روها و پارک ها مکان هایی با رفت و آمد بالا هستند و به کفی با مقاومت عالی نیاز دارند.

ویژگی بسیار مهم کف پوش های بتنی در مقایسه با بتن یکپارچه این است که در صورت خراب شدن بخشی از کف به راحتی می توان قطعات را خراب شده را ترمیم نمود.

کفسازی با استفاده از کف پوش روشی بسیار متداول است و در بسیاری از فضاها اجرا می شود.

اگر بخواهیم کفپوش بتنی را با اجرای یکپارچه ی بتن مقایسه کنیم آن را از نظر نفوذ رطوبت در نظر می گیریم.

در کف پوش های بتنی به دلیل وجود درز امکان نفوذ رطوبت افزایش پیدا می کند اما بتن یکپارچه این به رطوبت اجازه ی عبور نمی دهد.

این موضوع با توجه به خاصیت ضد آب بودن بتن باعث می شود برای کف منابع نگهداری آب، استخر و …. بسیار مناسب باشد.

 

کف با بتن سخت

همان طور که از نام این نوع بتن مشخص است به گونه ای تولید می گردد که سختی و مقاومت بسیار بالایی داشته داشته باشد. از این بتن برای کفسازی در استان خراسان شمالی و مکان هایی به کار می رود که به مقاومت فوق العاده ای نیاز دارد.

 

کاربرد بتن در کف

مهم ترین کاربردهای کفسازی در استان خراسان شمالی به شرح زیر است:

کفسازی در استان خراسان شمالی

مزایای کفسازی در استان خراسان شمالی

 

در این مقاله با کفسازی در استان خراسان شمالی آشنا شدیم و دانستیم بتن برای کف سازی در چه مکان هایی مناسب است. نکته ی مهم اینکه علاوه بر خرید مصالح از محل های معتبر، اجرای حرفه ای نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

برای برخورداری از راهنمایی های رایگان و اطلاعات بیشتر در خصوص کفسازی در استان خراسان شمالی با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: 09001887000

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.