کفسازی در آذربایجان غربی

یکی از راهکارهای کفسازی در آذربایجان غربی استفاده بتن است. این ماده ویژگی های خاصی دارد که استفاده از بتن را به یکی از متداول ترین روش های اجرای کف تبدیل کرده است.

کاربردهای مهم بتن برای کف سازی به این شرح است:

 

کف بتنی چیست؟

کفسازی در آذربایجان غربی
کفسازی در آذربایجان غربی

به طور کلی کف هر فضا از لایه های مختلفی تشکیل شده است. این لایه ها هم نقش سازه ای دارنده مکانی برای عبور تاسیسات هستند. اما آن بخش از کف که نقشی در مقاومت ندارد و تنها به منظور پوشاندن لایه های زیرین و قابل استفاده کردن کف اجرا می شود، کف سازی نام دارد.

حال اگر این لایه از کف با بتن ساخته شود به آن کف بتنی می گویند. بزرگترین مزیت کف بتنی مقاومت بالای آن است و هر جا که نیاز به مقاومت بالا باشد حرف از بتن به میان می آید.

بتن در مقایسه با مصالح و محصولات دیگری که برای کفسازی در آذربایجان غربی به کار می روند، اقتصادی تر است. چرا؟ زیرا بتن از شن و ماسه و آب و سیمان ساخته می شود.

تمامی این مصالح قابل دسترس هستند و در مقایسه با مصالح دیگر قیمت مناسب تری دارند همین ویژگی ها سبب شده تا بتن برای کف اقتصادی باشد و در مکان هایی با مساحت زیاد، انتخاب مناسبی به نظر برسد.

کف پوش های بتنی پیش ساخته یکی از انواع کفسازی در آذربایجان غربی به شمار می روند که در ادامه به شرح این محصول می پردازیم.

 

کف پوش پیش ساخته چیست؟

در گذشته برای اجرای کف های بتنی نیاز بود بتن در محل پروژه با استفاده از میکسر ساخته شود و بعد اجرا گردد. اما امروزه کف پوش های بتنی به صورت پیش ساخته در کارخانه تولید می شوند و به راحتی اجرا می گردند.

این محصول به گونه ای تولید می شود که امکان استفاده در فضای داخلی و خارجی برای کفسازی در آذربایجان غربی را فراهم می آورد.

پس می توان گفت مقاومت خوبی دارند و به همین دلیل در محوطه ها، پیاده روها و فضاهایی که هم در معرض رفت و آمدند هم عوامل جوی روی آن ها اثر می گذارد، قابل استفاده هستند.

ابعاد تولید کف پوش بتنی می تواند سفارشی باشد اما معمولا در ابعاد 50*50 ، 90*50، 40*40 و در ضخامت های 2،3 و 5 میلی متری تولید می شوند و می توان گفت برای کف سازی اکثر فضاها جوابگو هستند.

این محصولات با سرعت بالایی اجرا می شوند و از طول عمر فوق العاده ای برخوردارند. همچنین در برابر آتش مقاومت خوبی دارند و در اثر استفاده مکرر مستهلک نمی شوند.

 

نکات تکمیلی در مورد کف بتنی

همان طور که در بخش های قبل اشاره کردیم بتن برای کفسازی در آذربایجان غربی ماده ای بسیار مقاوم محسوب می شود. مقاومت در برابر ساییدگی، خراش، ضربه، نیروهای فشاری و … باعث می شود در مکان هایی با تردد بالا مورد استفاده قرار بگیرد.

اما دو نکته ی بسیار مهم در استفاده از کف بتنی وجود دارد. یک تهیه محصولات با کیفیت و روش اجرای کار!

محصولات بتنی باید از کارخانه ها و فروشندگان معتبر خریداری شوند. بتن ماده ای است که عوامل ریز و درشتی روی کیفیت آن اثر می گذارند. حتی تغییرات جزیی روی نسبت ها باعث می شود خصوصیات بتن تغییر پیدا کند.

پس در زمان خرید باید مطمئن باشید کارخانه تولید کننده معتبر است. در کارخانه های معتبر تمامی مراحل تولید زیر نظر کارشناسان دارای صلاحیت انجام می شود و محصولی با کیفیت تولید می گردد.

نکته بعدی در مورد اجرای کفسازی در آذربایجان غربی است، هر چقدر هم که محصولات با کیفیت باشند اگر اجرا به درستی انجام نشود نتیجه خوبی به دست نمی آید.

توصیه می کنیم از سوابق کاری اکیپ های اجرایی اطلاعات کامل به دست آورید و بعد کار را به کاردانش بسپارید. اگر در مورد موضوعات گفته شده به مشاوره نیاز دارید، می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

ویژگی دیگر کف های بتنی این است که به راحتی تمیز می شوند. این موضوع برای بیشتر فضاها چه مسکونی، چه صنعتی و چه محوطه ها و پیاده روهای شهری اهمیت بسیار زیادی دارد.

همچنین تنوع بالا در طرح و رنگ باعث می شود بتن به ماده ای دوست داشتنی برای کفسازی در آذربایجان غربی تبدیل گردد. کف های بتنی را می توان به شیوه ای اجرا کرد که ضد لغزندگی باشند بنابراین برای فضاها و مکان هایی که احتمال لیز شدن کف وجود دارد، بسیار مناسب خواهد بود.

کفسازی در آذربایجان غربی
کفسازی در آذربایجان غربی

سخن پایانی کفسازی در آذربایجان غربی

در این مقاله با ویژگی های کف بتنی و محصولات پیش ساخته آشنا شدیم و دانستیم از بتن برای کف چه فضاهایی استفاده می کنند.

امروزه کف بتنی به شیوه ای متداول برای اجرای کفسازی در آذربایجان غربی تبدیل شده است. اگر به اطلاعات بیشتری در زمینه بتن برای کف نیاز دارید با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: 09001887000

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.