کفسازی در استان هرمزگان

مهم ترین عاملی که در انتخاب نوع کفسازی در استان هرمزگان دخیل خواهد بود سلیقه کارفرماست. مواد و مصالح مختلفی برای اجرای کف وجود دارند که می توان از میان آن ها به پارکت، لمینت، سرامیک، سنگ، موزائیک و … اشاره نمود.

هر کدام از این مواد ماهیت و خصوصیات خاص خود را دارند. سلیقه ی کارفرما تا زمانی مهم است که قرار باشد انتخاب را بین مصالحی با ماهیت های مشابه انجام دهد. گاهی قضیه از این هم فراتر می شود و کف سازی باید بر اساس نیازهای پروژه انجام شود.

به عنوان مثال در انتخاب بین پارکت و سرامیک برای کف پذیرایی سلیقه و بودجه ی کارفرما در اولویت قرار دارد اما برای کفسازی مکان هایی مانند پارکینگ، محوطه و پیاده رو که به کفی با مقاومت بسیار زیاد نیاز دارند، جنس کف مهم است.

بتن ماده ای است که برای کفسازی در استان هرمزگان در مکان هایی پر رفت و آمد مورد استفاده قرار می گیرد.

با توجه به اهمیت بتن در کف سازی تصمیم گرفتیم مقاله ای تحت عنوان کفسازی در استان هرمزگان با استفاده از بتن برای ارائه به شما خوانندگان گرامی آماده کنیم.

کفسازی در استان هرمزگان
کفسازی در استان هرمزگان

کفسازی در استان هرمزگان چیست؟

کف سازی به اجرای لایه های آخرین کف گفته می شود که امکان بهره برداری از کف را فراهم می آورد. این بخش نقش مقاومتی و سازه ای ندارد و تنها برای حفاظت از لایه های زیر و ایجاد کفی مسطح، تمیز و زیبا اجرا می گردد.

کفسازی در استان هرمزگان بر اساس موقعیت اجرا به کف طبقات، کف روی زمین خشک، کف روی زمین نیمه خشک و کف روی زمین مرطوب اجرا می شود.

 

 

کف سازی در طبقات چگونه است؟

به کف سازی بین طبقات گفته می شود یعنی کفی که سقف طبقه زیرین خود است. کف هایی که در طبقات اجرا می شوند باید از نظر سازه ای بسیار مقاوم باشند و به وسیله مصالحی انجام اجرا شوند که تحمل بارهای وارده را داشته باشند.

سقف باید دارای عایق صوتی و رطوبتی باشد. واضح است که عایق رطوبتی از عبور صدا بین طبقات جلوگیری می کند و اجرای عایق رطوبتی نیز در فضاهای خیس ساختمان از جمله آشپزخانه، حمام و دستشویی از واجبات کفسازی در استان هرمزگان محسوب می شود.

کفسازی باید مطابق با آئین نامه ی مقررات ملی انجام شود و در صورت خواست ضوابط باید مقاومت در برابر آتش نیز لحاظ گردد.

در نهایت کف باید با استفاده از موادی اجرا شود که در هماهنگی با سایر عناصر باشد برای اجرای هرچه زیباتر کف می توانید از طراح دکوراسیون داخلی با تجربه و حرفه ای کمک بگیرید.

 

کف روی زمین خشک

در کف هایی که رطوبت وجود ندارد می تواند با لایه ای 10 سانتی متری از بتن کفسازی در استان هرمزگان را انجام داد. بعد از این که لایه بتن ریخته شد آن را با استفاده از ویبراتور، متراکم می کنند تا حباب های آن خارج شود. در صورت عدم استفاده از این دستگاه حباب هایی در بتن باقی می ماند که در نهایت منجر به کاهش مقاومت بتن و عبور رطوبت از آن می گردد.

برای زمین های خشک می توان لایه آخر را با مصالحی مانند سرامیک، پارکت، بتن و … اجرا نمود.

 

کف روی زمین نیمه خشک

اگر تشخص داده شود که زمین در حالت نیمه خشک قرار دارد باید لایه ای از قلوه سنگ روی زمین اجرا گردد که به آن بلوکاژ می گویند. معمولا در کف هایی با این شرایط ارتفاع کف سازی افزایش پیدا می کند و به میزان 25 تا 40 سانتی متر می رسد. (این ارتفاع بدون در نظر گرفتن ملات ماسه وسیمان است)

بلوکاژ باید توسط تیم حرفه ای و به صورت کاملا اصولی انجام شود تا امکان نفوذ رطوبت به طور کامل از بین برود. برای کفسازی در استان هرمزگان به اصولی و حرفه ای با ما تماس بگیرید.

 

کف روی زمین مرطوب

این گونه زمین ها در مناطق بارانی قرار دارند. بر اساس اینکه رطوبت تا چه حد باشد. کف سازی در این زمین ها دارای لایه ای از قلوه سنگ است و بعد روی بلوکاژ شن و بتن ریخته می شود و در نهایت لایه ای از قیر و گونی اجرا می گردد.

 

مزایای کف بتنی

کفسازی در استان هرمزگان با استفاده از بتن به دلیل خصوصیات خاص بتن دارای مزایایی به شرح زیر است:

کفسازی در استان هرمزگان
کفسازی در استان هرمزگان

کابرد بتن در کفسازی در استان هرمزگان

کفسازی در استان هرمزگان با بتن در مکان های زیر اجرا می شود:

نکته ی مهم در مورد کفسازی در استان هرمزگان با بتن اجرای حرفه ای و اصولی آن است. بتنی که برای این کار تولید می شود باید دقیقا بر اساس ویژگی های پروژه با نسبت های مناسب ساخته شود.

باید توجه داشته باشید که تهیه بتن از کارخانه ها و فروشندگان معتبر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برای دریافت مشاوره های رایگان در خصوص کفسازی در استان هرمزگان با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: 09001887000

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.