کفسازی در استان چهارمحال و بختیاری

بتن از مواد متداول برای کفسازی در استان چهارمحال و بختیاری محسوب می شود و ما در این مقاله به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت. در ادامه در مورد جنبه های مختلف کف سازی بتنی صحبت خواهیم کرد.

کف سازی با بتن در حال حاضر شیوه ای مدرن در این خصوص است و برای فضاهای مختلف داخلی، خارجی و پروژه های بزرگ و کوچک به کار می رود. بتن به دلیل اینکه قیمت مناسبی دارد و با دوام و مقاوم است به عنوان ماده ای محبوب برای اجرای کف به شمار می رود.

 

دلایل استفاده از بتن در کف

برای به کار بردن بتن برای کفسازی در استان چهارمحال و بختیاری دلایلی به این شرح دارد:

 

مراحل کف سازی با بتن

کفسازی در استان چهارمحال و بختیاری  با بتن دارای مشخصات زیر است:

در مرحله اول ویژگی های پروژه در نظر گرفته می شود و بر اساس آن ضخامت کف سازی و موارد دیگر مشخص می گردد. برای کف سازی با بتن معمولا از بتنی با عیار 350 تا 400 استفاده می شود.  برای مقاوم سازی بتن های مصرفی در کف الیاف مخصوص و مش های فلزی بهره می برند.

در صورتی که قرار باشد بتن در مقابل رطوبت دوام بیشتری داشته باشد می توان از موادی مانند روان کننده کربوکسیلاتی و ژل میکروسیلیس استفاده نمود.

در مرحله بعدی باید سطح بتن پرداخت شود تا کفی زیبا به دست آید. در این مرحله با توجه به موقعیت پروژه کفی مناسب انتخاب می گردد.

بسته به شرایط می توان برای افزایش مقاومت بتن در برابر سایش از سخت کننده سطح بتن و هارد ملات استفاده نمود. نحوه ی استفاده از این مواد برای کفسازی در استان چهارمحال و بختیاری به این صورت است که روی بتن تازه پاشیده می شود.

 

برای مکان های صنعتی کف پوش هایی با عنوان کف پوش پلی یورتان وجود دارد که آن را روی سطح نهایی اجرا می کنند. این کفپوش ها از خاصیت ضد آنتی باکتریال برخوردارند و به صورت یکپارچه اجرا می شوند. این ویژگی ها باعث می شود امکان استفاده در موارد زیر برای کفسازی در استان چهارمحال و بختیاری فراهم شود.

کفسازی در استان چهارمحال و بختیاری

نوع دیگر از کف پوش های بتنی کف هایی است که با اپوکسی اجرا می شوند. کف پوش های اپوکسی خصوصیاتی دارند که آن ها را برای استفاده در فضاهای صنعتی به ماده ای مناسب تبدیل کرده است:

 

در صورتی که کفسازی در استان چهارمحال و بختیاری با مشکل مواجه شود می توان از ملات های ترمیم کننده استفاده نمود. ویژگی های ملات ترمیم کننده به شرح زیر است:

 

کف پمپ بنزین

برای کفسازی در استان چهارمحال و بختیاری در پمپ بنزین ها بتن به عنوان ماده ای مناسب به شمار می رود. پمپ بنزین از کاربری های مهم به شمار می رود که باید اجرای بخش های مختلف آن با دقت ویژه ای انجام شود.

کف های پمپ بنزین به دلیل رفت و آمد زیاد و وجود گازهای مختلف در معرض تخریب قرار دارند بنابراین باید به صورت اصولی و با مواد مقاوم ساخته شوند.

همچنین ماده ای که در کف سازی برای پمپ بنزین به کار می رود باید در مقابل مواد شیمیایی، روغنی و بتن و … نیز مقاوم باشد. همین ویژگی ها بتن را به ماده ای مناسب برای کف پمپ بنزین تبدیل کرده است.

 

کفسازی در استان چهارمحال و بختیاری

در این مقاله با کفسازی در استان چهارمحال و بختیاری ، بتن برای کف صنعتی، ویژگی های ملات ترمیم کننده و موضوعات دیگر آشنا شدیم. در صورتی که به اطلاعات بیشتر در خصوص کف بتنی و اجرای اصولی آن نیاز دارید، با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

شماره تماس: 09001887000

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.