فروش آب بند کننده بتن در قزوین

به کار گیری هر روشی که باعث جلوگیری از نفوذ رطوبت به بتن یا حرکت و انتقال آب در داخل بتن شود آب بندی نامیده می شود. در این مقاله می خواهیم درباره ی آب بند کننده بتن و فروش آب بند کننده بتن در قزوین صحبت کنیم این متن را تا انتها بخوانید و با ما همراه باشید.

فروش آب بند کننده بتن در قزوین
فروش آب بند کننده بتن در قزوین

آب بند کننده بتن

بتن یک ماده ی متخلخل است که آب و مواد مختلف به آسانی می توانند به داخل آن نفوذ کند. نفوذ این مواد باعث تخریب ساختار و کم شدن عمرمفید آن می شود به این ترتیب از یک نوع مکمل بتن که آب بند کننده بتن نام دارد استفاده می کنند. به موادی که از نفوذ رطوبت،  نم، آب و مواد شیمیایی مختلف جلوگیری می کنند و باعث محدود شدن حرکت آب درون ساختار بتن می شوند آب بند بتن می گویند. این مکمل افزودنی به علت نحوه عملکرد آن نام گذاری شده و در هنگامی که فشار آب روی بتن باشد کاربرد زیادی دارند. در ادامه توضیحات بیشتری در رابطه با این ماده و فروش آب بند کننده بتن در قزوین می دهیم.

دلایل استفاده ازآب بند کننده بتن چیست؟

در صنعت ساختمانی ضد آب کردن سازه های در تماس با آب یا این که به دلیل شرایط جو احتمال این که آب در ساختار آن ها نفوذ کند اهمیت دارد. امروزه از مکمل های پیشرفته مانند آب بند کننده بتن استفاده می کنند که ازاین مواد در تونل و سد،  پل و سازه های ساختمانی استفاده می شود و کاربردهای گوناگونی دارند. در ادامه روش های آب بندی بتن و فروش آب بند کننده بتن در قزوین را بررسی می کنیم.

فروش آب بند کننده بتن در قزوین
فروش آب بند کننده بتن در قزوین

روش های آب بندی بتن چیست؟

این مواد را می توان به دو صورت استفاده کرد که در ادامه آن ها را توضیح می دهیم.

  1. روش اول: در زمان اجرا و ساخت  سازه های بتنی.
  2. روش دوم: به کار گیری ملات آب بند بتن یا پوشش هایی که بر روی بتن قرار می گیرند و یا داخل ساختار آن ها تزریق می شوند.

هدف اصلی این دو روش این است که ساختار بتن و سازه های بتنی در برابر آب و مواد مختلفی نفوذ ناپذیر شوند که از بین دو روشی که گفته شد روش اول بهتر است. در روش اول باید برای آب بندی بتن به چند نکته مهم دقت شود. آب بند کننده بتن تاثیر زیادی در مراحل ساخت بتن، نسبت ترکیب سیمان و آب، نحوه عمل آوری و جلوگیری از ترک خوردگی ساختاری دارند.  همچنین اثری بر مقاومت و بهبود ساختار بتن ندارند. این موارد باید رعایت شود و به مقدار کافی از این ماده استفاده شود.

ماده ای که در روش اول از آن استفاده می شود باید دارای روان کنندگی خوبی باشد .  روان کننده آب بند بتن نسبت آب به سیمان را کاهش می دهد تا بهتر متراکم سازی صورت گیرد و آب به مقدار کمتری در ساختار بتن بماند. این مواد باید بتن را در برابر نفوذ سولفات و مواد خورنده حفاظت کند و با استفاده از مواد پوزولانی، کلسیم هیدروکسید محلول را به کلسیم سیلیکات نامحلول تبدیل کند.

در دومین روش که در بالا به آن اشاره شد ملات آب بند بتن را به کار می برند و لایه ای با ضخامت 1 الی 5 سانتی متر روی سازه بتنی ایجاد می شود. این مواد دارای ترکیبات متفاوتی هستند که از میکروسیلیکا تشکیل شده اند تا یک لایه انعطاف پذیر و مقاوم در برابر نفوذ آب به صورت پوششی تشکیل دهند.

با توجه به این که در این روش آب بندی بتن بعد از بتن ریزی صورت می گیرد در صورتی که لایه سطحی بتن از بین رفته باشد باید ابتدا تا رسیدن به یک بتن سالم کنده کاری انجام دهند و نیز ترک ها و شکاف ها را پر کنند. در این روش برای این که آب بند به لایه زیرین خود محکم اتصال پیداکند باید از چسب بتن آب بند استفاده کنند که ماده ای پلیمری و بر پایه سیمان می باشد.

در مدل دوم مواد مخصوص را تزریق می کنند. این مواد پلی یورتان هستند که با واکنش های شیمیایی  پیوند قوی بین بتن و ماده آب بند کننده به وجود می آید که بعد از این اتصال ساختاری محکم تشکیل می شود که باعث جلوگیری از نفوذ آب و مواد مختلف دیگر می شود. پلی یورتان ها یک جزئی یا دو جزئی هستند که آن ها را با پمپ مخصوص تزریق می کنند.

مطالعه بیشتر: پودر میکروسیلیس

فروش آب بند کننده بتن در قزوین
فروش آب بند کننده بتن در قزوین

در ادامه در مورد فروش آب بند کننده بتن در قزوین صحبت می کنیم.

مطالعه بیشتر: ژل میکروسیلیس

نحوه خرید آب بند کننده بتن

برای اطلاع از قیمت و فروش آب بند کننده بتن در قزوین با تولید کننده ها و فروشندگان معتبر تماس بگیرید.

شماره تماس : 09001887000‏

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.