فروش آب بند کننده بتن در اراک

هر شیوه ای که به کمک آن بتوان مانع از نفوذ و حرکت آب در بتن شد، آب بند کردن بتن نامیده می شود. اگر می خواهید بیشتر در مورد  این موضوع و فروش آب بند کننده بتن در اراک بدانید، متن زیر را تا انتها بخوانید.

فروش آب بند کننده بتن در اراک
فروش آب بند کننده بتن در اراک

آب بند کننده بتن

بتن را می توان یک ماده ی متخلخل دانست که آب و مایعات دیگر به راحتی به درون آن نفوذ می کند که این مسئله باعث می شود بتن دچار تخریب و کاهش طول عمر گردد برای پیشگیری از رخ دادن چنین اتفاقاتی از آب بند کردن بتن استفاده می کنند.

پس به طور کلی می توان گفت به هر روشی که باعث کاهش نفوذ آب و مواد شیمیایی به درون بتن شود آب بند بتن می گویند.

در زمان هایی که بتن در معرض آب با فشار بالا باشد آن را آب بند می کنند و چنانچه آب بدون فشار باشد به روش های انجام شده نم بند گفته می شود.

در ادامه توضیحات بیشتری در رابطه با فروش آب بند کننده بتن در اراک می دهیم.

 

دلایل استفاده ازآب بند کننده بتن چیست؟

در مکان هایی ممکن است سازه در معرض جریان آب قرار داشته باشد و این گونه آب به طور کامل در ساختار آن نفوذ پیدا کند. در این شرایط اهمیت آب بند کردن بسیار زیاد می شود.

در حال حاضر استفاده از مکمل های پیشرفته گسترش پیدا کرده است و از آن ها در تونل و سد و پل و سایر سازه های ساختمانی استفاده می شود.

ژل میکروسیلیس 

پودر میکروسیلیس

فروش آب بند کننده بتن در اراک
فروش آب بند کننده بتن در اراک

روش های آب بندی بتن چیست؟

برای آب بندی بتن دو روش زیر مورد استفاده قرار می گیرند.

  1. روش اول: در حین عملیات اجرا و ساخت  سازه های بتنی.
  2. روش دوم: استفاده از ملات آب بند بتن و پوشش های مخصوص که روی بتن قرار می گیرند یا تزریق می گردند.

هر دو روش برای مقاوم کردن ساختار بتن و سازه های بتنی در برابر آب و مواد مختلفی استفاده می شود البته بهتر است بدانید که روش اول مناسب تر است.

چند نکته ی مهم در مورد روش اول:

آب بند کننده ی بتن روی تمامی مراحل ساخت بتن مانند تعیین نسبت سیمان و آب ، چگونگی عمل آوری آن و جلوگیری کردن از ترک تاثیرگذار است. در کنار همه ی این ها به دلیل اینکه آب بند کننده تاثیری در مقاومت بتن ندارند بنابراین باید سعی شود به مقدار مناسبی از آن استفاده شود.

نکته ی دیگر اینکه در روش اول ماده ای به کار می رود که بتن را روان می کند و این مسئله باعث می شود نسبت آب به سیمان کاهش یابد، بر همین اساس بتن متراکم می شود و آب کمتری در آن باقی می ماند.

عملیات در این روش باید به نحوی صورت گیرد که بتن از حمله ی سولفات ها و مواد خورنده در امان باشد. برای آگاهی از شرایط فروش آب بند کننده بتن در اراک متن را تا انتها بخوانید.

 

نکات مهم در مورد روش دوم:

در این روش از ملات آب بند بتن در لایه های 1 تا 5 سانتی متری استفاده می شود. مواد ذکر شده دارای ترکیبات میکروسیلیکا هستند و این ماده به صورت پوششی مقاوم و نفوذناپذیر و مقاوم برای بتن عمل می کند.

این روش آب بندی برای بتن های که از آن ها بهره برداری شده استفاده می شوند بنابراین برای اجرای آن باید ابتدا بتن را تا رسیدن به لایه ی سالم کنده کاری کرد و ترک ها و شکاف های آن را پر نمود و سپس به منظور اتصال آب بند به لایه های زیرین می توان از چسب های مخصوص این کار استفاده نمود.

فروش آب بند کننده بتن در اراک
فروش آب بند کننده بتن در اراک

نحوه خرید آب بند کننده بتن

برای اطلاع از قیمت و فروش آب بند کننده بتن در اراک با تولید کننده ها و فروشندگان معتبر تماس بگیرید. همچنین در صورتی که به اطلاعات بیشتری نیاز دارید از طریق شماره های موجود در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

 

 

 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.