فروش بتن آماده در قزوین

با توجه به مصرف بالای بتن در پروژه های ساختمانی و عمرانی، تصمیم گرفتیم مقاله ای در زمینه ساختار بتن، ویژگی های آن و فروش بتن آماده در قزوین گردآوری نماییم. چنانچه به این مبحث علاقه مندید متن پیش رو را از دست ندهید.

این مقاله عناوینی همچون مواد تشکیل دهنده بتن، افزودنی های بتن، و توضیحاتی در مورد خصوصیات بتن آماده را در بر می گیرد.

فروش بتن آماده در قزوین
فروش بتن آماده در قزوین

بتن چیست؟

بتن به یکی از مصالح ساختمانی گفته می شود که می توان آن را از پر مصرف ترین مواد موجود در دنیا دانست.

بتن از سه جز اصلی و مواد مختلفی مانند افزودنی تشکیل می شود. اجزای اصلی شامل آب، پرکننده (سنگدانه هایی مانند شن و ماسه) و چسباننده (سیمان) می شود که این اجزا در ترکیب با هم جسمی بسیار سخت را تشکیل می دهند که بار اصلی ساختمان را به دوش می کشد و سازه آن را تشکیل می دهد.

در ادامه هر یک از اجزا و فروش بتن آماده در قزوین را به صورت مختصر شرح خواهیم داد.

 

سیمان چیست؟

سیمان ماده ای است که بشر آن را ساخته و امروزه به عنوان یکی از مهمترین مصالح ساختمانی محسوب می شود. در واقع می توان گفت سیمان نقش چسباننده مواد دیگر را بر عهده دارد و همچنین در ملات مختلف برای چسباندن سنگ و آجر و کاشی مورد استفاده قرار می گیرد.

سیمان از ترکیب مواد معدنی مختلفی مانند سنگ آهک، رس و ماسه، بوکسیت و کانی آهن به دست می آید و از اجزای اصلی بتن ساختمان های مسکونی، سدسازی، پل سازی و … است.

مواد اصلی تشکیل دهنده سیمان: سیلیکا، آلومینا، مگنزیا، آهک، اکسید آهن، سولفات کلسیم، سولفور تری اکسید، آلکالین یا نمک قلیایی.

چگونگی تولید سیمان و مواد به کار رفته در آن به طور مستقیم روی خواص شیمیایی و فیزیکی این ماده اثر گذار هستند.

فرآیند تولید سیمان شش مرحله است که شامل استخراج کردن مواد مورد نظر از معدن، آسیاب و مخلوط کردن آن ها با نسبت های مناسب، پختن مواد در کوره، خنک ساختن و آسیاب کردن مجدد مواد و در نهایت بسته بندی کردن می شود. در این مقاله با فروش بتن آماده در قزوین آشنا خواهید شد.

 

کاربردهای سیمان

فروش بتن آماده در قزوین
فروش بتن آماده در قزوین

شن و ماسه

شن به سنگ هایی که ابعادی در حدود 2 تا 60 میلی متر دارند و ماسه از سنگ های ریزتری که از ساحل دریا و رودخانه به دست می آید، گفته می شود.

شن در سه نوع طبیعی، شکسته و شسته وجود دارد که نوع طبیعی  را می توان از بستر رودخانه، آبرفت و مخروط افکن برداشت نمود و نوع شکسته از خرد شدن سنگ های بزرگتر  به وجود می آید و دارای گوشه های تیز است.

شن شسته نیز به شنی گفته می شود که به منظور جداسازی مواد اضافی، آن را شستشو می هند.

ماسه نیز در سه نوع طبیعی، شکسته و شسته وجود دارد. ماسه طبیعی را از بستر رودخانه و دریا برداشت می کنند و ماسه شکسته از خرد شدن سنگ های معدنی در آسیاب به دست می آید. نام دیگر ماسه شسته، ماسه دوبار شور است و از ترکیب ماسه و خاک حاصل می گردد.

 

کاربردهای شن و ماسه

به منظور آشنایی با شرایط فروش بتن آماده در قزوین متن را تا انتها مطالعه بفرمایید.

 

ویژگی های آب بتن

آب آشامیدنی را می توان بدون آزمایش کردن، در ساخت بتن استفاده نمود. به طور کلی آب بتن باید بدون بو و بدون طعم باشد و مواد آلی یا گرد و خاک در آن وجود نداشته باشد چرا که مقاومت بتن را به میزان چشمگیری کاهش خواهد داد. در این قسمت انواع آب را بررسی خواهیم کرد.

انواع آب

آب زیرزمینی

به آب چاه و قنات و چشمه آب زیرزمینی گفته می شود. به طور کلی این آب برای ساخت بتن مناسب است اما باید مورد آزمایش قرار بگیرد تا از نظر میزان املاح و عناصر شیمیایی بررسی شود. در ادامه متن شرایط فروش بتن آماه در قزوین را شرح خواهیم داد.

فروش بتن آماده در قزوین
فروش بتن آماده در قزوین

 

آب سطحی و فاضلاب صنعتی

این نوع آب تنها در صورتی قابلیت استفاده شدن در ساخت بتن را دارند که نتیجه آزمایشات روی آن ها مثبت باشد. آب سطحی به آب رودخانه و رود گفته می شود.

 

آب دریا

به دلیل اینکه در آب دریا نمک کلرید وجود دارد باید برای استفاده در ساخت بتن تحت آزمایش های دقیق قرار بگیرد و هرگز نباید در تولید بتن مسلح یا پیش تنیده با دوغاب استفاده شود زیرا باعث سولفاته شدن و زنگ زدن فولاد درون آن می شود. در بخش پایانی مقاله در مورد فروش بتن آماده در قزوین صحبت خواهیم کرد.

 

آب سولفاته

چنانچه میزان سولفات آن از یک درصد کمتر باشد، می تواند در ساخت بتن مصرف شود اما باید توجه داشته باشید که احتمال کاهش مقاومت بتن وجود دارد به صورتی که فقط نیم درصد از سولفات قادر است به میزان چهار درصد از مقاومت بتن را کاهش دهد و این مقدار برای 1 یک درصد سولفات به کاهش ده درصدی مقاومت می انجامد.

 

آب سخت و شور

این آب ها دارای طعمی تلخ و سولفات غلیظ هستند و برای استفاده در بتن باید مورد بررسی قرار بگیرند. وجود 5/3 درصد نمک معمولی در آن ها مقاومت بتن را به میزان 8 تا 10 درصد کاهش می دهد. همچنین نوع دیگر این نوع آب ها یعنی آب معدنی، ممکن است به شدت کربناته باشد و به این شکل مقاومت بتن را بسیار زیاد کاهش دهد.

 

آب راکد

آب راکد دارای اسید تانیک است و چنانچه در ساخت بتن به کار برود، آن را کندگیر می کند و بتن دیرتر از زمان مناسب به مقاومت مورد نظر می رسد. ادامه متن به توضیحاتی در مورد فروش بتن آماده در قزوین اختصاص دارد.

 

آب بازیافتی کارخانه تولید بتن

این آب در صورتی می تواند استفاده شود که اثر منفی روی کیفیت و مقاومت بتن نداشته باشد.

Ph مناسب برای آب بتن

این فاکتور میزان اسیدی و باز بودن آب را نشان می دهد و دارای بازه صفر تا 14 است. بهترین بازه برای آب بتن بین 5.5 تا 8.5 عنوان شده، زیرا در این بازه آب روی کیفیت بتن اثر نامطلوب نخواهد گذاشت.

 

افزودنی های بتن

انواع مختلفی مکمل برای استفاده در ساخت بتن در حالت های مختلف مانند مایع یا پودری وجود دارد که هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند و ضعف های بتن را پوشش می دهند. در ادامه به تعدادی از افزودنی های بتن و فروش بتن آماده در قزوین اشاره خواهیم کرد.

 

روان کننده

این ماده روانی و کارایی بتن را افزایش می دهد و به این ترتیب به آب کمتری در طرح اختلاط بتن نیاز داریم. این ویژگی سبب افزایش مقاومت بتن و یکنواختی مخلوط آن می گردد. ایجاد یک ترکیب یکنواخت بتن را در برابر نفوذ آب و مواد شیمیایی دیگر مقاوم می کند.

روان کننده بتن

ابر روان کننده بتن

 

دیرگیر یا کندگیر کننده

این ماده باعث کاهش سرعت گیرش اولیه سیمان می شود و به این شکل بتن دیرتر می گیرد. دیرگیر کننده به خصوی در هوای گرم و مناطق گرمسیر که آب درون بتن به سرعت تبخیر می شود و بتن را سخت می کند، مورد استفاده قرار می گیرد.

تندگیر کننده

این ماده سرعت گیرش بتن را افزایش می دهد و به منظور عمل آوری سریع تر بتن مورد استفاده قرار می گیرد و میزان استفاده باید کاملا کارشناسی شده باشد تا خللی در مقاومت بتن ایجاد نشود.

 

حباب ساز

یکی دیگر از افزودنی های مهم بتن حباب ساز است که می توان آن را خلاقیتی مهم در ساخت بتن در نظر گرفت چرا که بتن را در برابر سیکل های یخ زدن و ذوب شدن مقاوم می کند و باعث افزایش مقاومت و کارایی آن می شود. برای اطلاع از شرایط فروش بتن آماده در قزوین به ادامه متن توجه فرمایید.

افزودنی های دیگری مانند پوزولان،  آب بند کننده، گازساز بتن، ضد حباب هوا، مواد ضد انبساط سنگدانه های قلیایی، بتن ضد آب شستگی و …. وجود دارد.

 

الیاف

برخی الیاف مانند الیاف پلی پروپیلن وجود دارد که از آن در ساخت بتن استفاده می کنند. این الیاف مانند  یک شبکه در بتن عمل می کند و باعث افزایش مقاومت آن می شود تا جایی که می شود جایگزین فولاد باشد. همچنین در برابر آتش سوزی مقاوم است و در برابر حملات شیمیایی مقاوم است و ویژگی های خود را به بتن نیز منتقل می کند.

الیاف پ پ سایز 6

 الیاف پ پ سایز 12

 

انواع بتن

قبل از اینکه به سراغ معرفی بتن آماده برویم در مورد انواع بتن به صورت مختصر توضیح خواهیم داد.

 

بتن آماده چیست؟

در این قسمت قصد داریم در مورد بتن آماده و کاربردهای آن اطلاعاتی که گردآوری نموده ایم را ارائه دهیم. اگر می خواهید با آن و شرایط فروش بتن آماده در قزوین آشنا شوید، متن را تا انتها بخوانید.

احتمالا شما هم تا به حال نام بتن آماده را شنیده اید و می خواهید بدانید این ماده چیست. در ابتدای مقاله اشاره کردیم که امروزه بتن یکی از پرمصرف ترین مواد موجود در جهان است و به اهمیت آن در ساخت ساختمان و پروژه های عمرانی پی بردیم، همچنین به طور کامل مواد تشکیل دهنده آن را شرح دادیم.

بتن را می توان به دو صورت ساخت و مورد استفاده قرار داد. در حالت اول بتن در کارگاه ساخته می شود و در همان جا هم مورد استفاده قرار می گیرد و در حالت دوم این ماده در کارخانه تولید می گردد و بعد با ماشین آلات مخصوص و با دقت خاص به کارگاه انتقال پیدا می کند. به بتنی که مطابق با حالت دوم ساخته شود، بتن آماده می گویند.

 

فروش بتن آماده در قزوین

به طور کلی به هر بتنی که در محلی غیر از کارگاه ساخته شود و بعد به آن جا منتقل گردد، بتن آماده می گویند، این شیوه از ساخت بتن مزیت هایی دارد که به آن ها  و همچنین شرایط فروش بتن آماده در قزوین اشاره خواهیم کرد.

محل تولید بتن ممکن است کارخانه سیمان، یک فضای بچینگ یا کارگاه مخصوص ساخته شده به همین منظور باشد. بتن پس از تولید شدن در این مکان ها به وسیله ی ماشین هایی مانند کامیون یا میکسر به محل مورد نظر منتقل می گردد.

فرآیند تولید بتن آماده به این شکل است که تمامی مراحل ساخت توسط تولید کننده انجام می گیرد و ترکیبی کاملا یکنواخت و مناسب به دست سازنده یا پیمانکار خواهد رسید.

معمولا خرید بتن آماده از ساخت بتن در کارگاه گران تر تمام می شود اما بتنی با کیفیت تر و مقاومت تر است و بهتر می توان روی مراحل تولید آن کنترل داشت همچنین هزینه هایی مانند ناظر بتن و سیمان را به سازنده متحمل نخواهد کرد. شرایط فروش بتن آماده در قزوین را شرح خواهیم داد.

 

چرا از بتن آماده استفاده کنیم؟

 

بتن آماده چه کاربردی دارد؟

از آن در ساخت بتن مسلح استفاده می شود و این مورد را می توان مهم ترین کاربرد بتن آماده دانست. همان طور که می دانید بتن آماده ماده اصلی تشکیل دهنده فنداسیون و سازه ساختمان های بتنی به شمار می رود.

همچنین از این ماده در عملیات راه سازی هم استفاده می شود و کاربرد اصلی آن در روسازی بتنی است. کاربرد بعدی بتن آماده استفاده از آن در ساخت کفپوش های بتنی است و می توان این گزینه را یکی از روش ها و کاربردهای جدید این ماده در نظر گرفت. در ادامه در مورد فروش بتن آماده در قزوین صحبت خواهیم کرد.

بتن ظرفیت گرمایی بالایی دارد بنابراین می تواند ماده ی خوبی برای ساخت کفپوش های داخلی در رنگ های مختلف باشد.

بتن ویژگی مهم دیگری هم دارد و آن مقاومت و استحکام بالاست، به همین دلیل برای استفاده در فضای باز و ترافیک هم کاربرد فراوانی دارد.

گزینه ی بعدی در مورد کاربرد بتن آماده ساخت قطعات پیش ساخته مانند پله پیش ساخته و گرد است. چنانچه بخواهید این پله را نصب نمایید بهترین زمان برای انجام این کار بعد از بتن ریزی سقف و قبل از انجام نازک کاری ساختمان است. نکته مهم در این زمینه اینکه به منظور انجام صحیح تر کار، بهتر است قبل از بتن ریزی سقف، مکان نصب پله مشخص شده باشد. در این مقاله با شرایط فروش بتن آماده در قزوین آشنا خواهید شد.

 

بتن آماده چگونه تولید می شود؟

این بتن هم درست مانند بتن های دیگر از اجزایی مانند سیمان، سنگ آهک، مواد پرکننده مانند شن و ماسه، آب و افزودنی های مختلف تولید می گردد و فرقش با بتن های درجا در محل ساخت و نظارت دقیق تر و کیفیت بالاتر آن است.

پس از ساخته شدن بتن آن را با استفاده از میکسرهایی که مخصوص انتقال بتن ساخته شده اند به محل مورد نظر می برند. بتن تا به مکان می رسد تازه است و می توان از آن استفاده نمود. حتی مواردی نیز پیش می آید که محل ساخت به محل مصرف بسیار نزدیک است و به محض ساخته شدن می تواند مورد استفاده قرار گیرد. به منظور آگاهی از شرایط فروش بتن آماده در قزوین با ما همراه باشید.

برای ساخت بتن آماده کارخانه های اتوماتیک وجود دارد که در آن ها تمامی موارد مانند وزن بتن، دوز مخلوط، میزان رطوبت، نسبت آب به سیمان با دقت و وسواس مورد بررسی قرار می گیرند و تمام اجرای تشکیل دهنده بتن از نظر کیفیت و ویژگی های فیزیکی و شیمیایی با استانداردهای جهانی تطبیق داده می شوند و روی آن ها آزمایش انجام می گیرد. در انتهای متن شرایط فروش بتن آماده در قزوین را بررسی خواهیم کرد.

وقتی میزان رطوبت محیط اندازه گیری می شود و آن را مد نظر قرار می دهند، یعنی قرار است نسبت آب به سیمان به خوبی کنترل گردد تا بتن تولید شده مقاومت کافی را داشته باشد.

در نهایت بتن ساخته می شود و سپس آن را به منظور جابه جایی و انتقال به محل پروژه در میکسر می ریزند.

در واقع می توان گفت مراحل تولید بتن آماده در همه جا یکسان است اما محل آن بر اساس تجهیزات مورد استفاده، تغییر می کند.

 

انواع بتن آماده

حال که با بتن آماده و کاربردهای آن و نحوه تولید و انتقالش آشنا شدیم بهتر است بدانیم این ماده در چند نوع تولید می گردد و در نهایت در مورد شرایط فروش بتن آماده در قزوین اطلاعاتی ارائه دهیم.

استفاده از بتن آماده یا rmc به دلیل مزایا و ویژگی هایی که دارد، رواج زیادی پیدا کرده است و در انواع مختلفی مانند نمونه های زیر تولید می شود.

 

بتن آماده استاندارد

متداول ترین نوع بتن است که از اجزای اصلی تشکیل دهنده بتن ساخته می شود. بتن استاندارد در طراحی انعطاف پذیری بالایی دارد و می توان آن را در بخش های مختلفی از ساختمان به کار برد.

 

بتن معماری و تزئینی

این بتن به طور معمول در برای ساخت قطعات ساختاری مورد استفاده قرار می گیرد و به دلیل اینکه می توان با آن فرم های متنوع ساخت در سال های اخیر به میزان زیادی مورد استفاده قرار می گیرد.

موارد استفاده از این بتن در استخر، پیاده روها، ورودی ها و … است. برای ایجاد تنوع و زیبایی بصری، می توان روی بتن حکاکی انجام داد.

 

بتن تقویت شده با فیبر

به دلیل فیبر بالا در این نوع بتن مقاومت ساختاری آن افزایش پیدا می کند. بتن فیبری با الیافی مانند فیبر فولادی، فیبر مصنوعی و الیف شیشه ای تقویت می گردد و از آن به منظور کنترل انقباض و نفوذناپذیر شدن بتن استفاده می کنند. در بخش آخر به فروش بتن آماده در قزوین خواهیم پرداخت.

 

بتن پیش ساخته

این بتن در مکان هایی مانند پارکینگ و پیاده رو و به منظور جلوگیری از نفوذ رطوبت و باران مورد استفاده قرار می گیرد.

 

بتن متراکم

به بتن متراکم، بتن غلتکی هم گفته می شود و در فشار زیاد و با تراکم بالا ساخته می شود. این نوع بتن برای ساخت انواع پل و سازه های عظیم مناسب است، شکل دادن به آن سخت است و از بتن استاندارد سفت تر می شود.

 

بتن خود متراکم

این توع بتن آب زیادی دارد و بدون اینکه به نیرویی نیاز باشد به صورت خود به خود به یک بتن یکنواخت تبدیل می گردد.

 

ساخت بتن آماده و انتقال آن به کارخانه

نحوه ساخت بتن آماده دو نوع است:

  1. به شیوه سیستم مرکزی
  2. شیوه کامیون مخلوط کن

از مزیت های اختلاط در مسیر، کمترین میزان تغییر در خواص بتن است. ظرفیت این ماشین ها از ماشین های انتقال دهنده کمتر است و به همین منظور ممکن است مقداری از عملیات اختلاط در کارخانه انجام گیرد و باقی در ماشین مخلوط شود.

نکته ی مهم در مورد انجام عملیات اختلاط این است که هم زدن و مخلوط کردن که به وسیله دوران مخلوط کن انجام می شود، فرق دارد. در بخش های انتهایی مقاله در مورد شرایط فروش بتن آماده در قزوین صحبت خواهیم کرد.

 

خرید و فروش بتن آماده در قزوین

انتخاب نوع بتن در هر پروژه متفاوت است و به شرایط خاص آن بستگی دارد. پیشرفت های ساخت بتن به شکلی بوده که در حال حاضر در برخی از کارخانه ها امکان خرید بتن آماده در کیسه و در وزن های مختلف وجود دارد.

در هر صورت باید مقدار خرید بتن را با توجه به شرایط پروژه خود مشخص نمایید و سپس نسبت به خرید اقدام کنید. با توجه به فروش بتن آماده در قزوین دسترسی به این ماده راحت است.

در پروژه های بزرگتر به دلیل اینکه مقدار بتن مورد نیاز توسط افراد کار بلد و با تجربه تعیین می شود، مشکلی در این زمینه پیش نخواهد آمد اما ممکن است کار برای پروژه های کوچک مانند تعمیرات بخشی از ساختمان و تعیین میزان بتن مورد نیاز سخت باشد. اما در این بخش برای افراد مبتدی نکاتی را ارائه خواهیم داد که می تواند در تعیین مقدار مناسب بتن کمک کننده باشد.

به دلیل اینکه بتن یک سیال است واحد اندازه گیری آن حجم و به شکل متر مکعب انجام می گیرد. نحوه ی اندازه گیری به این صورت است که باید ابتدا محل مورد نظر را متر کنید (طول، عرض، ارتفاع) و پس از به دست آوردن حجم محل مورد نظر میزان بتن مورد نیاز مشخص می شود و می توانید آن را از کارخانه خریداری نمایید.

 

فروش بتن آماده در قزوین

در این مقاله با بتن، ویژگی ها و کاربرد آن، بتن آماده و نحوه ساخت و سایر نکات مربوط به آن آشنا شدید. با توجه به اهمیت بتن در پروژه های مختلف و مزایای بتن آماده، استفاده از این ماده پیشنهاد می شود. چنانچه قصد خرید این ماده را دارید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و با شرایط فروش بتن آماده در قزوین آشنا شوید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به ابهامات و سوالات شما عزیزان خواهند بود.

سفارش آنلاین بتن آماده
از اینکه تا پایان متن با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم، سلامت و شاد باشید.
شماره تماس: 09001887000

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.