فروش روان کننده بتن در کردستان

این مقاله در مورد یکی از مهم ترین مکمل های بتن یعنی روان کننده، کاربردها، ویژگی ها و فروش روان کننده بتن در کردستان نوشته شده است. اگر به اطلاعاتی در این زمینه نیاز دارید تا انتها متن را دنبال کنید.

بتن به عنوان مهم ترین متریال ساختمانی نقاط ضعفی دارد که به منظور رفع آن ها محصولاتی با عنوان مکمل یا افزودنی های بتن تولید شده اند.

هر کدام از این محصولات وظیفه ای دارند و کاری خاص انجام می دهند. به عنوان مثال ضد یخ برای جلوگیری از یخ زدگی بتن در هوای سرد مورد استفاده قرار می گیرد.

روان کننده ها، فوق روان کننده ها و ابر روان کننده ها هم به منظور بالا بردن کارایی بتن استفاده می شوند.
افزایش روانی در بتن مزیت های زیادی دارد. به عنوان مثال باعث ایجاد یک ترکیب یکنواخت می شود. به ترکیبی یکنواخت گفته می شود که ذرات با ابعاد مختلف به خوبی با هم ترکیب شوند و هیج حفره یا فضای خالی باقی نماند. بتنی با این شرایط مقاومت بالایی دارد و در برابر نفوذ آب و یون و سولفات مقاوم است. این موضوع خصوصا در مورد بتن های مسلح که در آن ها ممکن است بر اثر نفوذ آب و حمله ی یون ها خوردگی ایجاد شود، اهمیت پیدا می کند. در ادامه در مورد شرایط فروش روان کننده بتن در کردستان صحبت خواهیم کرد.

مطالعه بیشتر: فروش روان کننده بتن

فروش روان کننده بتن در کردستان
فروش روان کننده بتن در کردستان

روان کننده بتن

به دلیل اهمیت بالای بتن در سازه کیفیت این ماده نقش مستقیمی در کیفیت کلی ساختمان دارد بنابراین عملیات تولید بتن، بتن ریزی و عمل آوری بتن از مراحل مهم به شمار می رود. مکمل ها کمک می کنند تا بتن بهتری داشته باشید.

روان کننده شکل پذیری بتن را افزایش می دهد و آن را بدون کاهش مقاومت به بتنی روان و نرم تبدیل می کند و چسبندگی مخلوط را افزایش می دهد. ایجاد چسبندگی باعث می شود در زمان بتن ریزی، بتن از درون قالب به بیرون نشت پیدا نکند و بتنی منسجم تشکیل شود.

همان طور که می دانید آب در بتن نقش روان کنندگی را برعهده دارد. با سیمان واکنش هیدراتاسیون انجام می دهد و سیمان را به خمیری نرم تبدیل می کند که سایر اجزا مانند شن و ماسه را به هم می چسباند و بتن به جسمی سخت تبدیل می شود. اما مشکل این است که آب باعث کاهش مقاومت بتن می شود اما روان کننده بدون ایجاد تغییر در مقاومت باعث افزایش کارایی بتن می شود. این موضوع باعث می شود بتن در برابر نیروهای فشاری و خزشی مقاوم تر شود.

با توجه به فروش روان کننده بتن در کردستان این محصول به راحتی قابل دسترس است.

 

ویژگی های مثبت روان کننده بتن

در ادامه بیشتر در مورد فروش روان کننده بتن در کردستان صحبت خواهیم کرد.

فروش روان کننده بتن در کردستان
فروش روان کننده بتن در کردستان

انواع روان کننده

روان کننده ها، فوق روان کننده ها و ابر روان کننده ها بر پایه ی پلی کربوکسیلات، نفتالین و لیگنو سولفات و … ساخته می شوند.

فروش روان کننده بتن در کردستان
فروش روان کننده بتن در کردستان

 

نکات ایمنی در زمان استفاده از روان کننده بتن

مزایای روان کننده

نحوه خرید روان کننده بتن

برای اطلاع از قیمت ها و شیوه های فروش روان کننده بتن در کردستان و سایر افزودنی ها با تولید کنندگان و فروشندگان معتبر تماس بگیرید و یا به صورت حضوری مراجعه کنید.

 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.