فروش روان کننده بتن در خوزستان

بتن به عنوان اصلی ترین ماده در ساخت سازه ی ساختمان از سه جز اصلی آب، سیمان و سنگدانه تشکیل می شود. در این ترکیب سنگدانه ها مانند شن و ماسه نقش اجزای پر کننده را دارند و سیمان ماده ای است که با آب ترکیب می شود و خاصیت چسبندگی پیدا می کند و به این ترتیب اجزای تشکیل دهنده ی بتن را به یکدیگر می چسباند.

بتن تازه ماده ای روان و مایع است که پس از گیرش به جسمی سخت و با مقاومت بالا تبدیل می شود. بتن به جز اجزای تشکیل دهنده به افزودنی های دیگری هم نیاز دارد و ما در این مقاله قصد داریم در مورد یکی از مهم ترین مکمل های بتن، کاربردهایش و فروش روان کننده بتن در خوزستان مطالبی ارائه دهیم. لطفا متن را تا انتها بخوانید.

فروش روان کننده بتن در خوزستان
فروش روان کننده بتن در خوزستان

مطالعه بیشتر: فروش روان کننده بتن

تعریف روان کننده بتن

آب در بتن نقش روان کنندگی را بر عهده دارد اما در مواقعی برای اینکه بتن را بدون کاهش مقاومت روان تر کنیم لازم است از روان کننده استفاده شود. البته به جز روان کننده دو مکمل دیگر با نام های ابر روان کننده و فوق روان کننده هم وجود دارند که قدرت بیشتری نسبت به روان کننده دارند.

هرچه در ساخت بتن دقت بیشتری شود و مراحل مطابق با اصول پیش بروند، بتنی مرغوب تر و در نهایت ساختمانی مقاوم و با کیفیت ساخته خواهد شد. البته لازم به ذکر است که بتن علاوه بر سازه در راه سازی، نمای ساختمان و برخی از موارد تزیینی هم مورد استفاده قرار می گیرد و برای این موارد هم می توان از روان کننده استفاده نمود.

در ادامه بیشتر در مورد فروش روان کننده بتن در خوزستان صحبت خواهیم کرد.

فروش روان کننده بتن در خوزستان
فروش روان کننده بتن در خوزستان

روان کننده بتن چیست؟

همان طور که در متن بالا اشاره کردیم آب باعث روان شدن بتن می شود. بنابراین در بتنی که از روان کننده در آن استفاده می کنند نیاز به مصرف آب پایین می آید.

روان شدن بتن سبب می گردد تا تمام اجزای تشکیل دهنده ی بتن از ذرات ریز گرفته تا ذرات درشت تر به خوبی با هم ترکیب شوند و بتنی یکنواخت به وجود آید.

روان کننده ها در انواع مختلفی ساخته می شوند. برخی از آن ها بر پایه ی پلی کربوکسیلات ساخته می شوند. البته روان کننده هایی بر پایه ی نفتالین و لیگنو سولفات هم در بازار وجود دارند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند.

بتن هر چقدر یکنواخت تر باشد و روزنه های کمتری داشته باشد نفوذ ناپذیرتر خواهد بود و بتنی که این ویژگی را داشته باشد در برابر نفوذ آب و سولفات و یون مقاوم خواهد بود و این برای آرماتورها که در برابر این موارد دچار خوردگی خواهند شد، در امان می مانند.

با توجه به نحوه ی فروش روان کننده بتن در خوزستان این محصول به راحتی در دسترس خواهد بود.

از کاربردهای مهم استفاده از روان کننده، ابر روان کننده و فوق روان کننده استفاده در هوای سرد است. زیرا بتن در هوای سرد به سرعت روانی خود را از دست می دهد و این موضوع باعث دیرگیر شدن بتن می شود.

 

فروش روان کننده بتن در خوزستان
فروش روان کننده بتن در خوزستان

ویژگی های مثبت استفاده از روان کننده بتن

برای اطلاع از فروش روان کننده بتن در خوزستان متن را تا انتها مطالعه فرمایید.

 

خرید روان کننده بتن

این محصول بسیار پر فروش و پر مصرف است و با توجه به اهمیتی که در بتن ریزی دارد از محصولات محبوب محسوب می شود. در زمان استفاده از این ماده از دستکش و ماسک استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات دقیق در مورد فروش روان کننده بتن در خوزستان می توانید با مراکز فروش معتبر تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.