فروش روان کننده بتن در همدان

امروزه روان کننده بتن به عنوان یکی از انواع مکمل های بتن بسیار پر فروش و پر مصرف شناخته شده است. در این متن می خواهیم در مورد نحوه ی فروش روان کننده بتن در همدان صحبت کنیم. اگر به این اطلاعات نیاز دارید متن پیش رو را از دست ندهید.

مطالعه بیشتر: فروش روان کننده بتن

فروش روان کننده بتن در همدان
فروش روان کننده بتن در همدان

روان کننده بتن چیست؟

در گذشته در زمان هایی که روانی بتن کاهش پیدا می کرد ( خصوصا در هوای گرم که گرما باعث تبخیر زود هنگام آب درون بتن می شود) افراد ناچار بودند برای افزایش روانی و کارایی بتن به آن آب اضافه کنند. این کار باعث کاهش مقاومت بتن می شد و اگر به تعداد دفعات زیاد انجام شود، اجزای تشکیل دهنده ی بتن دچار جداشدگی می شوند.

اما امروزه با تولید شدن انواع مختلف افزودنی بتن، که هرکدام کاری خاص انجام می دهند و عیب های بتن را رفع می کنند، به جای اضافه کردن آب به ترکیب بتن از روان کننده، فوق روان کننده و ابر روان کننده برای افزایش روانی بتن استفاده می کنند و این اتفاق بدون کاهش مقاومت بتن رخ خواهد داد.

به دلیل اهمیت زیادی که بتن در ساخت ساختمان و پروژه های عمرانی دارد، هر چقدر در ساخت بتن مرغوب دقت به عمل آید نتیجه ی پروژه مثبت تر خواهد بود. دسترسی به این محصول با توجه به فروش روان کننده بتن در همدان و سایر شهرها راحت است.

 

تاثیرات روان کننده روی بتن

این محصول عدد اسلامپ بتن را بالا می برد و بالارفتن اسلامپ بتن روانی را در بتن افزایش می دهد. هر چه بتن روان تر باشد ترکیبی یکنواخت تر به وجود می آید و در نهایت بتنی خواهیم داشت که خلل و فرج ندارد. ترکیب یکنواخت یعنی اینکه تمامی ذرات ریز و درشت تشکیل دهنده ی بتن به خوبی در هم آمیخته می شوند و بتنی صاف به وجود می آورند.

در ادامه بیشتر در مورد شرایط فروش روان کننده بتن در همدان صحبت خواهیم کرد.

بتن در هوای سرد به سرعت روانی خود را از دست می دهد و دیرگیر می شود. بنابراین در زمان مناسب به مقاومت لازم نخواهد رسید و مقاومتش را از دست خواهد داد. اگر در این مواقع از روان کننده یا ضد یخ استفاده شود این مشکل بر طرف خواهد شد.

فروش روان کننده بتن در همدان
فروش روان کننده بتن در همدان

انواع روان کننده بتن

  1. ساخته شده از کربوکسیلات
  2. ساخته شده از نفتالین
  3. ساخته شده از لیگنو سولفات
  4. روان کننده ی نوع A که مصرف آب را کاهش می دهد.
  5. و …

 

روش اضافه کردن به اختلاط

در زمان ترکیب شدن مواد مختلف بتن و در آخرین مرحله به ترکیب اضافه می شود و پس از اضافه شدن حدود 3 الی 4 دقیقه عملیات هم زدن ادامه پیدا خواهد کرد.

نقاط ضعف استفاده از روان کننده بتن

تا زمانی که به اندازه ی مناسب از روان کننده استفاده شود مشکلی ایجاد نخواهد کرد اما به محض اینکه مقدار از حدی بیشتر شود باعث آب انداختن بتن می شود. این مشکل مقاومت بتن را به حد زیادی کاهش می دهد و این موضوع می توان ضربه ی بزرگی به مقامت کل ساختمان وارد کند.

همیشه روی بسته بندی روان کننده نحوه ی صحیح مصرف درج شده است چون این مقدار توسط تولید کننده و با در نظر گرفتن اجزای سازنده روان کننده تعیین شده است، دقیق و مناسب است اما کمک گرفتن از کارشناسان و استفاده از طرح های اختلاط آزمایشی هم کمک بزرگی به تعیین مقدار مصرف مناسب روان کننده خواهد کرد. استفاده بیش از حد روان کننده بتن را کندگیر می کند.

برای اطلاع از نحوه ی فروش روان کننده بتن در همدان به ادامه متن توجه کنید.

مزیت های استفاده از روان کننده بتن

فروش روان کننده بتن در همدان و سایر شهرها به صورت گسترده انجام خواهد شد.

خرید محصول

برای اطلاع از شرایط فروش روان کننده بتن در همدان به مراکز فروش معتبر مراجعه نمایید و یا با تولید کنندگان تماس حاصل فرمایید. از اینکه تا انتها با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.