فروش روان کننده بتن در آذربایجان

بتن مهم ترین مصالح در صنعت ساختمان سازی به شمار می رود. به دلیل اینکه بخش اعظمی از سازه ی بنا را بتن تشکیل می دهد پس تاثیر بسیار زیادی در مقاومت و استحکام ساختمان دارد.
کاربرد بتن به همین مورد خلاصه نمی شود و از این ماده در راه سازی، ساخت قطعات پیش ساخته، نمای ساختمان، وسایل تزیینی و … هم استفاده می کنند. در همه ی موارد بتن باید ویژگی های خاصی برای همان کار را داشته باشد تا بتوان بهترین نتیجه را از آن گرفت.
از سری محصولاتی که به ایجاد بتنی مناسب و مقاوم کمک می کنند روان کننده ها هستند. در این مقاله در مورد فروش روان کننده بتن در آذربایجان و کاربرد و ویژگی های آن صحبت خواهیم کرد.

مطالعه بیشتر: فروش روان کننده بتن

فروش روان کننده بتن در آذربایجان
فروش روان کننده بتن در آذربایجان

 روان کننده بتن

روان کننده یکی از مواد پلیمری است که باعث افزایش کارایی در بتن می شود. وقتی بتنی روان باشد اجزای تشکیل دهنده ی آن به صورت یکنواخت با هم ترکیب می شوند و هیچ حباب هوا یا روزنه ای در بتن ایجاد نخواهد شد. بدهی است بتنی که حفره نداشته باشد در برابر نفوذ آب و … مقاوم است و همچنین با استحکام تر است و دوام بیشتری دارد.

یکی از ضعف های بتن های مسلح، خوردگی آرماتور است. به همین دلیل باید سعی شود بتن با انسجام بیشتر و حفره های کمتری به عمل آید تا آب و مواد دیگر نتوانند به درون بتن نفوذ کنند و باعث خوردگی آرماتورها شوند. به همین دلیل است که روان کننده و فوق روان کننده و ابر روان کننده، مکمل هایی پر مصرف هستند. برای اطلاع از فروش روان کننده بتن در آذربایجان متن را تا انتها بخوانید.

در صورت استفاده از روان کننده در بتن به دلیل اینکه اسلامپ بتن افزایش پیدا می کند نیاز به ریختن آب کاهش می یابد و به این شکل بتنی با مقاومت بالاتر به عمل می آید. زیرا آب مقاومت بتن را کاهش می دهد. اما روان کننده بدون کاهش مقاومت، روانی بتن را به اندازه ی لازم افزایش می دهد.

در ادامه بیشتر در مورد فروش روان کننده بتن در آذربایجان صحبت خواهیم کرد.

 

چرا از روان کننده استفاده کنیم؟

این محصول شیمیایی مقاومت بتن در برابر نیروهای فشاری، خزشی و … را افزایش می دهد. به دلیل مواد سازنده ی روان کننده که خاصیت سیمانی دارند، نیاز به مصرف سیمان با عیار بالا کاهش پیدا می کند.

بتن روان شده بهتر در قالب هایی با شکل هلی خاص یا باریک قرار می گیرد و بتن ریزی هایی که تعداد میلگرد در آن ها زیاد است را راحت می کند.

این ماده شکل پذیری بتن را افزایش می دهد و باعث جلوگیری از بیرون زدگی بتن از قالب می شود.

بهبود یافتن خواص بتن با روان کننده سبب می شود بین بین و آرماتورها پیوند و اتصالی محکم تر شکل بگیرد. همچنین بتن در مدت زمان کمتری به مقاومت لازم می رسید.

استفاده از روان کننده به دلیل اینکه عملیات پمپاژ بتن را تسهیل می کند، باعث می شود استهلاک تجهیزات و ماشین آلات کم تر شود. برای اطلاع از نحوه ی فروش روان کننده بتن در آذربایجان متن را تا پایان مطالعه فرمایید.

فروش روان کننده بتن در آذربایجان
فروش روان کننده بتن در آذربایجان

 

میزان استفاده از روان کننده

برای رسیدن به روش صحیح مصرف می توانید به روش دستورالعمل درج شده روی بسته بندی عمل کنید. البته راه مطمئن تر استفاده از طرح های اختلاط آزمایشی و کمک گرفتن از کارشناس مربوطه است.

استفاده ی بیش از حد از روان کننده باعث ایجاد مشکلاتی ازجمله ایجاد حباب هوا در بتن (کاهش مقاومت)، و جداشدگی و آب انداختگی بتن خواهد شد.

یکی دیگر از مشکلات استفاده ی بیش از حد روان کننده، کندگیر شدن بتن است و چنانچه بتن در زمان مناسب به گیرش مناسب نرسد، به میزان چشمگیری مقاومتش از دست خواهد رفت.

برای اطلاع از شرایط فروش روان کننده بتن در آذربایجان به ادامه ی مقاله توجه کنید.

فروش روان کننده بتن در آذربایجان
فروش روان کننده بتن در آذربایجان

انواع روان کننده بر اساس مواد تشکیل دهنده

روان کننده ها، فوق روان کننده ها و ابر روان کننده ها بر پایه ی پلی کربوکسیلات اتر، نفتالین و لیگنو سولفات و … تولید می شوند. هر کدام از این مکمل ها ویژگی های خاص خود را دارد و در مواقع مناسب و بسته به شرایط انتخاب می شوند.

نحوه خرید روان کننده بتن

برای اطلاع از قیمت ها و نحوه ی فروش روان کننده بتن در آذربایجان و سایر افزودنی ها با تولید کنندگان و فروشندگان معتبر تماس بگیرید.

 

 

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.