کفسازی در استان کرمان

در این بخش از مقاله های تخصصی کفسازی در استان کرمان را مورد بررسی قرار می دهیم. با توجه به این که در حال حاضر کف سازی با بتن به صورت متداول انجام می شود و بتن به یکی از مهم ترین متریال برای کفسازی در استان کرمان و کل دنیا تبدیل شده تصمیم گرفتیم به بحث در مورد بتن و ویژگی های آن بپردازیم.

کفسازی در استان کرمان
کفسازی در استان کرمان

کفسازی در استان کرمان چیست؟

کفسازی در استان کرمان به آن بخش از کف گفته می شود که باعث ایجاد سطحی قابل استفاده، تمیز و زیبا می شود. شاید بدانید که کف از لایه های مختلفی همچون بتن، تاسیسات، آرماتورها و … تشکیل می شود.

یعنی می توان گفت هر کف یا سقف دارای اعضای سازه ای و غیر سازه ای است. کف سازی به آن بخش گفته می شود که تاثیری در سازه و مقاومت ندارد و تنها برای قابل استفاده شدن محیط اجرا می گردد.

در حال حاضر محصولاتی به صورت گسترده تولید می شوند که امکان کف سازی با آن ها وجود دارد. حتما با سرامیک، پارکت، کاشی و مصالحی از این قبیل آشنایی دارید. تمامی موارد گفته شده در شرایط خود برای کف سازی مناسبند و مورد استفاده قرار می گیرند.

اما بتن برای کفسازی در استان کرمان یک ویژگی خیلی خاص دارد و آن هم مقاومت بسیار بالای ماده است. امروزه کف پوش های بتنی با رنگ ها و طرح های متنوع زیادی تولید می شوند و در بازار عرضه می گردند. این موضوع سبب شده تا کف پوش های بتنی زیبایی و مقاومت بسیار بالا را در کنار هم داشته باشند و به محصولی بسیار محبوب در صنعت ساختمان سازی تبدیل شوند.

همان طور که اشاره کردیم محصولات مختلف برای کف سازی ویژگی های خاص خود را دارند. بتن نیز با توجه به خصوصیاتش برای کف سازی روی زمین خشک، نیمه خشک و خیس به کار می رود در بخش بعدی به تفاوت های میان این کفسازی در استان کرمان می پردازیم.

مطالعه بیشتر: کفسازی در استان گلستان

کفسازی در استان البرز

تعریف زیرسازی

برای ایجاد کف مقاوم، زیبا و اصولی حتما لازم است زیرسازی انجام شود. زیرسازی برای کفسازی در استان کرمان به فعالیت هایی گفته می شود که در طی آن زمین برای اجرای لایه ی اصلی کف سازی مهیا می گردد.

گاهی لازم است خاک برای اجرای کف مقاوم گردد یا خاکبرداری و خاکریزی انجام شود. تمامی این کارها باید در جهت ایجاد یک بستر مقاوم، مسطح و تراز برای اجرای کف اصلی انجام شود.

 

چگونه از نفوذ رطوبت جلوگیری کنیم؟

در کف سازی بحثی در خصوص رطوبت وجود دارد. رطوبت معمولا برای کف هایی که روی فونداسیون اجرا می شوند و کف فضاهای خیس مانند آشپزخانه، حمام و … اهمیت پیدا می کند.

برای این که کفسازی در استان کرمان مقاومت بیشتری داشته باشد خاک زیرسازی را متراکم می کنند. این کار سبب می شود از ایجاد نشست های ناهمگون و ترک در کفسازی در استان کرمان جلوگیری شود اما همین کار مثبت باعث می شود در صورتی که رطوبت در خاک وجود داشته باشد، خاک متراکم بر اساس قانون موئینه بیشتر آن را به خود جذب کند.

برای جلوگیری از این اتفاق لایه ای از قلوه سنگ که به آن بلوکاژ می گویند روی خاک اجرا می شود.

پس ابتدا خاک را به خوبی متراکم می کنند و در مرحله بعدی با اجرای بلوکاژ مانع از نفوذ رطوبت به کف و محیط داخلی ساختمان می شوند.

در کفسازی در استان کرمان روی زمین چنانچه رطوبت خاک خیلی زیاد باشد و با وجود بلوکاژ باز هم امکان نفوذ رطوبت وجود داشته باشد از لایه های قیر و گونی استفاده می کنند.

 

اجرای کف سازی در طبقات

اجرای کفسازی در استان کرمان برای طبقات نیز ویژگی های خود را دارد و نیاز است زیرسازی انجام شود.

در کف سازی طبقات که سقف طبقه ی زیرین خود هستند ابتدا بخش های سازه ای که شامل آرماتور و تیر است اجرا می گردد و بعد خواهید دید که این کف به دلیل وجود خاک و ناهموار بودن قابل استفاده نیست. پس زیرسازی و کف اصلی اجرا می گردد.

برای زیرسازی طبقات در کفسازی از مصالح سبک استفاده می کنند تا هم سطح هموار مناسب کف سازی فراهم شود و هم وزن سازه افزایش پیدا نکند.

این لایه باعث افزایش مقاومت در سقف و سازه نمی شود و باید تا جای ممکن تلاش شود بار اضافی برای سازه ایجاد نکند.

 

عایق کاری کف

همان طور که در بخش قبلی گفتیم عایق کاری در فضاهای خیس مانند آشپزخانه، حمام و … با کف خشک متفاوت است چرا که نیاز به اجرای عایق کاری است. گاهی برای محکم کاری دو لایه قیر و گونی اجرا می کنند. اجرای لایه های عایق اصول و قواعد خودش را دارد که باید به آن ها توجه شود و مطابق با مباحث مقررات ملی اجرا گردد.

در مورد اجرای همه لایه های کف موضوع بسیار مهم کیفیت مصالح و اجرای درست و اصولی آن است. پی لازم است کار را به کاردانش بسپارید. کارشناسان ما آماده ارائه مشاوره های رایگان در این خصوص هستند پس با تلفن های موجود در سایت تماس بگیرید.

برای کفسازی در استان کرمان در فضاهای خیس اجرا باید به گونه ای انجام شود که شیب مناسب بین یک و نیم تا سه درصد به سمت آبرو اجرا گردد. این کار باعث می شود هیچ آبی در هیچ گوشه ای از فضاهای خیس جمع نشود و احتمال نفوذ رطوبت به فضاهای دیگر از بین برود.

کفسازی در استان کرمان
کفسازی کرمان

 

بررسی ویژگی های بتن کفسازی در استان کرمان

به دلایلی که در این بخش شرح می دهیم بتن برای کفسازی در استان کرمان به صورت متداول اجرا می شود:

در این مقاله با کفسازی در استان کرمان آشنا شدیم. چنانچه به توضیحات بیشتری نیاز دارید با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: 09001887000

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.