میکسر سنگ مصنوعی با پیشرفت های چشم گیر صنعت ساختمان سازی و توجه به مصالح دوست دار محیط زیست. همچنین سلیقه ی متفاوت انسان هاو علاقه به رنگ و طرح های چشم نواز تمایل به سمت تولید سنگ های مصنوعی افزایش یافته است.

میکسر یا سنگ مصنوعی (AS)یک ماده کامپوزیتی است. که از ترکیب قطعات سنگ های طبیعی و پودرها همراه. سیمان و یا هر ماده چسباننده نظیر افزودنی های پلیمری به عنوان چسب به دست می آید. این نوع سنگها چگالیای بین m3/1100Kg تا m3/Kg 1300 دارند در نتیجه نسبت به سنگهای طبیعی سبک هستند و به راحتی نصب میشوند.

همچنین سنگ های مصنوعی در برابر سایش. مواد اسیدی، ضربههای شدید، دمای بالا و فشار زیاد مقاومت خوبی نشان میدهد و ارزان تر میباشند.

از دستگاه هایی که در تولید سنگ مصنوعی کاربرد دارند. میتوان به  سنگ مصنوعی ، دستگاه ساب ، دستگاه فرز و میز ویبره اشاره کرد. در ادامه به توضیح مطالبی در رابطه با مهمترین دستگاه پرداخته شدهاست.\


نمونه فیلم میکسر سنگ مصنوعی

میکسر سنگ مصنوعی

برای تولید میکسر مصنوعی ضایعات سنگ های طبیعی به همراه ماده چسباننده مورد نظر درون میکسر مخلوط میشود. و سپس قالب گیری صورت میگیرد. به دلیل متفاوت بودن خواص سنگهای مصنوعی و مواد افزودنی بهتر است از میکسرهای مخصوص این فرآیند استفاده شود.

معیار مهم کیفیت تولید  سنگ مصنوعی، همگن بودن مواد پس از اختلاط است. عملکرد این نوع سنگ توسط ریز ساختار آن تعیین می شود. ریزساختار آن با ترکیبات آن، شرایط عملآوری و همچنین با روش اختلاط و شرایط میکسر مورد استفاده برای ساخت تعیین می شود.

اختلاط فرآیند پیچیده ای است. که تحت تأثیر نوع میکسر، چرخه اختلاط که توسط مدت زمان، روش بارگذاری و انرژی اختالط تعریف می شود، می باشد.

با سنگ مصنوعی میتوان به راحتی انواع سنگهای مصنوعی. ضایعات سنگهای طبیعی و انواع افزودنی ها نظیر رزین سنگ مصنوعی. رنگ های مخصوص جهت ساخت بتن رنگی را ترکیب نمود.

توضیحات بیشتر میکسر 

برای ترکیب برخی از مصالح ساختمانی و رسیدن به نتیجه مطلوب، قدرت بیشتری در میکسر لازم می‌باشد. به همین علت میکسر سنگ مصنوعی انتخاب مناسبی است. با بکارگیری میکسر سنگ مصنوعی، ملات مورد نظر به صورت کاملا همگن و با کیفیتی بالاتر تولید می‌شود.

در واقع آمیختن صحیح مواد در میکسر سنگ مصنوعی، محیط را برای واکنش‌های پلیمریزاسیون و هیدراتاسیون مناسب می‌نمایند. علت این امر چرخش سریع‌تر پره‌ها، تقریبا 36 دور در دقیقه و همچنین تعداد بازوهای میکسر سنگ مصنوعی 6 عدد می‌باشد که نسبت به میکسرعادی تقریبا دو برابر است. لازم به ذکر است که این بازوها قابلیت تنظیم شدن با زاویه‌های مختلف را دارا می‌باشند.

مخزن و تیغه دو قسمت اصلی میکسرها میباشند. این تیغه طبق کارکرد میکسر در سه حالت بیلچهای، پاروای و تیغه تیز موجود میباشد. البته اصولا تیغه میکسرها قابل تعویض هستند. در این صورت با داشتن انواع مختلف آن میتوان برای کارهای مختلف از یک میکسر استفاده نمود. جنس بدنهی میکسر اغلب فوالدی، آلومینیومی، چدنی و تیتانیوم میباشد. 

کارکرد میکسر سنگ مصنوعی

میکسر یا سنگ مصنوعی یک عملیات وابسته به زمان است. از اختلاط مواد تشکیل دهنده بتن تا سفت شدن آن فاصله بسیار کوتاه زمانی وجود دارد. زمانی که اگر به سر آید، یقینا شما را با بتن سخت شده ای مواجه خواهد کرد و اگر این بتن در جای خود قرار نگرفته باشد،مصنوعی دردسر های بسیاری در پی خود خواهد داشت. سنگ از طرفی اختلاط بتن اصلی ‌ترین فاکتور در استحکام آن است. اگر به هر دلیلی نتوانید مواد تشکیل دهنده بتن را به خوبی در هم آمیزید، یقینا با بتن بسیار ناهمگن و ضعیف و شکننده ای در فاز نهایی کار مواجه خواهید شد.

دستگاهی که می ‌تواند بتن را به موقع و با کیفیت مطلوب تهیه کند، بتونیر می باشد. از این رو می‌ توان هر مخزنی را که با توانایی حمل بتن است و در حین انتقال قابلیت آن را دارد که بتن را بچرخاند تا همزمان با اختلاط خوب مواد تشکیل دهنده، مانع از گیرش آن تا محل مصرف نهایی باشد سنگ‌ مصنوعی  نامید.

مزایای استفاده از میکسر سنگ مصنوعی

1 .استفاده از میکسر های سنگ های مصنوعی با کیفیت مطلوب، طول عمر محصول نهایی را افزایش میدهد زیرا مخلوطی همگن تر را نتیجه میدهد.

2 .تعبیه دستگیرهای در کف این میکسر که باعث میشود به راحتی روی میز ویبره قرار گیرد و موجب به انتقال سریع مواد به میز ویبره را میشود.

3 .انواع رنگ ها به راحتی باز شده و یکدست پخش میشوند.

4 .موجب براق، صیقلی و زیباتر شدن محصول میشود.

معرفی انواع خاصی از میکسر سنگ مصنوعی


1 .میکسر سنگ مصنوعی طرح پن

این نوع میکسر، میکسر گریز از مرکز و منبسط شونده میباشد. این نوع میکسر سنگ مصنوعی قدرت خیلی باالیی در تولیدچسب بتن و کاشی، سنگ مصنوعی نما و موزاییک دارد.

موتور برقی به کار رفته در این میکسر 15 اسب بخار است و دارای گیربکس فوالدی 185 میباشد. همچنین این میکسر سنگ مصنوعی دارای بازوهای گریز از مرکز ویژه 40 میلیمتری با ارتفاع قابل تنظیم شونده، با 5 عدد تیغه مقاوم در برابر سایش است.

که ضخامت ورق کف میکسر 15 میلی متر و ضخامت دیوارهی میکسر سنگ مصنوعی 8 میلیمتر است. این میکسر سنگ مصنوعی از قابلیت حمل توسط دو چرخ ثابت صنعتی و 3 چرخ متحرک ثابت برخوردار میباشد. همچنین دارای یک قسمت خروجی دستی از زیر است.

میکسر سنگ مصنوعی طرح پن از ظرفیت تولید مالت با وزن 450 کیلوگرم و چگالی معمولی ، ظرفیت اختالط مواد با جرم فوق سبک در حدود 600 تا 700 کیلوگرم، ظرفیت ساخت چسب کاشی خمیری 700 کیلوگرمی و چسب کاشی پودری 800 تا 900 کیلوگرمی و همچنین ظرفیت تولید بتن تا 500 کیلوگرم برخوردار است.

مزایای میکسر سنگ مصنوعی طرح پن

از مزایای این میکسر سنگ مصنوعی میتوان به قابلیت راه اندازی کارگاه سنگ مصنوعی تزیینی با ظرفیت مناسب، قابلیت ارتقاء میکسر و امکان استفاده از میکسر در خط تولید اتوماتیک و نیمه اتوماتیک سنگ مصنوعی اشاره کرد.

با قرار دادن لوازم جانبی، جک پنوماتیک، یراق آالت و شیرآالت، سنسور تشخیص مصالح سنگ مصنوعی در خط تولید اتوماتیک و نیمه اتوماتیک قابل استفاده می باشد.

2 .میکسر سنگ مصنوعی طرح ریبون

این میکسر برای تولید چسب کاشی استفاده میشود. پرههای این میکسر در حالت قائم قرار دارند به همین دلیل قدرت اختلاط این میکسر نسبت به میکسر طرح پن پایین میباشد.

3 .میکسر سنگ مصنوعی دو قلو

برای ایجاد زیبایی بیشتر در تولید سنگ مصنوعی میتوان از رنگهای رگهدار استفاده نمود، تا سنگی مصنوعی شبیه به مرمر حاصل شود.

برای تولید این نوع سنگ با طرح چشمنواز، میکسر سنگ مصنوعی توسط میکسر آزمایشگاهی ارتقا پیدا میکند که به اصطلاح به این میکسر، میکسر سنگ مصنوعی دو قلو میگویند. رنگ اصلی مورد نظر در میکسر اصلی و رنگ رگهای در میکسر کوچک مخلوط میشود.

4 .میکسر سنگ مصنوعی نانو سمنت پلاست

میتوان گفت، میکسر سنگ مصنوعی دو قلو، سنتی و اقتصادی میباشد. با پیشرفت تکنولوژی، میکسر سنگ مصنوعی نانو سمنت پالست که نوعی میکسر مخصوص برای ایجاد رگههای رنگی در سنگ میباشد، به صورت تماما اتوماتیک ساخته شد. این میکسر سنگ مصنوعی خطاهایی که در هنگام کار با میکسر سنگ مصنوعی دو قلو وجود دارد را به حداقل میرساند.

ویژگی میکسر سنگ مصنوعی

از دیگر مزایای این میکسر به ضدسایش بودن جداره دیگ میکسر و ورق کف میکسر و مهم تر ضدسایش بودن پره های میکسر های سنگ مصنوعی تولید شده در شرکت سبک سازان زرین نقش می توان نام برد که سبب بالا رفتن کارایی و عمر مفید دستگاه می شود. این خصوصیت از آن جهت قابل اهمیت است که مصالح شن و ماسه در هنگام مخلوط شدن درون میکسر با مرور زمان سبب سایش دیگ، پره ها و کف میکسر می شود و از عمر دستگاه می کاهد.

این سنگ مصنوعی با تحقیقات گسترده صورت گرفته توسط متخصصان این مجموعه، با گیربکس پر قدرت و الکتروموتور توان بالا در جهت اختلاط انواع بتن چه بتن آماده و یا تولید قطعات پیش ساخته انواع ملات های ساخته شده طراحی شده است.

در صورتی که سازنده ای تصمیم به ساخت میکسر مصنوعی می کند باید در نظر داشته باشد که بهتر است با یک متخصص بتن که تجربه علمی آزمایشگاهی و اجرایی داشته باشد مشورت کند تا بتواند بنا به تقاضای اپراتور ساخت بتن عمل کند و معایب میکسر را با توجه به کاربری آن رفع و در صورت لزوم، دستگاه را ارتقا دهد.

نگاهی بر ویژگی‌های میکسر سنگ مصنوعی

مصالح دانه‌ای، مانند شن و ماسه و انواع سنگ‌های طبیعی و مصنوعی با ساییده شدن به دیواره دیگ‌های اختلاط موجب فرسایش دستگاه می‌شوند. میکسر های سنگ مصنوعی با برخورداری از جداره‌ و پره‌های ضد سایش طول عمر بیشتری دارند. همچنین جوشکاری‌های دقیق و سالم در افزایش طول عمر میکسر سنگ  تاثیرگذار می‌باشد.
میکسر مصنوعی علاوه بر تولید سنگ مصنوعی در تولید بلوک سیمانی، موزائیک و همچنین بتن‌های خاصی مانند بتن اکسپوز یا بتن نما استفاده می‌شوند.
با توجه به اهمیت سرعت پیشرفت پروژه، میتوان اظهار نظر کرد که استفاده از میکسر های سنگ مصنوعی موجب افزایش سرعت تولید محصول می‌شود. میکسر سنگ  با میز ویبره فیکس می‌شود و به راحتی انتقال صورت می‌گیرد.
موتور میکسر  مصنوعی از قدرت بیشتری برخوردار است که می‌توان آن را طبق سلیقه فرد، تک فاز و یا سه فاز ساخت.
انواع رزین‌ها و رنگدانه‌های مصنوعی به راحتی در این نوع میکسر در هم آمیخته شده و بهترین واکنش بین آنها و دیگر اجزای محصول تولیدی ، بوجود می‌آید.

انواع میکسر سنگ مصنوعی

1. میکسر 300 کیلوگرمی، موتور 3 اسب بخار، تک فاز

2. میکسر 500 کیلوگرمی، موتور 5 اسب بخار، سه فاز

3. میکسر 800 کیلوگرمی، موتور 15 اسب بخار، سه فاز

عدد اول مقدار گنجایش ملات می‌باشد. همچنین تعداد اسب بخار نشان دهنده‌ی قدرت موتور آن می‌باشد. هر سه نوع میکسر های سنگ مصنوعی ذکر شده ضخامت ورقی در بازه‌ی 8-10 میلی متر را دارا می‌باشند.

ضرورت استفاده از میکسر سنگ مصنوعی

زمانی که شما مالت بتن را آماده میکنید؛ این مخلوط در سریعترن زمان ممکن سفت میشود. به صورتی که حدفاصل بین مخلوط شدن تا سفت شدن مالت بتن، فاصله زمانی کمی است. اما بحث اینجاست که اگر مالت بتن سفت شد؛ دردسرهای بعدی رو به دنبال خواهد داشت.چون در این صورت، ساختار بتن ضعیف شده و قابلیت ساخت سنگ مصنوعی مرغوب وجود نخواهد داشت.

ویژگیهای مهم یک میکسر سنگ مصنوعی

تا اینجا متوجه شدید که میکسر های سنگ مصنوعی چه تاثیر زیادی بر روی تولید سنگ مصنوعی با کیفیت دارد. اما این کاریک شرط دیگه هم دارد و آن، کیفیت خود دستگاه میکسر است. سوالی که در اینجا مطرح میشود این است که یک میکسر مرغوب چه ویژگی هایی دارد؟ در ادامه به این موضوع اشاره خواهیم کرد:

1 -یکی از مهم ترین خصوصیات یک میکسر خوب، قدرت موتور و دوره مناسب آن است. این خصوصیات به دستگاه کمک میکند تا عملیات برهم زدن مخلوط بتن، با سرعت بیشتر و زمان کمتر انجام شود.

2 -جنس دندههای انتقال دهنده موتور باید از کیفیت خوب و مناسبی برخوردار باشد. چون دندهها در حین

چرخش درگیری کامل دارد و باید به گونه ای باشد که شکستگی و فرسایش پیدا نکند.

نکات مهم در استفاده از میکسر

ساعت کارکرد

قطعا برای هر دستگاهی یک ساعت مفید در نظر گرفته شده است. بدیهی است در صورتی که زمان

بیشتری از آن استفاده شود؛ زودتر مستهلک خواهد شد.

نوع بتن استفاده شده نوع بتن استفاده شده در خرابی میکسر سنگ مصنوعی نقش مهمی ایفا میکند. معموال بتن ها را به دو دسته ریز و درشت میتوان تقسیم کرد.

نوع فضای کار

در محیطهایی که درصد گرد و خاک زیاد است، دستگاه زودتر دچار خرابی میشود. از این رو باید محیط مناسبی را برای آن انتخاب کرد. 

تفاوت میکسر سنگ مصنوعی و میکسر معمولی

1.میکسرهای معمولی فقط مصالح را میچرخاند. و نمیتواند زمینه واکنش های پلیمری زاسیون و هیدراتاسیون را به خوبی فراهم نماید. 

2.تعداد دور در دقیقه در میکسرهای معمولی حداکثر 25 دور میباشد. با این تفاوت که میکسرهای سنگ مصنوعی حدودا 35دور در دقیقه میچرخند. 

3.بازوهای میکسر های سنگ مصنوعی نسبت به میکسر معمولی قابل تنظیم، با قطر مناسبتر و تعداد بیشتری هستند، همچنین دربرابر سائیدگی مقاوم شدهاند. 

4.قدرت و سرعت حرکت پره های میکسر سنگ مصنوعی بالاتر میباشد. این موضوع در اختلاط امری مهم و موثر میباشد. به طوریکه سرعت زیاد آن موجب آب انداختگی و سرعت کم موجب تبخیر آب محصول میشود که کارایی را کاهش میدهد. 

5.بازده سنگ مصنوعی بیشتر می باشد. مفهوم “بازده میکسر” برای مشخص کردن اینکه چگونه یک میکسر می تواندمحصول یکنواخت را از اجزای تشکیل دهنده خود تولید کند، استفاده می شود.

کاربردهای میکسر سنگ مصنوعی

1 .ترکیب مواد انواع سنگ های مصنوعی و موزائیک. 

2 .حمل و مخلوط کردن مواد اولیه تولید بتن با چگالی بالا .

3 .ترکیب رزین با سیمان،/ ماسه، آهک و سیلیس .

اجزای میکسر سنگ مصنوعی

1.تسمه های توپر به سطح   mm2  20*60 از جنس سیکا.

2 .همزن هایی از جنس لوله های پتروشیمی که در برابر سائیدگی به شدت مقاوم هستند.

3 .پره ها ضد سایش، بدنه با جنس کربن باالی روس، شفهایی از جنس سیکا

4 .گیربکسهای شاکرین با کیفیت بالا.

5 .موتورهای الکتروژن و موتورژن .

نحوه ساخت میکسر سنگ مصنوعی

شن و ماسه و یا دیگر قطعات سنگی داخل میکسر باعث سایش دیواره میکسر میشوند. به همین علت جنس جداره میکسر سنگ مصنوعی از آلیاژ ضد سایش است تا سختی دیگ افزایش یابد. همچنین از آهن نورد شده، با نوع جوش مستقیم کارخانه ای در این میکسر استفاده شدهاست.

جنس پره های ضد سایش میکسر سنگ مصنوعی نیز از فوالد ضد سایش میباشد که نسبت به آهن دوام و طول عمر بیشتری به دستگاه میبخشد. قسمت انتهایی این پرهها خیلی بیشتر در معرض سایش قرار دارد. برای بهبود این قسمت، ورقه هایی از جنس آلیاژ سیکا تعبیه شدهاست. میتوان قسمت پشت این پره ها را نیز با این ورقها تقویت نمود تا وزن بیشتری را تحمل کنند.

در ابتدا و انتهای لوله بلبیرینگ (Bearing Ball) ،لوله ای از جنس سیلکا با قطر 25 میلی متر قرار دارد که با توجه به سختی بالایی که دارد موجب افزایش دوام میکسر سنگ مصنوعی میشود.

نرخ تولید میکسر سنگ مصنوعی

یکی دیگر از شاخص های کارایی میکسر های موجود نرخ تولید است. نرخ تولید مقدار محصول تولید شده در یک بازه زمانی است.
نرخ تولید بستگی به زمان مورد نیاز برای بارگیری میکسر. زمان اختالط، زمان تخلیه و زمان تمیز کردن دارد. اغلب این مرحله آخر، یعنی تمیز کردن بخشی از چرخه اختلاط در نظر گرفته نمی شود. اگر میکسر مداوم باشد یا فقط یک بار در روز تمیز شود، این حذف منطقی است.

میکسر های سنگ مصنوعی به دلیل پره و بازوهای بیشتر و تعداد دورهای بیشتر نسبت به میکسر معمولی نرخ تولید باالتری دارد.
البته به دلایل اقتصادی. نرخ تولید باید بالا باشد. با این حال، باید درک کرد که مبنای کارایی یک میکسر صرفاً بر اساس نرخ خروجی خطرناک است. زیرا کیفیت محصول تولید شده در نظر گرفته نمی شود.

سخن پایانی

نیاز به یافتن مواد جایگزین جدید برای جایگزینی شن و ماسه رودخانه دغدغه انسان ها میباشد تا از فرسایش بیش از حد رودخانه و آسیب به محیط زیست جلوگیری شود. با استفاده از سنگ های مصنوعی و مصالح نوین در ساختو سازهای خود گامی مثبت در این جهت میتوان برداشت. همچنین استفاده از ابزار و دستگاه مناسب نظیر سنگ مصنوعی که با طراحی و مشخصات فنی مناسب خود، تاثیر بس زایی در کیفیت محصول نهایی خواهد داشت، موجب صرفه جویی در وقت و هزینه میشود.

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.