کفسازی در استان قم

بتن برای کفسازی در استان قم و در محوطه، پارک ها، پارکینگ ها و فضاهایی از این قبیل گزینه مناسبی محسوب می شود.

از آن جا که استفاده از کف پوش های بتنی و کف بتنی به شیوه ای رایج و متداول تبدیل شده است، تصمیم گرفتیم در این بخش به شرح خصوصیات کفسازی در استان قم با استفاده از بتن بپردازیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

کفسازی در استان قم
کفسازی در استان قم

کف بتنی چیست؟

کف سازی به آماده سازی و پرداخت نهایی کف گفته می شود به صورتی که برای بهره برداری آماده شود و کف سالم و تمیز باشد.

بتن به عنوان ماده ای مقاوم برای کف فضاها و مکان های مختلف به کار می رود. اما مکان هایی مانند محوطه، پیاده رو، پارکینگ و …. که باید کفی مقاوم داشته باشند، برای استفاده از بتن در اولویت قرار دارند.

بتن ماده ای با قیمت مناسب است که با تکنیک های مختلفی برای کفسازی در استان قم مورد استفاده قرار می گیرد. نحوه اجرای بتن کف و استفاده از نوع تکنیک به شرایط هر پروژه بستگی دارد و طراح آن را مشخص می کند. زیرا تکنیک و نوع اجرا باید بتواند پاسخگوی نیازهای هر شرایط باشد.

 

کف بتنی در محوطه

گاهی کف بتنی برای شروع عملیات ساختمانی و گاهی به عنوان لایه نهایی اجرا می شود. برای کف محوطه از روش بتن درجا و اکسپوز استفاده می کنند.

بتن ماده ای با مقاومت بسیار زیاد است که طول عمر بالایی دارد و در تمام مدت عمر ظاهر خود را حفظ می کند.

این ویژگی باعث می شود در مکان هایی که رفت و آمد و احتمال سایش زیاد است از کف بتنی استفاده شود.

نکته مهم این که باید اجرای کفسازی در استان قم با بتن باید کاملا اصولی اجرا شود. زیرا روش های غیر اصولی به شدت مقاومت کف را کاهش می دهد و باعث ایجاد ترک در آن می شود.

بتنی که ترک داشته باشد در مقابل نیروهای مختلف و رطوبت از خود ضعف نشان می دهد. در ادامه به روش های مختلف بتن ریزی کف به صورت درجا اشاره می کنیم:

 

روش دال تخت بتنی

این روش برای کفسازی محوطه در استان قم و سایر شهرها به کار می رود و موجب ایجاد سطحی صاف و مقاوم می شود. همچنین در اجرای سنگفرش مکان های روباز و بسته، کفسازی سقف و کف در آسمان خراش ها به کار می رود.

اما در هر مورد با توجه به شرایط و نیروهایی که به کف وارد می شود اجرا می گردد و در ضخامت دال و استفاده از نوع بتن و مسلح بودن یا نبودن آن با هم تفاوت دارند.

 

کف با فوم بتن

این نوع بتن سبک است چرا که با هوا ترکیب می شود و برای ایجاد مقاومت روی یک کف پایدار به جای سنگریزه اجرا می گردد.

این نوع کفسازی در استان قم برای فضاهایی که مساحت زیادی دارند از جمله زیرزمین، معادن، چاه ها و تونل ها به کار می رود. ویژگی های کف با فوم بتن به این شرح است:

 

کف با بتن آرمه

همان طور که می دانید بتن مسلح به بتنی گفته می شود که در آن از آرماتور استفاده می شود و به این شکل آن را در برابر نیروهای فشاری در ناحیه تحت کشش مقاوم می کنند.

بتنی که در برابر فشار و کشش مقاوم شود دچار ترک خوردگی نمی شود و طول عمر بیشتری دارد. به دلیل مقاومت بالا در این روش از کفسازی در قم ، برای پارکینگ، کارخانه ها و فضاهایی با این ویژگی ها اجرا می گردد.

کفسازی در استان قم

کف با بتن سبک

بتن سازی با بتن سبک در مواقعی استفاده می شود که لازم است وزن کف پایین باشد اما باید توجه داشته باشید که از نظر فنی شرایط خاص خود را دارد که از میان آن ها می توان به نیاز به هزینه برای پولیش، استفاده از میزان آب مناسب و بیشتر بودن مراحل اجرا نسبت به روش های دیگر اشاره نمود.

 

کف با بتن سخت

در این روش که برای مکان های با نیاز به مقاومت خیلی بالا استفاده می شود، بتن را با موادی مانند آلومینیوم، بازالت، کوارتز و …. می سازند. به دلیل اینکه بتن سخت مقاومت فوق العاده ای دارد به بتن زره ای نیز معروف شده است.

از دیگر ویژگی های بتن سخت می توان به این موارد اشاره نمود:

 

کف با بتن درجا

بتنی که در محل پروژه تولید می شود به بتن درجا شهرت دارد. مراحل ساخت این بود شامل مواردی همچون ریخته گری، قالب گیری و پختن می شود.

تمامی این مراحل در مکان پروژه انجام می شود. در پروژه هایی که به دلایلی همچون دور بودن مکان پروژه از کارخانه تولید، جابه جایی بتن دشوار و هزینه بر است از بتن درجا برای کفسازی در استان قم استفاده می کنند.

 

کف با بتن لیسه ای

بهترین روش کف سازی بتنی برای فضاهای صنعتی محسوب می شود چرا که تداخلی برای اجرای سیستم های گرمایش از کف ایجاد نمی کند.

این روش هم با بتن درجا و هم بتن پبش ساخته قابل اجراست و پس از هر لایه، بتن با استفاده از ماله پروانه ای صاف می شود تا ترکی در آن ایجاد نگردد.

 

مراحل اجرای کف بتنی

کفسازی در استان قم با استفاده از بتن مراحلی دارد که فقط به ذکر تیتر آن ها بسنده می کنیم:

 

در این بخش با کفسازی در استان قم با بتن و ویژگی های مختلف این ماده آشنا شدیم و دانستیم اجرای بتن برای کف با روش های مختلفی انجام می شود که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارد.

اکیدا پیشنهاد می کنیم در انتخاب مصالح و اکیپ اجرای کف دقت لازم را به عمل آورید زیرا هر دو گزینه نقش بسیار مهمی در با کیفیت اجرا شدن کف دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: 09001887000

محصولات ویژه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.